Halový futbalový turnaj najstarších prípraviek U11

Organizátor: FK Spartak Bánovce n.B.
Veková kategória: U 11, hráči narodení po 1.1.2009 a mladší
Dátum a čas konania: 09.02.2020 (nedeľa) od 9:00 do cca 16:00
Miesto konania: Mestská športová hala v Bánovciach nad Bebravou, ul. F. Urbánka (pri futbalovom štadióne)

• MŠK Púchov

Hrací systém a pravidlá: jedna skupina, v ktorej sa odohrajú zápasy každý s každým. V prípade rovnosti bodov o umiestnení rozhoduje:

• vzájomný zápas
  • rozdiel skóre
  • vyšší počet strelených gólov
  • pokutové kopy – rozstrel
  • v prípade rovnosti bodov viac ako 2 mužstiev rozhoduje ich vzájomná minitabuľka

V prerušenej hre brankár musí rozohrávať do polovice ihriska ( lopta sa musí dotknúť obrannej polovice vlastného družstva ). Brankár rozohráva vyhodením z rúk alebo výkopom z rúk ( ak bola lopta za bránkovou čiarou ), v prípade, že si loptu položí na zem, sa stáva súčasťou hry, môže byť napádaný. Neplatí v prípade, ak je už lopta v hre, napr. po chytení strely ( neprerušená hra ), vtedy môže zahrať aj cez polovicu ihriska. Pokutový kop sa zahráva zo vzdialenosti 7m. Postavenie brániacich hráčov je vo vzdialenosti minimálne 5m. Autové vhadzovanie sa vykonáva rukami ( hrá sa na obidvoch stranách na čiary, hádzanárske ihrisko ). Po dotyku lopty o strop rozohráva súper z polovice ihriska ( nepriamy kop). Čas sa nezastavuje pri prerušení hry (len na žiadosť rozhodcu pri ošetrení hráča).

Žltá karta – napomínaný hráč je vylúčený na 5 minút, družstvo hrá v plnom počte.
Červená karta – hráč je vylúčený do konca stretnutia, družstvo hrá v oslabení 2 minúty. V prípade, ak družstvo inkasuje gól, družstvo hrá v plnom počte.

Ostatné pravidla sú zhodné so štandardnými pravidlami futbalu. Vedúci mužstva predloží súpisku pred začiatkom turnaja, ktorá obsahuje meno a priezvisko hráča, dátum narodenia a číslo dresu, v ktorom bude hrať turnaj. Na súpiske musí byť označený aj tréner, asistent a vedúci mužstva.

Počet členov jedného družstva: max. 10 hráčov + 2 realizačný tím
Počet hráčov na hracej ploche: 4+1 ( striedanie priebežne aj počas neprerušenej hry )

Hrací čas: 1×18 minút (na výmenu družstiev na hracej ploche je stanovený čas 2 minúty)
Hracia plocha: povrch taraflex, rozmery hádzanárskeho ihriska, hádzanárske bránky, na oboch stranách sa
hrá na auty ( aut sa vhadzuje štandardne – rukami spoza čiary )

Ceny: všetky zúčastnené družstvá získajú diplom a medaily, prvé tri družstvá získajú poháre a vecné ceny a ocenení bude aj najlepší brankár, hráč a strelec turnaja.

Štartovné: 70 Eur (platí sa na mieste – zahrnutý je pitný režim, obed, náklady na rozhodcov, ceny)

Občerstvenie: pitný režim a jedlo zabezpečí organizátor

Poistenie: účastníci nie sú nijako poistení, organizátor nezodpovedá za fyzickú alebo materiálnu ujmu spôsobenú účasťou na turnaji. Za osobné veci zodpovedajú jednotliví vedúci družstiev.