Prvé jesenné majstrovské zápasy v dorasteneckých kategóriách nás potešili. Generálka mužov podľa očakávania. Prípravky začali letnú prípravu.
Po približne mesačnej letnej príprave sa nám, ako prvé rozbehli súťaže v žiackych a dorasteneckých kategóriách. Môžeme konštatovať, že sme vykročili správnou nohou. Dorastenci na domácom trávniku privítali chlapcov zo Solčian a v oboch prípadoch sme sa tešili s plného bodového zisku aj keď starší dorastenci museli otáčať nepriaznivý výsledok. Horšie dopadli starší žiaci v Seredi, kde sme prehrali vysoko 5:1. Reputáciu zachraňovali zverenci trénera Lastovicu U13, ktorí vyhrali vysoko 1:8. Muži museli z dôvodu baráže Ludaníc (plánovaný prípravný zápas) operatívne hľadať nového súpera. Rybany nám preto v piatok prišli vhod. Kvalita nášho mužstva sa prejavila už v prvom polčase, kedy sme jednoznačne na ihrisku dominovali a vyhrávali 0:5. Druhý polčas stratil na kvalite a prakticky sa už len dohrával. Gól sme preto už nevideli.
1 .kolo – III. LIGA SD U19+ MD U17 HUMMEL ZSFZ
U19 (st. dorast): MFC Spartak- OFK Solčany 4:2 (1:2)
Prvý domáci zápas sme začali aktívne a už v 1´ Farkaš v dobrej pozícii tesne minul bránku hostí. V 9´ si hosťujúci brankár poradil s krížnou strelou Adamusa. V 11´sme sa však dočkali gólu, keď Farkaš mieril presne k tyčke 1:0. Hostia sa po tomto góle nakopli a v 17´ po peknej akcii z ľavej strany vyrovnali Michalidesom 1:1. V 20´sme mohli ísť opäť do vedenia, ale Scheerovú tvrdú strelu brankár Gábriš vyrazil na roh. V 25´hostia opäť zaútočili po ľavej strane a hosťujúci Rusňak odrazenú loptu od šibenice poslal za chrbát nášho Sedláka. V 29´sme mohli vyrovnať, ale technická strela Scheera skončila na hornej tyčke.

Do druhého poľčasu nastúpili zverenci Pavla Kováča v pozmenenej zostave.Na ihrisko sa dostal okrem Molnára aj mladý Bertoia. Naša územná prevaha mohla byť odmenená už v 55´, ale Gabriš si opäť poradil z tutovkou Drienika. Nemuselo nás to ale trápiť, pretože hneď z ďaľšej akcie sa opäť presadil talentovaný Farkaš a vyrovnal na 2:2. Naš dobre rozbehnutý stroj súpera zatlačil pred vlastnú bránku a Adamus v 59´otočil priebeh zápasu a poslal nás do vedenia 3:2. V 73´sme mali aj potrebné šťastie, pretože Adamusovu strelu spoza 16ky umne tečoval Urbánek a bolo 4:2. V 82´sa hostia dostali do ojedinelej šance, ale Sedlák bol na svojom mieste a Krošláka v dobrej šanci vychytal. Škoda že po 2 ŽK sa musel porúčať pod sprchy náš kpt. Urbánek. Hostia však početnú výhodu už nedokázali využiť a tak si naši chlapci hlavne za druhý polčas zaslúžene odnášajú 3b.
V tabuľke nám po prvom kole patrí 3. miesto. O týždeň v nedeľu cestujeme do Krakovian, ktoré prehrali v Partizánskom vysoko 6:2.

U17 (ml. dorast): MFC Spartak – OFK Solčany 8:0 (4:0)
Mladší dorastenci sa v ostatnom ročníku riadne natrápili a preto jednou z hlavných úloh klubu bolo zastabilizovanie tejto kategórie. Na trénerskú stoličku zasadol bývalý as. trénera U15 Branislav Harinek a as. trénera bol poverený skúsený Milan Kráľ. Už samotná letná príprava s veľkým počtom hráčov naznačovala, že by v tejto kategórii mohlo svitať na lepšie časy. Okrem posunutých hráčov z U15 káder doplnili aj chlapci z okolitých dedín, ako sú Rybany, Uhrovec, Miezgovce, Dežerice, Motešice atd. A práve posily z iných klubov sa v tomto zápase gólovo presadili. V prvom polčase sa 3x presadil talentovaný Flimel (TJ Motešice) a jedenkrát Oravec (Dežerice). V druhom polčase sa pre zmenu presadili posily z Rybian Broniš a Križan. Výsledok prikrášlili aj domáci odchovanci Ďurech a Petrlík. Pevne veríme, že zaslúžené vysoké víťazstvo chlapcov ešte viac motivuje k poctivému tréningu, čo sa určite prejaví aj na výsledkoch. Vysoké víťazstvo nás katapultovalo na druhé miesto v tabuľke. Veríme, že nám chlapci budú robiť naďalej radosť, ako v tomto zápase.


1. kolo – II. LIGA Sž U15+ mŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st.žiaci): ŠKF Sereď-MFC Spartak 5:1 (2:1)
Zverenci trénera Ivana Kľačku vycestovali do Serede v oklieštenej zostave a domácim odolávali iba v prvom polčase. Domáci išli do vedenia v 12´ Rehorčíkom. Nám sa podarilo vyrovnať v 25´ Matejovičom. Na polčasových 2:1 upravil v 30´ Varga. V druhom polčase sme odolávali domácim len do 52´, kedy na 3:1 upravil Gaja. V 59´Varga svojim druhým gólom zvýšil na 4:1 a víťaznú bodku dal v zápase Vencelík (64´).
V tabuľke nám tak po prvom jesennom zápase patrí 12. miesto. V sobotu 15.8. 2026 o 10.00 hod. privítame doma PFK Piešťany, ktoré prehrali v Senici 4:0.
U13 (ml. žiaci): ŠKF Sereď – MFC Spartak 1:8 (1:4)
Naši mladší žiaci sa v Seredi bavili futbalom a už v prvom polčase vďaka dvakrát Sirotnému resp. Poštrkovi a Krivošíkovi viedli 0:4. V druhom polčase sme pokračovali v aktivite a streleckom koncerte a vďaka presným zásahom Lastovicu, Guniša, Mišáka a Vácvala strelili ďaľšie 4 góly. Domáci upravili na konečných 1:8 v 55´ Fogelom. Zverencom trénera Lastovicu po tejto vysokej výhre patrí 3. miesto.
