25. apríla 2024

U19 V súboji o čelo tabuľky sme ťahali za kratší koniec. Baník Prievidza – MFC Spartak 3:0(1:0)

3 min read

V 5. kole III. ligy st. dorastu (U19) sme cestovali k susedom na Hornú Nitru. Za slnečného počasia na kvalitnom trávniku sme si zmerali sily s tretím mužstvom tabuľky.

Zverenci skúseného trénera Romana Slaného chceli doma naplno bodovať, čomu prispôsobili aj ofenzívnu taktiku. Nielen úvod zápasu, ale prakticky celý prvý polčas bol vyrovnaný so snahou oboch mužstiev vyťažiť hlavne z rýchlych brejkov. V 3´sme nevyužili náš prvý rohový kop. Domáci pohrozili v 10′ strelou z ľavej strany. V 13´ sa po našom druhom rohovom kope predviedol domáci brankár Ivaška. V 20´sme predviedli po našej pravej strane rýchlu akciu, ale Baško nevyužil vysoké postavenie domáceho brankára. V 26´sa výborným zákrokom predviedol aj náš Guliš, keď v páde nohou vyrazil prudkú strelu Perniša k tyčke. V 28´ sme dostatočne nepokryli pravú stranu našej obrany a domáci útočník Gendiara krížnou strelou posiela domácich do vedenia. V 29´nevyužívame ani náš tretí rohový kop. V 31´sme sa opäť dostali do dobrého zakončenia, ale gól z toho nebol. V 32´si Guliš poradil so strelou domáceho Rendeka. V 37´ sme prišli o zraneného Samuela Krchníka, ktorého vystriedal Radovan Bezák. V závere polčasu mohli ísť domáci do dvojgólového vedenia, ale pri strele Ollera z pravej strany sme mali šťastie a pomohla nám tyčka.

Do II. polčasu náš tréner Ondrej Kubík urobil korekcie v zostave. Na hrot útoku sa postavil Andreas Fraňo a v priebehu niekoľkých minút vypracoval dve tutovky, ktoré mohli otočiť zápas, nedokázali sme ich však premeniť. Následný domáci trest prišiel v 61´, keď po našom zle zahranom priamom kope a neprerušení hry v strede ihriska s chuťou hrajúci Oller prízemnou strelou z hranice pokutového územia zvyšuje na 2:0. V 67´ domáci kapitán a opora zadných radov Kupec upravuje na konečných 3:0. Našťastie pre nás psychickú výhodu už domáci nedokázali využiť a aj vďaka výborným zákrokom Guliša sa skóre do konca zápasu už nezmenilo. Trojica našich striedajúcich hráčov Sochor, Žikla, Hrčka síce útočnú aktivitu domácich otupila, ale zvrat v zápase to už neprinieslo. V 86´musel výborný zákrok predviesť opäť Guliš. V 90´sme mohli našim kapitánom Tretinárom ešte upraviť výsledok, ale lopta v dobrej pozícii už neskončila v domácej sieti.

Domáci hráči si za svoj predvedený výkon plný bodový zisk zaslúžili a upevnili si tak s 12b druhú priečku v tabuľke. Našim chlapcom ktorí musia na tento zápas čím skôr zabudnúť, citeľne chýbal v tomto zápase stredový hráč Emanuel Gránsky. Taktiež vynútene striedanie zraneného Samuela Krchníka v 37´ , resp. Kittlera v I. polčase narušilo koncepciu našej hry.

Našim hráčom patrí s 9b piata priečka, ale po stredajšej dohrávke, ktorá nás čaká doma s Častkovcami resp. sobotnom domácom zápase s P. Bystricou sa môžeme opäť zaradiť na popredné miesta v tabuľke III. ligy SZ.

Zraneným hráčom najmä Samuelovi Krchníkovi (ktorý skončil v Bojnickej nemocnici) prajeme skoré uzdravenie a veríme, že sa čím skôr zapoja do tréningového procesu a pomôžu mužstvu sa popasovať o čelo tabuľky.

Zostava MFC: Tr. Ondrej Kubík, As.tr. Milan Král,
br. Guliš, Baško, kpt. Tretinár, Čuhák, Kittler, Oravec, Laššo, Sochora, Krchník, Bezák, Martiška, Fraňo, Blina, Obst, Žikla, Hrčka