25. apríla 2024

Prípravné zápasy A-mužstva SPARTAKA

5 min read

A – mužstvo mužov MFC SPARTAK absolvovalo doposiaľ v letnej príprave tri prípravné zápasy s celkami Novák (VI. liga), Uhrovca (V. liga) a Lednických Rovní (III. liga). V uvedených zápasoch sa nám podarilo dvakrát zvíťaziť a raz remizovať. Nakoľko A-mužstvo je momentálne vo fáze druhého z troch plánovaných letných makrocyklov neprikladáme dôraz na výsledky , ale viac na zohranie jednotlivých formácií mužstva v prípravných zápasoch a vyskúšanie viacerých herných systémov. V tréningovom procese sme v stave rozvoja rýchlostných, koordinačných a silových schopností. Zameriavame sa však aj na zdokonaľovanie HČJ ako sú obchádzanie súpera, uvoľňovanie sa od súpera, streľba, presnosť prihrávky. Postupne začíname aj s nácvikom pressingového poňatia hry mužstva v útočnej tretine ihriska.

V PZ v Uhrovci sme remizovali 3:3 po polčase (2:1). Z dvoch zápasov s Novákmi a Led. Rovňami prinášame aj stručný report.

PZ – 24.06.2020 (štadión MFC SPARTAK) – 18.30 hod. (polojasno)

MFC SPARTAK  –  TJ ISKRA NOVÁKY

2              :             1                                            polčas (0:1)

góly za MFC: Masarovič, Zita

Resumé zápasu :

1. polčas : Nastúpili sme v rozostavení  4-2-3-1. V úvode zápasu bola hra pomerne vyrovnaná, odohrávala sa väčšinou medzi 16-tkami. Náš herný prejav bol nesúrodý. Výrazné problémy nám robil prechod na súperovu polovicu v postupnom útoku. Pri zakladaní útokov nám chýbala výraznejšia ponuka na prihrávku, pokiaľ bola ponuka neskoro prichádzalo ku kolmým prihrávkam v stredovej zóne ihriska. Súper tak mal dostatok času na zavretie svojich defenzívnych priestorov. V defenzíve sme chybovali pri zachytení nábehov súpera smerom k našej bráne z hĺbky stredového poľa. Takto sme aj inkasovali v 20. minúte na 0:1 po nabehnutí hrotového útočníka súpera na pas za obranu tento preloboval nášho brankára. Okrem toho musel P. Guniš riešiť aj dve nepríjemné strely súpera z hranice 16-tky. V druhej polovici sa nám začala dariť kombinácia na súperovej polovici, z ktorej sme vyťažili šance P. Šika a A. Masaroviča, obe však zostali nepremenené. V závere polčasu mohol vyrovnať pri rohovom kope F. Gális avšak jeho hlavičku obranca hostí vykopol z čiary.

zostava : Guniš – Dubnička, Gális, Tabak, Kráľ – Divéky, J. Šiko – P. Šiko, Masarovič, Laco – Kochan

2. polčas : Do druhého polčasu sme nastúpili v zmenenom rozostavení 3-5-2, ktoré evidentne prospelo nášmu hernému prejavu. V prvých dvadsiatich minútach sme pomerne výrazne ovládli stred poľa, kde sa nám darilo úspešne kombinovať a využívať cez krídelné priestory medzery v defenzíve súpera. Vytvorili sme si pár nádejných príležitostí a št. situácií. Práve po rohovom kope sa nám podarilo vyrovnať, keď sa Zitova strela odrazila od žrde a túto následne A. Masarovič doklepol do bránky 1:1. Súper nám v zápätí pohrozil brejkovou situáciou opätovnou prihrávkou za obranu, avšak pri Jánošíkovej strele nás podržal dobrým zákrokom A. Znášik. Väčšina hry sa už viac odohrávala na súperovej polovici, kedy sme dokázali jeho hráčov prevýšiť fyzicky a kondične. Po kombinácii z pravej strany smerom do stredu 16-tky sa presadil presne umiestnenou strelou A. Zita 2:1. Súperovi sme robili problémy najmä v krídelných priestoroch avšak ďalší gól sa nám už pridať nepodarilo.

zostava : Znášik – Gális, Divéky, Tabak, – Kyselica, Masarovič, Brida, Zajac, Zita – Kocan, Kochan

PZ – 04.07.2020 (štadión MFC SPARTAK) – 10.00 hod. (jasno)

MFC SPARTAK  –  RONA Lednické Rovne

góly za MFC: J. Šiko, S. Turoň 2

1. polčas : Nastúpili sme v rozostavení  3-5-2. V úvode zápasu nás súper zaskočil pomerne vysokou pressingovou a nátlakovou hrou, ktorá nám spôsobovala problémy pri zakladaní postupného útoku. Výrazne nám chýbala presnosť prihrávok a udržanie lopty v centrálnej zóne ihriska. Ľahko sme strácali lopty, čo súper využíval na brejky do našej otvorenej obrany. Po strate lopty sa to prejavovalo najmä v krídelných priestoroch, kedy sme nestíhali pokryť hráčov súpera, ktorí posielali nebezpečné centrované lopty pred Guniša. Prvé dve-tri situácie sme ešte dokázali odvrátiť avšak v 18 min. sme nestihli dostúpiť k hráčovi súpera, ktorý po prízemnom centri z prava pohodlne skóroval 0:1. V druhej polovici 1. polčasu sme zlepšili o máličko prechod na súperovu polovicu. Individuálne sme sa dokázali presadiť v krídelných priestoroch, avšak finálna fáza bola nulová. Rovnako sa nám nepodarilo zúžitkovať ani rohové kopy proti súperovi.

zostava : Guniš – Gális, Divéky, Tabak – Kyselica, Zajac, Masarovič, Turoň, Laco – Zita, Kochan

2. polčas : Do druhého polčasu sme nastúpili v zmenenom rozostavení 4-2-3-1, ktoré evidentne prospelo nášmu hernému prejavu. Začali sme súpera pressovať už pri jeho 16 –tke, čo mu začalo spôsobovať evidentné problémy. Kvalitne sme dostupovali hráčov v strede poľa, ktorí prichádzali o loptu. Následne sme pár krát výborne prenikli po pravej strane, kde sa darilo najmä P. Šikovi sa individuálne presadiť. Chýbala nám však lepšia finalizácia (Kocan, Zajac). Po obdobnej pressingovej situácii sme pekne kombinovali v 57. minúte pred súperovou 16-tkou a J. Šiko strelou z 20 metrov vymietol horný roh súperovej brány 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sme nepoľavili a dokázali si vypracovať aj ďalšie šance (prienik M. Kráľa, Kochanova hlavička). Práve po skvelom centri P. ŠIka a následnej vyrazenej Kochanovej hlavičke sa k odrazenej lopte dostal S. Turoň, ktorý nás dostal dovedenia v 74. Minúte 2:1. V závere zápasu sme hru vcelku dobre kontrolovali a dokonca sa nám podarilo po individuálnom prieniku S. Turoňa zvýšiť na konečných 3:1. V porovnaní s prvým polčasom sme v tom druhom podali výrazne kvalitnejší výkon.

zostava a hodnotenie : Guniš (65. Znášik)– Zelenák, Gális (65. Tabak); Morávek, Kráľ – J. Šiko, Zajac – Kocan, Masarovič (65. Turoň), P. Šiko –Kochan (65. Laco)