Prípravný zápas A – mužstva v Tovarníkoch

PZ – 25.07.2020 (štadión OFK Tovarníky) – 10.00 hod. (polojasno)

OFK Tovarníky  –  MFC SPARTAK B. n. B.

2         :             0                                       polčas (1:0)

Resumé zápasu :

1. polčas : V úvode zápasu bola hra výrazne nesúrodá z oboch strán. Vyplývalo to najmä z nepresnosti prihrávok v centrálnej zóne hracej plochy. Nedarilo sa nám podržať výraznejšie loptu na súperovej polovici ihriska. Naša ponuková činnosť nebola na dostatočnej úrovni, alebo sme mali výrazné problémy s prvým dotykom na lopte, čo súper dokázal využívať najmä na krídelné brejkové situácie. Problémy sme mali najmä na ľavej strane, kde indisponovaný M. Kráľ nestíhal zachytávať nábehy súperovho krídelníka. S podobnej situácie sa dostal súper v úvode prvého polčasu k rohovému kopu. Pri tejto št. situácii neskoro pristúpil P. Morávek k hlavičkujúcemu súperovi, ktorý prekonal Guniša (1:0). Podobnú situáciu po štandardke, avšak po zakončení nohou musel o niekoľko minút riešiť Guniš opäť, tentoraz strelu vytlačil na roh. Pekným momentom bol priamy kop Moráveka, ktorý skončil na žrdi domácej brány. Súper nás v prvom polčase predčil najmä v presnosti prihrávok, v súbojoch 1 vs. 1 a v ponukovej činnosti. Našu jedinú šancu z hry v prvom polčase vypracoval po samostatnom prieniku A. Zita, ale svoje sólo zakončil iba strelou do bočnej siete.

zostava (1.polčas) : Guniš – Zelenák ; Gális ;  Morávek ; Kráľ (40. Dubnička) – Laco ; Turoň (15. P. Šiko ); J. Šiko , Masarovič ; Zita – Kochan

2. polčas : Do druhého polčasu sme nastúpili s jednou zmenou, keď Guniša nahradil Korček. O niečo sa nám podarilo zlepšiť pohyb v strede poľa, dokázali sme sa viac zapojiť do hry. Pár krát nám vyšlo prenesenie ťažiska hry do krídelného priestoru odkiaľ sme poslali do 16-tky súpera aj niekoľko centrov avšak s takmer nulovou efektivitou v zakončení. Jedinú príležitosť po centri z krídelného priestoru mal A. Masarovič, ktorý po centri z ľavej strany predskočil vybiehajúceho domáceho brankára, avšak jeho hlavička smerovala tesne vedľa. Súper bol nepríjemný najmä v útokoch po našej ľavej strane, ktoré sa dobre snažil eliminovať Zelenák. Najväčšia šanca súpera v druhom polčase však aj tak prišla po centri z prava, kedy si medzi Gálisa a Dubničku nabehol domáci hráč a v páde hlavičkoval o pár centimetrov mimo bránu. Najväčšiu šancu na vyrovnanie sme mali po dobrej pressingovej situácii, kedy sme získali loptu na súperovej 16-tke. Zita ju posunul Masarovičovi, ktorý však nezakončil dostatočne presne. Pekným momentom bol aj Msarovičov priamy kop, ktorý domáci brankár vytlačil s pod brvna na roh. V závere zápasu fauloval netakticky v 16-tke Laco súperovho hráča a súper upravil na konečných 2:0. Druhý polčas bol z našej strany o niečo lepší ako prvý, avšak výrazne nám v tomto zápase absentovalo držanie lopty na súperovej polovici.

zostava (2.polčas) : Korček – Zelenák , Gális ; Morávek ; Dubnička – Laco (55. Kocan ); P. Šiko ; J. Šiko ; Masarovič ; Zita (75. Laco) – Kochan