17. júla 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

„Memoriál Ľ. Ježa“ v minifutbale žiakov začal písať svoju novú históriu.

3 min read

Osobnosť novinára a športového nadšenca Ľuboslava Ježa netreba nielen v našom okrese bližšie predstavovať. Ako spomienku a poďakovanie za jeho celoživotnú prácu sa rozhodli spartakovci zorganizovať minifutbalový turnaj žiakov, ktorý ponesie jeho meno. Veríme, že „Memoriál Ľuboslava Ježa“ tak začal dňa 29.6. 2024 písať svoju novú históriu.
Turnaj, ktorý sa hral aj o „Pohár primátora mesta“, bol slávnostne zahájený poslancom NR Michalom Kapušom, primátorom mesta Róbertom Gašparíkom, zástupcom VV ObFZ Prievidza Jurajom Trgyňom a prezidentom klubu MFC Spartak Milošom Šagátom.

Následne si desať pozvaných tímov v dvoch základných skupinách (A,B) zmeralo svoje sily systémom každý s každým. Do semifinále turnaja napokon postúpili z každej skupiny dva najlepšie kolektívy. Zo skupiny „A“ to boli AS Trenčín a Slovan Šimonovany. Zo skupiny „B“ postúpili mužstvá Vegum D.Vestenice a MFC Spartak U13. Ostatné kluby MIX Bánovce, Naše Podhorie Slatina, Sokol Biskupice, FK Podlužany, TJ Tr.Jastrabie a Partizán Miezgovce si zahrali zápasy o konečné umiestnenie, t.j. 5. až 10. miesto. Do finále si napokon vybojovali miestenku chlapci z AS Trenčín, ktorí porazili domácich chlapcov MFC Spartak U13 vysoko 7:1. Druhým finalistom sa stali chlapci z D. Vesteníc, ktorý si poradili s rovesníkmi zo Šimonovian 3:2. Finálový zápas mal jasného favorita a mladé talenty z futbalovej akadémie AS Trenčín nenechali nikoho na pochybách o svojich futbalových kvalitách a vo finálovom zápase zvíťazili 4:1. Tretie miesto obsadili chlapci zo Šimonovian, ktorí porazili domácich chlapcov Spartaka U13 tiež 4:1.

Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený odchovanec nášho klubu Adam Baláž, súčasne pôsobiaci v klube AS Trenčín. Najlepšou hráčkou sa stala Viktória Rusová z Podlužian. Najlepším strelcom turnaja s 13 gólmi sa stal Šimon Rusnák z D. Vesteníc. Ocenenie pre najlepšieho brankára si prevzal Marcel Cabaj zo Šimonovian. Ocenenia pre najlepších jednotlivcov a víťazné kolektívy odovzdali osobne primátor mesta Róbert Gašparík, pani Margaréta Ježová a zástupcovia klubu MFC. Na priebeh desiatky odohraných zápasov dozerala rozhodcovská dvojica Miloš Valach a Milan Kráľ. Do kvalitne obsadeného a organizačne výborne zabezpečeného turnaja sa za slnečného počasia zapojilo vyše 130 detí a 15 trénerov.
Organizátori turnaja touto cestou ďakujú všetkým zúčastneným za vzornú reprezentáciu svojich klubov. Osobitné poďakovanie patrí pozvaným hosťom turnaja, mestu Bánovce n/B, zástupcom ObFZ Prievidza, ako aj všetkým ktorí sa spolupodieľali na tejto peknej športovej akcii. Veríme, že podobných turnajov bude čo najviac a deti sa budú tak ako aj tentokrát baviť futbalom.

MFC Spartak Bánovce n/B