Muži priviezli cenný bod od favorita (MZ – 1. kolo, IV. liga SZ – 2020/21)

3 min read

OFK Lehota p. Vtáčnikom  –  MFC SPARTAK

0                 :             0              polčas (0:0)

Resumé zápasu :

1. polčas : Od začiatku zápasu sme dôsledne plnili taktický zámer vykrývania vlastných defenzívnych priestorov. Súper mal vysoké držanie lopty avšak v úvodnej štvrťhodine sa nám dobre darilo eliminovať jeho ofenzívnu činnosť. V o18. minúte sme museli nútene striedať, keď zraneného Masaroviča nahradil Morávek. Od 20 min. sme začali mať výraznejšie problémy v krídelných priestoroch odkiaľ smerovalo pred našu bránu množstvo centrovaných lôpt. Tieto buď vyriešil Guniš, alebo naša obrana. Výraznou slabinou boli naše odkopy z pokutového územia, ktoré končili pred našou 16-tkou na kopačkách súpera. Následné strelecké pokusy však bravúrne zvládal Guniš prípadne ich blokovali naši hráči. Súper mal veľkú možnosť na skórovanie v 27. min. kedy sa po faule J. Šika na Turančíka kopala penalta. Matuškovičovu strelu do stredu brány však Guniš vyrazil nohami. Následne sa aj nám podarilo pohroziť z rýchleho brejku, keď Laco potiahol loptu po ľavom krídle. Jeho center pred bránu domácich tesne minul Zita, následne na druhej žrdi naň síce dočiahol Kyselica, ale mieril iba do bočnej siete. Súper mal do konca polčasu výraznú prevahu, ale jeho nápor sme dokázali ustáť. Smerom dopredu nám chýbala výraznejšia podpora, nakoľko sme sa nestihli zapájať väčším počtom hráčov do brejkových situácií. Pochvalu si za prvý polčas okrem defenzívy zaslúži Laco, ktorý podržal na súperovej polovici niekoľko dôležitých lôpt.

2. polčas : Druhý polčas sa obrazom hry nelíšil od prvého. Súper mal počas celého polčasu výraznú hernú prevahu, avšak naše plnenie defenzívnych povinností bolo na vysokej úrovni. Guniš riešil nepríjemné „jedovky“ Matuškoviča s poza 16-tky príp. mu pomohla konštrukcia brány. najväčšiu šancu domácich na skórovanie v druhom polčase mal striedajúci Munyorove avšak zoči voči Gunišovi vyšiel na prázdno. Niekoľko skvelých obranných zákrokov v hre ale aj pri množstve rohových kopov predviedli aj Kochan a Morávek. jedinú našu pološancu v druhom polčase predviedol po individuálnom úniku Kyselica, avšak tesne pred zakončením mu loptu vypichol Oršula na roh. Aj v druhom polčase sme museli riešiť situáciu s vynúteným striedaním, keď sa zranil Divéky, ktorého nahradil P. Šiko. Záver zápasu bol síce hektický, ale naši hráči ustáli tlak súpera a získali tak cenný bod.

zostava a hodnotenie : Guniš – Zelenák , Kochan ; Tabak ; J. Šiko (79. Gális)– Kyselica ; Divéky (57. P. Šiko); Zajac ; Masarovič (18. Morávek); Laco – Zita (79. Kocan)