19. apríla 2024

Vo vyrovnanom zápase SD- U19 deľba bodov. Mladší dorastenci (U17) vyhrali, ale sa potrápili. V žiackych kategóriach zo Štúrova bez bodu.

4 min read

MFC Spartak- ŠK 1923 Gabčíkovo 0:0/III. liga St. dorast U19

Zápas dvoch rozdielnych polčasov sme nezačali dobre.  Súper začal vysokým presingom a už v 1´resp. 5´ nám pohrozil. V 8´ sa musel pri samostatnom nájazde predviesť náš stopér Jendušík a v poslednom momente zakročil pred zakončujúcim Véghetom.  V 9´sme mali opäť šťastie, keď hostia nedokázali využiť peknú akciu z pravej strany. V 20´sme sa dostali k slovu aj my, ale Mekýš v päťke nedočiahol na dobrý Bezákov center. V 22´ sa musel predviesť výborným zákrokom pri zakončení hostí  náš gólman Guliš.  Strelecký pokus Bezáka v 33´ letí vysoko nad. V 45´ je nedovolene v pokutovom území hostí zastavený Gabriš, ale píšťalka hlavného rozhodcu Kollára zostal nemá.

Druhý polčas síce začali lepšie hostia, ale z dvoch rohov nič nevyťažili. Hra sa začala vyrovnávať a iniciatívu sme prebrali my.  Využiť sme ju  mohli v  57´, keď   obranca hostí v pokutovom území zastavuje nášho Mekýša nedovolene. Loptu si na biely bod postavil Jendušík, ale jeho tvrdá strela  skončila iba na hornej tyčke.  V 63´nevyužívame náš rohový kop. V 67´máme možnosť ohroziť bránu súpera z priameho kopu, ale lopta končí v múre.  V 80´ mali hostia opäť šťastie, pretože Tretinárová strela z 20m  končí opäť na hornej tyčke.  Náš záverečný tlak už nepriniesol požadovaný gólový efekt. Za zmienku stojí ešte  tvrdý zákrok na nášho Tretinára v pokutovom území, ktorý zostal bez povšimnutia hlavného rozhodcu.  Hoci sme v tomto zápase boli k víťazstvu bližšie,  hostia si za I. polčas bod zaslúžili.

Treba však objektívne priznať, že trénerovi Kubíkovi citeľne chýbala v tomto zápase trojica hráčov, ktorí dali prednosť futsalovému zrazu reprezentantov.

Našim chlapcom patrí po IV. kole so 4 b  (skóre 4:7) 10. priečka. O týždeň v nedeľu 6.9.  cestujeme do P. Bystrice,  ktorým patrí 12. priečka  (1b skóre 6:10).  Veríme že chlapci nadviažu na zápas I. kola, keď v Galante zvíťazili 0:2.

MFC Spartak-Gabčíkovo 2:1/ III. liga Ml. dorast  U17

Našim chlapcom patrilo pred týmto zápasom    8. miesto. Hosťom z  ŠK 1923  Gabčíkovo, posledné miesto. Tí v tomto zápase nastúpili dokonca len o 10 hráčoch a tak sa čakala naša jednoznačná záležitosť. Opak bol však pravdou. Hostia vedomí si  oslabenia prehustili priestor pred vlastnou bránkou, bojovali a hrali uvoľnene.  Našim chlapcom patril síce priebeh celého zápasu, ale do prehustenej súperov obrany sme sa dostávali len veľmi ťažko. Naše strelecké pokusy z poza 16-ky končili spravidla vedľa Gajdošíkovej bránky. V 15´ Cidoríková technická strela končí na tyčke.  Taktiež Šebeňová aj Klačková strela v 17´a 24´končí vedľa. Vytúženého gólu sme sa dočkali až v 30´, keď sa strelecky presadil talentovaný Šebeň.

Aj druhý polčas pripomínal prvý. Hru sme mali síce pod kontrolou, ale strelecky sme to nedokázali využiť. Trest zo strany súpera prišiel v 59´ z kopačky Nagyho, keď preloboval nášho Cidoríka. O našom tesnom víťazstve napokon rozhodla 68´, keď sa strelecky nemýlil Klačko a zabezpečil nám tesné trojbodové víťazstvo.

Na ši chlapci sa tak po povinnom domácom víťazstve so 7b (4:3) posunuli na 4.miesto a o týždeň na pôde šiestej P. Bystrice (6b 12:11) by mohli opäť zabodovať.

MSO  Štúrovo -MFK-Spartak  4:3  (2:1)  II. liga St. žiaci U/15

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim hráčom a už v prvej štvrťhodine viedli gólmi Ďurača a Szombata 2:0.  Náš kontaktný gól prišiel z kopačky Seleša v 27´.  Tento hráč sa následne dostáva do niekoľkých gólových šancí, ale vyrovnanie do polčasu už  neprišlo.

V 39´domáci Szekeres zvyšuje domáce vedenie na 3:1. Kováč síce v 45´ dáva náš kontaktný gól a znižuje na  3:2. V 42´ Neznanský  opäť poisťuje domáce vedenie 4:2. Selešov gól na 4:3 v 67´však prichádza už neskoro hoci v poslednej minúte zápase sme siahali na bod, ale tutovku sme nepremenili.

Podľa vyjadrenia viacerých pozorovateľov sme v tomto zápase boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Doplatili sme však na nepremenenie viacerých gólových príležitosti a lacné góly.

Našim chlapcom patrí po 3 zápasoch a jednom víťazstve 13. miesto. Všetko sa však v tomto týždni môže zmeniť, pretože v  utorok 1.9. nás doma čaká dohrávka I. kola so Sereďou (11. miesto 3b)  a v  5. kole doma privítame šiestu P. Bystricu.  Našim chlapcom budeme držať palce.

MSO Štúrovo MFK-Spartak  4:1 (1:0)  II. Ml. žiaci  U/13

Naši chlapci v I. polčase hrali s domácimi vyrovnanú partiu.  Gól sme inkasovali z kopačky Nagyho až v 20´. Druhý polčas patril domácemu strelcovi Krištoforovi, ktorý hetrikom rozhodol o domácom víťazstve. Najskôr tento strelec v  36´ zvýšil na 2:0.  V 45´síce náš Grgula strelil kontaktný gól, ale  Krištofori vzápätí zvýšil na 3:1.  V poslednej minúte z priameho kopu Krištofori strelil aj svoj tretí gól.

Našim chlapcom patrí posledná priečka, ale veríme že už v utorok v dohrávke proti Seredi (13. miesto 1b) sa chytíme nielen strelecky, ale aj bodovo.