V. kolo jesennej časti súťažného ročníka 2020/2021 – mládež MFC Spartak

Ďalšia strata bodov U15 a U13 na domácom trávniku

MFC Spartak  – MŠK P.Bystrica 1:5 (0:1)

St. žiaci U/15

RESUMÉ ZÁPASU:

Hostia z P. Bystrice  už v 1´zápasu nepresným zakončením naznačili, že neprišli k nám len brániť.  Nepresné zakončenie napodobnil v 3´následne aj náš Kováč. Prvú šancu si hostia vypracovali po rohovom kope  v 6´. Našťastie lopta s kopačky Hradňaského tesne minula našu bránku. V 9´ Selešová strela z hranice 16-ky  taktiež  míňa bránku hostí. Dobrá strela Kováča  v 10´ smeruje len do stredu bránky. V 15´  Ríčka napriahol z 30m a na prekvapenie všetkých lopta z jeho kopačky končí v našej sieti. V 20´ nevyužívame rohový kop. V 24´nevyužívame ani náš priamy kop z 25m. V 28´ sme boli blízko k vyrovnaniu, ale tvrdú strelu nášho Kováča v päťke zblokoval hosťujúci obranca.

Druhý polčas začínajú hostia obdobne ako prvý. V 37´ strela z kopačky Vavra letí vysoko nad.  V 40´ si za chrbát obrany hostí dobre nabehol Král, ale jeho krížnu strelu zastavila tyčka Matušíkovej bránky. Opäť platilo „nedáš dostaneš“, pretože z následnej akcie sa hostia Škripekom dostávajú do dvojgólového vedenia.  V 49´ Říčka opäť napriahol z cca.25m a lopta končí v našej sieti 0:3.  V 64´ nedovolene zastavujeme v pokutovom území hosťujúceho Bašteka a ten následne zvyšuje vedenie hostí na 0:4. V 69´ samostatný nájazd Kováča nevyužívame. Následne Škorníkom upravujeme na 1:4. Bodku za našim nevydareným   zápasom dal hosťujúci Hradňanský, ktorý upravil na konečných 1:5.

Záverom zhrnuté:

Ťažko hodnotiť tento spackaný zápas, pretože priebeh zápasu neodzrkadloval úplne konečný výsledok.  Prvý lacný gól  súpera v 15´nás dosť zaskočil a  nedokázali sme na to adekvátne reagovať.  Škoda nastrelenej tyčku v 40´z kopačky Krála. Po inkasovaní druhého resp. tretieho opäť lacného gólu, už bolo prakticky o zápase rozhodnuté.

Nevyužili sme posledné dva domáce zápasy na plný bodový zisk a tak našim  žiakom patrí  so 4b iba 12. miesto. V  6. kole cestujeme do N. Mesta ktorým  patrí  s 9b 6. priečka (v 5.kole vyhrali v TO 0:3).  Veríme že naši chlapci si odčinia domácu prehru, súpera sa nezľaknú a v ťažkom zápase zabodujú.

MFK-Spartak  – MŠK P.Bystrica  1:5 (0:2)

Ml. žiaci  U/13

Hostia sa ujali vedenia s kopačky Kresaňa už v 2´ po rohovom kope. V 5´ mohli hostia poistiť vedenie, ale Moravík zblízka minul našu bránku.  V 6´  sa  o zakončenie pokúsil náš Grgula. V 7´ sme mohli vyrovnať, ale Zaťkovú strelu z  zblízka brankár Wallenfels vyrazil na roh. V 10´ Zaťkov priamy kop letí vysoko nad.  V ostatných minútach hostia trikrát pohrozili strelami z poza 16-ky. V 20´ sa však už Škulec nemýlil a upravuje na polčasových 0:2.

Druhý polčas sa nesie vo vyrovnanom duchu. V  47´ hostia zvyšujú Morávikom na 0:3. V závere zápasu sa strelecky chytil aj Šibík a dvomi presnými zásahmi zvýšil na 0:5. Posledné slovo v tomto zápase mal náš Bacho, ktorý  kozmeticky upravil na 1:5.

Ako si sme si už zvykli, že naši chlapci v jednotlivých zápasoch ťahajú za kratší koniec. Nebolo tomu ani tentokrát. Napriek tomu hlavne v prvom polčase bolo vidieť zlepšenie z našej strany.  V tejto našťastie najpočetnejšej kategórii nás čaká veľmi veľa práce. Pevne však veríme, že mladý a ambiciózny tréner Radovan Zaťko systematickou prácou posunie túto kategóriu futbalovo  vyššie.

Plný bodový zisk U19 resp. U17 na horúcej pôde v P. Bystrici

Starší dorastenci U19

O našom víťazstve ktoré sa nerodilo ľahko sme rozhodli už v prvej 25´-ke. V 11´ sa predviedol Gabriš a v 23´ aktívny Fraňo.  Vo viacerých príležitostiach domácich nás podržal brankár T. Guliš. Zodpovedným výkonom sme  nedovolili streliť domácim kontaktný gól. Domácim nepohlo ani vylúčenie nášho Jendušíka v 70´zápasu. V dosť nervóznom zápase hlavne zo strany domácich  sme si napokon zaslúžene odniesli plný bodový zisk.

Zverenci trénera O. Kubíka si išli do P. Bystrice odčiniť stratu bodov zo IV. kola a sme radi že sa im to podarilo.       Našim chlapcom patrí po tomto víťazstve 8. priečka (7b 6:7). O týždeň 12.9.  2020 o 10.00 hod.  privítame rovesníkov z FK Slovan Levice, ktorým  patrí  6. priečka.

Mladší dorastenci U17

Náš strelecký účet v tomto zápase otvoril  v 8´ Gabužda. V 22´ho napodobnil po peknej akcii v 22´Cidorík. V úvode II. polčasu sme Klačkom poistili naše vedenie na 0:3. Záverečnú bodku v tomto zápase dal z pokutového kopu  v 75´ náš brankár Kováčik.

Spanilá jazda zverencov trénera Ľudvíka Halása pokračuje. Škoda prehry z  prvého zápasu v  Galante (2:0). Naši chlapci mohli atakovať prvú priečku, takto im ostáva   s 10b. zatiaľ 4. miesto.