AS Trenčín U12 – MFC Spartak U13

2 min read

4:2 (0:1, 3:0, 1:1) – hrali sme 3 x 30 minút.

Góly: Šinský 2

Odohrali sme výborný tréningový zápas, v ktorom sme sa mohli porovnať s Akadémiou. Jedným z hlavných cieľov kategórie U13 by malo byť pripraviť hráčov po technickej stránke individuálnych herných činností čo najlepšie, dokázať tieto herné činnosti zvládať už vo väčšom časovom a priestorovom tlaku. Dokázať sa zapájať do útočných či obranných herných kombinácii, zlepšovať taktické myslenie a pod. Tu bolo pochopiteľne vidieť, že väčšina hráčov AS dokáže pracovať s loptou rýchlejšie a presnejšie a ich automatizmy sú na vysokej úrovni. AS má svoju filozofiu a herný systém, ktorého sa držal celý zápas. My sme ale dokázali často držať herne krok, dokázali sme zakladať postupný útok, napriek pressingu AS sme často vyšli z vlastnej 16-tky a prešli až do zakončenia, zvládali sme herné situácie 1:1, dokonca aj 1:2. Prvú tretinu sme dokonca viedli, kedy sa po rohovom kope najlepšie zorientoval Šinský 0:1. V druhej tretine sme si vybrali slabšiu 10-minútovku, kde sme po hrubších individuálnych chybách pred vlastnou 16-tkou 3 x inkasovali, ale v 3.časti skóroval po nádhernej akcii po ľavej strane opäť Šinský a znížil na 3:2. V závere sme pomýšľali na remízu, kde sme mohli riešiť situácie v súperovej 16-tke lepšie, či už strely Nižňanského, samostatný nájazd Lukáča či Šinskeho, prípadne po akciách Scheera a Adamusa z pravej strany. Domáci spálili ale taktiež počas zápasu 3-4 tutovky, keď zakončovali nepresne z hranice či z vnútra 16-tky. Tesne pred koncom sa ale trafili peknou strelou s poza 16-tky na 4:2 a uzavreli skóre.

Aj tento zápas nám ukázal, kde máme rezervy a na čom máme pracovať v tréningovom procese (lepšia a rýchlejšia práca s loptou, prvý dotyk, odskočenie, výber miesta atď).

Zápas určite splnil svoj účel a my tréneri by sme chceli dnes opäť chalanov pochváliť za predvedený výkon.