23. apríla 2024

U15 V dohrávke 6.kola sme na súpera z Piešťan nestačili

2 min read

MFC Spartak-Piešťany 0-3 (0:1)

Po veľmi dobrom výkone, ale tesnej nedeľňajšej prehre s Hlohovcom 0:1 sme v stredu v dohrávke 6. kola dom privítali mužstvo z Piešťan. Zverenci trénera Glosa prišli s ofenzívnym futbalom a počas prakticky celého zápasu diktovali tempo hry.

V 8´ sa pokúsil o nepresné zakončenie hosťujúci Glos. V 10´ hlavička nášho Pecháča letí za bránku. V 13´sme zahrávali priamy voľný kop a Pecháčová výborná strela z cca. 20m tesne minula hornú tyčku. V 18´sme sa však v obrannej zóne dopustili straty lopty a najlepší hosťujúci hráč Gešvandtner strelou do pravého horného rohu posiela hostí do vedenia 0:1. Hostí tento gól upokojil a zatlačili naše mužstvo pred pokutové územie. Z ich tlaku však okrem niekoľkých nepresných striel a rohov do polčasu už nič nevyťažili.

Hostia začali aktívnejšie aj II. polčas a v jeho úvode kopali hneď až 4 rohy po sebe. K pokusu o zakončenie sme sa snažili dostať v 50´, ale spoluprácu Špidlíka s Pecháčom obrana hostí v poslednej chvíli prerušila. V 55´ sme zle založili útok z našej obrany. Súper zachytil výkop a po presnej prihrávke do pokutového územia zvyšujú svoje vedenie striedajúcim Frankom na 0:2.

V našom mužstve došlo k pre striedaniu hráčov ako aj zmene herného systému. Oskar Maťas sa zasunul k Pecháčovi na hrot útoku a smerom dopredu sme oživili hru. V 62´ sme mohli streliť kontaktný gól, ale strela Zaťko po peknej krídelnej prihrávke skončila nad bránkou brankára Mareka. V 65´ sme prehrali v strede ihriska osobný súboj a hostia po zisku lopty a presnej strele zvyšujú striedajúcim Bajzíkom na konečných 0:3.

Hostia v tomto zápase naplno využili svoju fyzickú prevahu (v základnej zostave 8 hráčov ročníka 2007-pre porovnanie v našom mužstve 4 z toho jeden v bránke) a zaslúžene vyhrali.
Našim chlapcom nezostáva nič iné iba sa poučiť s chýb a na tento zápas čím skôr zabudnúť. V sobotu treba zopakovať výkon z Hlohovcom a na Myjave si urobiť na futbal opäť chuť.