24. júna 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Sumár víkendu 26-27.8., dohrávka U15,U13

3 min read

TJ Partizán Miezgovce – MFC Spartak 1:2 (0:1)
Dedinka s necelými tristo obyvateľmi si na konci augusta pripomína dve významné udalosti. Prvou sú oslavy „SNP“ a tou druhou „Hodové oslavy“. A práve v nedeľné odpoludnie za slnečného počasia privítali domáci partizáni mužstvo z okresného mesta.
Domáci sa od prvej minúty pustili do súpera zvučného mena a v priebehu prvej dvadsať minútovky si vypracovali niekoľko výborných šancí, ktoré mohli rozhodnúť o zápase. Šance Starycha  v 11.min. ani strela do šibenice z 20m Kušniera neskončili v sieti hostí. A keď ani talentovaný odchovanec bánovskeho futbalu hrajúci za domácich Madaj, nepremenil dve gólové šance, prišiel zákonitý trest. Spartakovci sa upokojili, prevzali na ihrisku iniciatívu a začali si vytvárať gólové príležitosti. Strely Rychtárecha resp. Bridu tesne minuli domácu bránku. Aj v  30´ pri priamom kope Kotlára stálo ešte pri domácom brankárovi šťastie, pretože lopta skončila na tyčke. To už nemali domáci pri priamok kope Markoviča v 37.min., pretože jeho prudká prízemná strela z 25m skončila od tyčky v sieti a uzavrela tak polčasový výsledok 0:1.
Druhý polčas začali opäť aktívnejšie domáci a ich snaha bola v 58.min. pri priamom kope Starycha a teči Vavra odmenená gólom na 1:1. Hostia postupne opäť prebrali iniciatívu na ihrisku a vytvárali si územnú prevahu. Strela kapitána Moráveka skončila v 65.min. na hornej tyčke. V 70.min. ho napodobnil po krížnej strele aj Brida. Gól padol až v 88.min. po peknej brejkovej akcii, keď loptu v strede ihriska vybojoval Stepanenko, ktorý poslal výbornú prihrávku za obranu domácich na Langera. Ten svoj nájazd zakončil presnou prihrávkou na Kotlára, ktorý sa z blízka nemýlil a poslal hostí do vedenia 1:2.
Záver zápasu bol viac ako hektický. Domáci si vypracovali niekoľko štandartiek a brankár hostí Žáčik mal plné ruky práce hlavne pri priamom kope Starycha. Domáci dokonca strelili v nadstavenom čase aj vyrovnávajúci gól. Ich zaslúženú radosť (predviedli dobrý výkon) im prekazil hlavný rozhodca, ktorý na pokyn postranného odpískal postavenie mimo hru. Po záverečnom hvizde tak opäť platilo staré známe „Hody Vaše – body naše“. Tak, ako sa očakávalo v Miezgovciach bol plný dom (pozn. 400 divákov), ktorí videli zaujímavý zápas. Opäť sa potvrdilo, že futbal je ľudové divadlo a ľudia ho na dedinách aj v poslednej súťaži milujú.
Miezgovce, ktorým patrí desiata priečka, majú v najbližšom kole voľno a spartakovci, ktorí po tejto výhre poskočili na šiestu priečku, privítajú na domácom trávniku tretie mužstvo tabuľky TJ Slovan Návojovce.

M.Š.