24. apríla 2024

Sumár víkendu

4 min read

U19: MFC Spartak – Slovan Galanta 1 : 1 (1:1)

V 23. kole sme na domácej tráve privítali štvrté mužstvo tabuľky FC Slovan Galanta, kde sme chceli vrátiť potupnú jesennú prehru 7:1. Úvod zápasu nám vyšiel nad očakávanie a v 9´ sme sa ujali vedenia 1:0, keď Marko Sochora po priamom kope Gabuždu a hlavičke Jaroša zblízka prekonal kapitána hostí Daniša. V 17´ musel pri  šanci Nagyho vytiahnúť výborný zákrok Cidorík. V  19´ sme pred hranicou pokutového územia vyrobili hrubú chybu, ktorú najlepší strelec hostí Katona na dvakrát gólovo potrestal a vyrovnal na 1:1. Hostia mali následne územnú prevahu a vypracovali si aj niekoľko štandartiek, ale skóre zápasu sa v prvom polčase nezmenilo.
Druhý polčas opäť prevzali iniciatívu hostia a na ihrisku mali optickú prevahu. Našťastie pre nás, Cidorík mal svoj deň a zneškodnil dve dobré šance hostí. My sme hrozili skôr z brejkových akcii. Vypracovali sme si tak, ako aj hostia niekoľko štandartiek, ktoré však nikto nevyužil. A keď ani individuálna akcia Šebeňa v závere zápasu nepadla do čierneho, zrodila sa pre nás prijateľná remíza.
Po sobote nám patrí naďalej s 13b priebežne 15. priečka. N. Mesto však opäť doma vyhralo a stráca na nás už iba 3b. O týždeň v sobotu nás čaká ťažký, ale hrateľný súper. Cestujeme do N. Zámkov, ktoré prehrali v poslednom kole 5:1 na Myjave a patrí im s 25b priebežne 12.priečka.

U17: MFC Spartak – Slovan Galanta 2 : 1 (2:1)

V druhom zápase naši mladší dorastenci U17 odohrali dobrý, ale náročný zápas. Hostia, ktorým patrilo popredné umiestnenie v tabuľke síce prišli iba s 10 hráčmi, ale hlavne v druhom polčase nás futbalovo prehrali a boli blízko k bodu. Našťastie náš brankár aj defenzíva mala svoj deň. O zápase sa rozhodlo už v prvom polčase. Napriek tomu, že sme inkasovali gól v 8´ Botlom, dokázali sme zápas otočiť a dvomi gólmi Rasťa Divekyho (15´a 22´) sme dokázali aj naplno zabodovať.

Nadviazali sme tak úspešne na vysoké víťazstvo z Gabčíkova (0-5). Mužstvo U17 doplnil tentokrát vykartovaný Zaťko a jeho prítomnosť bolo na ihrisku cítiť hlavne v defenzíve. Chlapcom ďakujeme za bojovný výkon aj plný bodový zápis. Po dvoch víťazstvách sme podskočili so 14b na 14.priečku. N.Zámkom kam cestujeme patrí s 23b priebežne 12 priečka.

U15: MFC Spartak – Slovan Galanta 2 : 0 (1:0)

V 21. kole II. ligy st. žiakov sme na prírodnej tráve za príjemného počasia privítali mužstvo z Galanty. Tabuľkový susedia boli od úvodu nepríjemným súperom, ale našim chlapci v tomto zápase prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. Vyhrávali osobné súboje a postupne sme sa začali presadzovať aj herne. K prvému vážnejšiemu zakončeniu sme sa dostali v 10´, ale hlavička Zaťka nemala dostatočnú razanciu. Následne pri šanci Takáča musel predviesť svoje umenie náš brankár Sedlák resp. obranným zákrokom Daniš. Postupne sme začali preberať na ihrisku iniciatívu a prišli i šance. Šinského tvrdá strela z hranice pokutového územia letí vysoko nad bránku hostí. V 16´pri peknej individuálnej akcii a tvrdej strele Zaťka sa musel dobrým zákrokom predviesť aj hosťujúci Mrva. Taktiež pekná strela Heriana len tesne minula hosťujúcu bránku. Zlomový moment prvého polčasu prišiel v 21´, keď bol nedovolene zastavený v pokutovom území náš kapitán Václav Herián. Ten následne už nedal pri pokutovom kope šancu hosťujúcemu brankárovi Mrvovi 1:0. Pri hlavičke hosťujúceho kapitána Krajčíra sme mali šťastie. Bodku za prvým polčasom dal svojou peknou strelou z priameho kopu Herián.

Druhý polčas sme začali opäť aktívnejšie my a postupne si vytvárali aj strelecké príležitosti. V 40´ sa o gólové zakončenie pokúsil aktívny Šínsky, ale Mrva jeho strelu z cca. 25m vyrazil na roh. V 45´ sa ho snažil napodobniť Boháčik, ale v páde prestrelil. V 55´ Filip Šínsky vyhral osobný súboj s hosťujúcim obrancom a po jeho presnej prihrávke zvýšil Tobias Zaťko na konečných 2:0. Hostia v snahe streliť kontaktný gól zmenili herný systém, ale naša obrana stála na pevných nohách. Naopak otvorená obrana hostí nám umožnila vypracovanie si ďalších dobrých príležitostí na zvýšenie skóre, ale dobrá šanca Zaťka a strela Heriana nemali už gólové parametre. Bodku za týmto zápasom mohol dať v poslednej minúte Zaťko, ale jeho strelu zastavila horná tyčka.
Našim chlapcom po víťazstve na Lokomotíva Trnava, ako aj dnešnom trojbodovom zásahu patrí s 27b už 10. miesto. Najbližším našim súperom bude FK Čermaň Nitra, ktorým patrí s 12b priebežne 15. priečka. Budeme našim hráčom držať palce, aby cez víkend natiahli víťaznú sériu.

U13: MFC Spartak – Slovan Galanta 2 : 0 (1:0)

Naši mladší žiaci vedení Petrom Morávekom napodobnili svojich starších rovesníkov a vo vyrovnanom zápase s 11 mužstvom tabuľky taktiež zvíťazili 2:0 (1:0). Našimi úspešnými strelcami boli v 27´ Nicolas Nižňaský a v 32´Lukáš Netopil. Našim chlapcom patrí s 36b naďalej šieste miesto.