18. apríla 2024

U15 Partizánske – Bánovce

3 min read

V 1. kole nového súťažného ročníka naši žiaci U15 cestovali na derby zápas II. ligy st. žiakov do susedného Partizánskeho, kde sme v úvode prípravy na začiatku mesiaca júl prehrali vysoko 8:1.

Tento zápas sa však niesol v úplne inom duchu. Naši chlapci posilnení o brankára Dávida Duchovného z futbalovej akadémie Trenčín odohrali s rovesníkmi z Tempa viac ako vyrovnanú partiu a hlavne v II. polčase sme siahali po bodoch.

Úvod zápasu a praktický celý I. polčas sa niesol v znamení prevahy domácich hráčov, ktorí mali optickú územnú prevahu a vypracovali si niekoľko dobrých šancí, ktoré však vyriešila naša obrana a veľmi dobre chytajúci Dávid Duchovný. Prvý domáci gól na 1:0 padol z rohu v 11´ z kopačky Vlhu. Tejto štandardnej situácii predchádzala naša zbytočná strata lopty pred pokutovým územím. V 17´ sme mohli ísť do samostatného nájazdu, ale prihrávku Olivera Hincu z polovice ihriska na nabiehajúceho Kristiána Pecháča domáci stopér zachytil. Nedáš – dostaneš platilo aj tentokrát, pretože z protiútoku po ofsajdovej akcii domáceho Struhára domáci zvýšili strelou z hranice pokutového územia na 2:0. Naši chlapci sa po tomto góle osmelili a hra sa začala vyrovnávať. Strela Simona Špidlíka z cca 20m ani náš prvý roh ešte domácu bránku vážnejšie neohrozili, ale výborne zahraný priamy voľný kop Olivera Hincu a dorážka Simona Špidlíka z pár metrov v 25´ už znamenala naše zníženie na 2:1. V závere polčasu musel ešte Dávid Duchovný vytiahnuť pri strelách domácich zopár dobrých zákrokov, ale stav sa už nezmenil.

Do druhého polčasu sme vstúpili nebojácne. Hra sa nielen opticky vyrovnala, ale niektorých častiach zápasu sme mali herne na vrch. V 43´ sme predviedli stredom ihriska peknú rýchlu futbalovú akciu, ale Kristián Pecháč svoj samostatný nájazd gólovo nezakončil. Taktiež veľmi dobrá šanca osamoteného Jakuba Krála v 49´ na hranici pokutového územia si pýtala gólové zakončenie, ale jeho slabá strela išla do rúk domáceho brankára Pavlička. Súper zatlačený na vlastnú polovici sa snažil ťažiť z rýchlych útokov, ale našťastie naša obrana a brankár boli na svojich miestach. V závere zápasu sme pre striedali a vrhli všetky sily do útoku, ale ani ďalšia dobrá šance Jakuba Krála resp. Kristiána Pecháča zostali nevyužité. V 68´ potvrdil svoj vydarený debut v našom drese brankár Dávid Duchovný, ktorý vychytal samostatný nájazd domáceho Husára. Napriek tesnej prehre a strate bodov môžeme našich chlapcov pochváliť za zlepšený výkon hlavne v druhom polčase. Škoda nepremenených dobrých šancí, pretože chlapci by si za druhú časť zápasu bodový zisk zaslúžili.

Pozvánka:
V 2. kole (nedeľa 15.8.2021 o 10.00 hod.) privítame na domácom trávniku hostí z FKM Nových Zámkov.