24. apríla 2024

Dohrávka 1. kola II. ligy st.žiakov U15 resp. U13

3 min read

MFK-Spartak –  ŠKF Sereď  2:2  (1:0)  II. liga St. žiaci U/15

Úvod zápasu vyšiel lepšie našim chlapcom  a už v prvej minúte sme využili zaváhanie obrany hostí a strelili Kováčom náš  prvý gól.  Hostia sa k nepresnému zakončeniu dostali v 5´.  V 6´ sa k zakončeniu dostal aj náš  Horník, ale brankár hostí Bekéši vyráža jeho strelu na roh. Následne nevyužívame sériu našich 3 rohov aj keď hosťom pomohla hneď pri prvom horná tyčka. Po štvrťhodine si hostia vytvorili menší tlak, ale našu bránku nedokázali vážnejšie ohroziť. V 20´hostia zachytávajú rozohrávku nášho brankára, ale vo vyloženej šanci neskórujú, pretože Diveky následne na čiare čaruje.  Strelecké pokusy hostí, ako aj nášho aktívneho Horníka míňajú bránku. V poslednej minúte I. polčasu môžeme poistiť naše vedenie, ale Seleš svoje sólo zakončuje len strelou vedľa tyčky.

Do II. polčasu nastupujeme opäť aktívnejšie my, ale Seleš nepremieňa ani svoj druhý nájazd na Bekešiho.  V 40´ sa pre zmenu pri tutovke hostí vyznamenal náš Diveky.  V 49´ Horník zahráva strieľaný center do pokutového územia hostí, ale loptu nikto z našich hráčov netečoval do bránky. Z následného brejku nás hostia po ofsajdovej akcii trestajú a vyrovnávajú Boškom  na 1:1. V 59´ sa  pri svojom zakončení  nemýli striedajúci Marko a posiela nás opäť do vedenia 2:1.  V 61´ sme nezvládli situáciu v našom pokutovom území a hostia z penalty Beňom vyrovnávajú na 2:2.  V 63´mohli hostia otočiť zápas, ale pri strele Poláka nám pomohla tyčka.

V závere sme si vynútili tlak na bránku hostí a mohli zápas definitívne strhnúť na svoju stranu, ale dve vyložené šance najskôr v 69´Seleša a následne striedajúceho Hincu v 70´ sme nevyužili a tak zbytočne prišli o dva cenné domáce body.

Dá sa povedať, že po Štúrove sme odohrali ďalší nešťastný zápas, pretože ani v tomto zápase podobne ako v nedeľu sme nedokázali premeniť vyložené šance. Škoda toho, pretože chlapci by si za predvedený výkon a bojovnosť  víťazstvo zaslúžili.

Našim st.žiakom patrí po tejto dohrávke  10. miesto. V  5. kole doma privítame šiestu P. Bystricu.  Našim chlapcom budeme držať palce.

MFK-Spartak-ŠKF Sereď   2:3 (0:2)  II. Ml. žiaci  U/13

Naši mladší žiaci začali tento zápas nebojácne a v 4´a 5´ dvakrát vystrelili na  bránku súpera.  Súper nás napodobnil a v 6´ taktiež strieľa nepresne na našu bránku.  V 13´sme mali pri tutovke hostí šťastie, pretože z blízka ani na dvakrát neprekonali nášho brankára Drienika.   V16´sme však nechali vystreliť Volhárika a hostia sa ujali vedenia 0:1.  18´ sme mali výbornú šancu na vyrovnanie, ale  brankár  hostí chytá  penaltu nášho kapitána Grgulu. V 23´ hostia zahrávajú priamy kop a na prekvapenie všetkých strela Juristu z cca. 30m končí v našej sieti. V 24´a 25´ zakončil strelou z poza 16-ky náš Adamus.  V 28´ hostia dosiahli Hajdumom  z ofsajdovej pozície aj tretí gól 0:3.

Do druhého polčasu nastupujeme lepšie my.  V 36´  zahráva Horník priamy kop. Lopta sa odráža od hornej tyčky a Zaťko ju z blízka posiela do súperovej siete  1:2. Na ihrisku preberáme iniciatívu  a v 35´resp. 39´  z diaľky zakončuje Zaťko. V 45´si  Grgula odčinil zahodenú penaltu a strelou k tyčke znižuje  na 2:3.  Náš záverečný tlak a dobré šance už neprinášajú gól a tak po vcelku dobrom výkone prepúšťame všetky body chlapcom zo Serede.

Našim ml. žiakom  patrí  naďalej posledná priečka, ale veríme že  v nedeľu  proti  P.Bystrici  sa chytíme  aj bodovo.