2 min read

Muži MFC Spartak v generálke s deľbou bodov

Zimná príprava v klube MFC Spartak vyvrcholila cez víkend prípravnými zápasmi
v kategórii mužov aj žiakov.
Nepriaznivá epidemická situácia zamiešala osudie aj v generálke, a tak naši muži v sobotu namiesto hráčov z B. Štiavnice privítali 5. ligové mužstvo Tatrana Uhrovec. Zápas mal hlavne v I. polčase obojstranne vysoké tempo a pekná divácka návšteva sa mala na čo pozerať. Naši hráči sa ujali vedenia v 15´ gólom Kochana z pokutového kopu, keď predtým hosťujúci brankár Kolárik fauloval Turoňa. V 20 min. sme síce zvýšili na 2:0, ale hlavný rozhodca Bulík gól neuznal z dôvodu postavenia hráča mimo hru. Hostia vyrovnali po individuálnom prieniku Vavra v 25´, ktorý technicky obstrelil vybiehajúceho Guniša. V 30´ nás mohol do vedenia poslať Turoň, ale ten po peknej krídelnej akcii a presnom centri z blízka netrafil bránku.
Do II. polčasu lepšie nastúpili hráči Uhrovca. Našťastie pre nás však Masarovičová hlavička tesne minula bránku. V 55´ priamy voľný kop z kopačky Turoňa, ale aj na opačnej strane Škultétyho výsledok nezmenili. Kolárik si následne poradil s prízemnou strelou Divekyho. V 67´ brankár hostí zahral loptu rukou za pokutovým územím, ale Turoň po nepriamom kope z dobrej pozície len nastrelil múr. Tréneri využili možnosť striedania a na ihrisko prišlo niekoľko mladých hráčov na oboch stranách. Naši hráči síce naďalej diktovali tempo hry, ale z viacero dobrých príležitosti resp. štandartiek už nedokázali streliť potrebný gól a dotiahnuť tak zápas do víťazného konca. Za zmienku stojí ešte pekná strela Kochana v pokutovom
území, ktorý v páde tesne minul bránku hostí.

V sobotu 19.2. o 10.30 hod. privítame na domácej umelej tráve hráčov z Kvašova a chce sa nám veriť, že v tomto dôležitom zápase o udržanie sa v IV. lige budeme mať viacej športového šťastia, ako v príprave.

Žiaci U15 a U13 po nevydarenej generálke a vysokej prehre s rovesníkmi z Partizánskeho 1:7 resp. 2:6 privítajú v nedeľu 20.2. 2022 o 10.00 hod. rovesníkov z Galanty.