17. júla 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Sumár víkendu 11-12. November

4 min read

muži: V poslednom 15. kole sme na prírodnom trávniku privítali hostí z Kolačna. Na podmočenom, ale dobre pripravenom trávniku sa za slnečného počasia hral vyrovnaný zápas. Našu miernu územnú prevahu sme dokázali gólovo pretaviť v 18´, keď po rohovom kope sa najlepšie v pokutovom území hostí zorientoval Mončilo Brankovič. a poslal nás do vedenia 1:0. Následne sa pri tvrdom zakončení kapitána hostí Kozinku musel predviesť aj nestárnucí Pater Záhumenský. V 35´ po tvrdom zákroku na nášho Šebeňa v pokutovom území hlavný rozhodcy bol k hosťom milostiví a ponechal výhodu, ktorú sme už nedokázali gólovo využiť a tak sme do šatni ochádzali len j jednogólovým vedením.
Tréner Stanislav Mikloš poslal do druhého polčasu na ihrisko bratov Langerovcov, ktorí svojim pohybom robili hosťom veľa problémov. Boli to však hostia, ktorí využili zaváhanie našej obrany a najlepší ich hráč Kozinka presnou strelou k tyčke vyrovnal na 1:1. Naši hráči však svojim bojovným výkonom opäť prevzali na ihrisku iniciatívu. V 55´ Kmeťo nevyužil svoj samostatný nájazd na
skúseného Čangela. Ten podržal hostí aj pri následnej strele Brankoviča. V  66´ sme našu aktivitu korunovali gólom. Na Langerov tvrdý a presný projektil z 20m brankár hostí už nedočiahol a tak sme išli opäť do vedenia 2:1. V 80´sme mohli pridať aj tretiu gólovú poistku, ale aktívny Viktor Brida z blízka poslal loptu tesne vedľa. Hostia so skúseným Jakubisom a Kozinkom sa v závere síce snažili o vyrovnávajúci gól, ale naša dobre organizovaná obrana im už nič nedovolila a tak si naši hráči zapísali ďalšie tri body a upevnili si tak s 20b jesenné 7. miesto v tabuľke.
Jarnú časť súťažného ročníka 2023/2024 naši muži začnú 17.3. 2024 o 15.00 hod., keď na domácom trávniku privítame TJ Radobica.

U19: V poslednom 13. kole jesennej časti sme za daždivého počasia na domácej umelej tráve privítali hostí z Malženíc. Prvý polčas bol vyrovnaný s množstvom šancí na oboch stranách. Diváci si však na prvý gól museli poč

kať až do 56´, kedy sa individuálne presadil D.Marko a poslal nás do vedenia. O tri minúty sa v pokutovom území hostí najlepšie zorientoval Jaroš a svoj bojovný výkon korunoval druhým našim gólom 2:0. V 66´náš dobrý kolektívny herný výkon spečatil tretím gólom Kováč. Hostia v závere dvakrát pohrozili, ale strelecky sa presadili až v 80´, kedy Maruna už len kozmeticky upravil výsledok na 3:1.
Našim chlapcom tak po nevydarenom úvode súťaže (šesť prehraných zápasov po sebe) naopak patril jej záver. Po domácom trojbodovom zápise nám patrí s 15 bodmi priebežne jesenná siedma priečka.

 

 

U17: V druhom zápase sa našim mladším dorastencom už tak nedarilo a po remíze 1:1 (0:1) nenadviazali na poslednú víťaznú sériu. Hostia začali veľmi aktívne a v 28´ svoju dobrú hru pretavili Kukučkom do prvého gólu 0:1. Našim chlapcom sa podarilo vyrovnať až v 73´, keď loptu za chrbát hosťujúceho brankára dostal Róbert Marko. Našim mladým talentom napriek domácej strate bodov patrí s dvadsiatimi bodmi pekné jesenné piate miesto.

Jarná časť súťažného ročníka 2023/2024 začína pre našich dorastencov 9.marca 2024 v Záblatí.

U15: Zverenci trénerskej dvojice Morávek-Adamus, privítali za slnečného nedeľného dopoludnia na umelej tráve chlapcov zo Šale. Náš tabuľkový súper sa predstavil bojovným výkonom a niekoľko krát v zápase nebezpečne pohrozil. Naše mladé talenty si v priebehu zápasu vypracovali množstvo šancí, ale strelecky sme sa presadili len v 9´, keď sme Bujnom strelili, ako sa neskôr ukázalo jediný trojbodový zásah. V 60´sme náš bojovný výkon mohli poistiť druhým gólom, ale pokutový kop Adamusa vychytal hosťujúci brankár Vágo. Našim chlapcom tak po domácom  tesnom dôležitom víťazstve patrí so 16b v tabuľke II. ligy ZsFZ 11.miesto.

U13: Mladší žiaci dosahujú vo svojej kategórii dlhodobo veľmi dobré výsledky a ani v poslednom jesennom zápase nezaváhali a potvrdili svoju futbalovú kvalitu aj gólovo. Konto chlapcov zo
Šale zaťažili 5 presnými zásahmi. Strelecky sa presadili Duranka (7´), Netopil (10´) a trikrát Cidorík (28´,37´ a 46´). Zverencom trénerov Klačka-Rychtarecha tak patrí po polovici súťaže
s 24b pekné siedme miesto.

Jarná časť oboch žiackych kategórii začne v nedeľu 9.3. 2024, keď na domácom trávniku privítame FK Galantu.