Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

V Prečíne bez zisku bodu…

3 min read

MZ  4. kolo (IV. liga SZ) – 30.08.2020 (štadión Prečín) – 17.00 hod. (zamračené s občasným dažďom)

TJ Partizán Prečín  –  MFC SPARTAK

2             :             0                 polčas (2:0)

Resumé zápasu :

1. polčas : Začiatok zápasu sme tento krát vôbec nezachytili v hernej pohode. Síce sme sa snažili postupným útokom dostávať na súperovu polovicu, avšak ľahko sme strácali lopty po kolmých prihrávkach v strede poľa (Zajac, P.Šiko, H. Kyselica). Súper hral jednoduchú hru na nakopávané lopty za našu obranu, čo nám robilo značné problémy najmä pri návrate po našich ÚŠS. Viackrát sme nezachytili nábeh súpera (Tabak, Kochan Gális). V 8. minúte  sme nechali po odhlavičkovanej lopte, súpera odcentrovať od autovej čiary (Zelenák). ZO stredu poľa Masarovič nezachytil pohyb nabiehajúceho hráča domácich, ktorý sťažil situáciu Korčekovi. Ten následne loptu síce vyrazil, ale iba k domácemu útočníkovi, ktorého nepokryl Tabak 1:0. V 20 min. nabehol na dlhý pas z obrany za chrbát Kochana útočník domácich Hyben. Elegantne si spracoval loptu a následnou spätnou prihrávlou našiel na hranici 16-tky svojho spoluhráča (nepokrytý dvojicou Masarovič, P. Šiko), ktorý nedal Korčekovi šancu 2:0. Súper nám aj naďalej hrozil po št. situáciách avšak do konca polčasu už neskóroval. Našou jedinou pološancou v prvom polčase bol center Laca na ktorý si nabehol Divéky, ale na loptu pri prvej tyči nedočiahol.

2. polčas : Do druhej polovice sme poslali na hrot Kochana a do obrany Divékyho. Vcelku bojovne zapadol Zita, ktorý oživil našu hru v útoku. V 48. min. sa práve po jeho kolmej prihrávke dostal do úniku Laco. Zakončil ho aj gólom avšak verdikt rozhodcu znel ofsajd… Myslím, že v druhom polčase sme sa snažili oživiť našu hru nátlakovou hrou cez Kochana a krídelné zbiehanie našich hráčov, avšak súper nás príliš nevpúšťal do vlastnej 16-tky. Opäť nám výrazné problémy robil návrat po našich ÚŠS a prerušenie súperových brejkov, z čoho sme mohli 2-3 krát ľahko inkasovať. V 70 min. sme sa opäť dostali po ŠS k dostrelu brány, keď po Zitovej hlavičke zakončil šikovne z uhla P. Šiko avšak zástavka postranného rozhodcu bola opäť nepochopiteľne hore… V závere sme pohrozili ešte Kochanovou strelou z priameho kopu, ale vytúžený gól sme nedosiahli. V tomto zápase nám súper ukázal hlavne rýchlejší štart na loptu, zbieranie odrazených lôpt a víťazstvá v osobných súbojoch.

zostava SPARTAK: Korček – Zelenák (78. Morávek), Kochan ; Gális ; Tabak ; – Masarovič – Kyselica (46. Zita ); P. Šiko ; Zajac (68. J. Šiko); Laco – Divéky