25. apríla 2024

Druhý benefičný zápas mladých Ukrajincov s AS Trenčín U15

1 min read

Vďaka iniciatíve MFC Spartak Bánovce n/B sa dňa 4.mája 2022 uskutočnil už druhý benefičný zápas našich hostí z Ukrajiny. Ich súperom boli tentokrát rovesníci z futbalovej akadémie AS Trenčín U15. Za slnečného počasia sa na hlavnom ihrisku AS Trenčín odohral vcelku zaujímavý zápas. Naši ukrajinsky chlapci doplnení o chlapcov z kategórie  U15, ktorí majú záujem študovať na športovej škole AS Trenčín boli domácim viac ako vyrovnaným súperom a vďaka dvom zásahom Zubenka a Dmytrenka sme viedli do polčasu 0:2. Domáci v II. polčase poslali na ihrisko čerstvé sily, čo sa prejavilo nie len na hre AS, ale aj strelecky, pretože dokázali dvomi presnými zásahmi vyrovnať a stanoviť tak konečný výsledok na 2:2.
Po ukončení zápasu sa našim hosťom z Ukrajiny dostalo zo strany AS Trenčín poďakovania a brankár prvoligového mužstva AS Peter Kukučka odovzdal na pamiatku kapitánovi Sašovi Zubenkovi dres s podpisom všetkých prvoligových hráčov AS Trenčín.