6. mája 2024

Nezvládnutý prvý polčas nás stál tri body, MFC Spartak BN – Slovan Navojovce 2:3 (0:3)

2 min read

Zápas dvoch polčasov. Tak by sa dal nazvať nedeľný súboj nášho tímu s tretím mužstvom tabuľky. Za pekného slnečného počasia opäť pred vysokou diváckou návštevou (pozn. vyše 250 divákov) sme začali s územnou prevahou, ale bez vážnejšieho ohrozenia súperovej bránky. Hostia vyťažili z minima maximum. Ich efektivita bola priam ukážková, pretože zo štyroch striel na našu bránku v 1. polčase vyťažili tri góly. V 16 min. sa o prvý gól postaral po samostatnom nájazde hosťujúci Matúš Košík. V 32 min. strelou k tyčke spoza šestnástky upravil na 0:2 Peter Košík. Chyby v defenzíve potrestal následne v 37 min. krížnou  strelou z cca. 30m pod hornú tyčku Július Putiška. Naše strely Marka Markoviča a Tarasa Parasenka skončili len na hornej tyčke resp. tyčke súperovej brány a tak sme do šatne odchádzali s hrozivým skóre  0:3.

Druhý polčas po prievane v kabíne, bol diametrálne odlišný od prvého. Naši hráči zatlačili hostí pred ich vlastné pokutové územie a bolo len otázkou času, kedy sa začne meniť aj skóre. Prvá zmena prišla po strele Aleša Langera v 49 min., keď sme znížili na 1:3. Následne  exceloval pri strelách Aleša Langera a Ivana Kotlára brankár hostí Juraj Orságh. V 79 min. bol pri technickej strele Sebastiána Rychtárecha síce krátky (2:3), ale následne sa predviedol pri tutovke nášho kapitána Petra Moráveka aj dorážke Karola Feketeho. Nielen vďaka jeho výkonom, ale aj streleckej úspešnosti v prvej časti hry si hostia odviezli z horúcej pôdy bánovského Spartaka dôležité 3 body a upevnili si s 11 bodmi druhé miesto v tabuľke.

Nám patrí po štyroch odohraných zápasoch a zisku 6 bodov stred tabuľky. V nedeľu 10.9. 2023 o 13.00 odohrajú naši hráči zápas v Malej Hradnej, ktorej patrí aktuálne štvrtá priečka.