Sumár víkendu 12-13.11.

3 min read

U15: MFC Spartak – ŠKF Sereď 4 : 1 (3:0)

góly: Daniš, Dobšovič, Urbánek, Šínsky

Miloš Šagát: V poslednom kole jesennej časti II. ligy st.žiakov sme na domácom trávniku za slnečného počasia privítali rovesníkov zo Serede, ktorým patrilo v tabuľke 6. miesto. Naši hráči sa súpera nezľakli a od prvej minúty sa snažili vnútiť súperovi svoj štýl hry. Naša aktivita sa nám vyplatila, pretože Daniš ukážkovou strelou z 25m vymietol pavučinu súperovej bránky a poslal nás do vedenia 1:0. Hostia mohli následne vyrovnať, ale v dobrej šanci Špánik mieril vedľa. V 9´sme predviedli ďalšiu peknú akciu a Dobšovič využil presnú finálnu prihrávku Urbáneka a zvýšil naše vedenie na 2:0. Následné dva strelecké pokusy hostí opäť našu bránku neohrozili. V 27´sme mohli poistiť naše vedenie, ale dve hlavičky Zaťka po našich štandartných situáciách neskončili v sieti brankára Sudimáka. V 32´ však aktívny Urbánek dôsledne sledoval loptu v pokutovom území hostí a v páde zvýšil na polčasových 3:0.
Do druhého polčasu sme vstúpili opäť aktívnejšie, ale Hincova strela letí vedľa súperovej bránky. V 37´ bol Zaťko opäť blízko strelenia gólu, ale Sudimák jeho peknú individuálnu akciu zneškodnil. Naopak z protiútoku sme mali pri nepresnom zakončení Maslíka šťastie my. V 40´ po našom rohovom kope Šinsky zblízka hlavičkuje len do rúk hosťujúceho Sudimáka. Hostia v snahe streliť kontaktný gól zvýšili svoju aktivitu a pri strele kpt. Bucha z priameho kopu nám pomohla horná tyčka. S následnou strelou Špánika si poradil Makovník. V 50´ sa po našej chybnej rozohrávke hostia dočkali svojho čestného úspechu a to z kopačky Boška. Naša odpoveď však prišla okamžite, pretože Šinsky z blízka upravuje na 4:1. V 52´mohli hostia zápas opäť zdramatizovať, ale Makovník po nariadenom pokutovom kope vychytal Bucha. Záverečná štvrťhodina už veľa vzruchu nepriniesla a naši chlapci si po taktickom a bojovnom výkone zaknihovali dôležité 3 body.
Zverenci trénerskej dvojice Kováč-Adamus si v posledných troch kolách zapísali 7 bodov, ktoré nás (s 18 bodmi) posunuli na konečné jesenné 11. miesto.

U13: MFC Spartak – ŠKF Sereď 2 : 1 (1:0)

góly: Bujna, Guga

Vladimír Weldl: Dnes sme sa stretli s kvalitným súperom, ale napriek tomu sme mali podľa môjho názoru herne navrch. Z viacerých sľubných akcií, či streleckých pokusov sme sa presadili prvý polčas iba v 10 minúte, keď sa Bujna trafil z vnútra 16tky. Druhý polčas sa v podstate obraz hry nezmenil. Väčšinu akcií hostí sme riešili ešte pred vlastnou 16-tkou a väčšina našich akcií končí v náručí brankára hostí. Najmä Bujna, Nižňanský či Guga boli pri streleckej chuti. Posledný menovaný sa nakoniec 5 minút pred koncom presadil gólovo peknou strelou z 20 metrov pod brvno. Stále nás trápi v koncovke lepšia finálna prihrávka či väčší dôraz v súperovej 16-tke. Hostia nakoniec ale 4 minúty pred koncom zápas zdramatizovali, keď sme nepokryli hráča na ľavej strane a ten v samostatnom nájazde a kontakte s Weldlom v našej bráne súboj ustál a predsa len následne z veľkého uhla triafa na 2:1. Viac sme ale mladším žiakom zo Serede v posledných sekundách zápasu nedovolili a tak sme zavŕšili vydarenú jesennú časť víťazstvom. Aj keď to nebolo našim primárnym cieľom a výsledky ovplyvnilo viacero faktorov, zimujeme v 16-člennej 2.ligovej tabuľke po 15 zápasoch na peknom 5-tom mieste z 9 výhrami, 3 remízami, 3 prehrami, 30 bodmi a skóre 46:20.

Chcel by som aj touto formou poďakovať chalanom a rodičom za celú jeseň, za ich prístup k tréningom a zápasom.