19. apríla 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Sumár víkendu 21-22.5.

5 min read

muži: OŠK T. Stankovce – MFC Spartak 3 : 0 (1:0)

U19: MFC Spartak – FC Slovan Galanta 4 : 3 (0:3)

góly: Tretinár 3, Martiška

Miloš Šagát: V 22. kole III. ligy st. dorastu (U19) sme na domácom ihrisku za príjemného počasia privítali rovesníkov z Galanty. Zranenie nášho Zubenka už v 2´zápasu, ktoré si vyžiadalo privolanie RZP, akoby bolo predzvesťou prvého polčasu. Hostia v ňom mali herne navrch a len vďaka výborným zákrokom Guliša sa bezgólové skóre nemenilo. Súper naše zaváhanie v obrane potrestal až v 28´, keď sa presadil strelou k tyčke najlepší hráč hostí Ersek. Pri následných dvoch šanciach nás opäť podržal Guliš. V 41´sme predviedli peknú futbalovú akciu po pravej strane, ale paradoxne sme z rýchleho protiútoku inkasovali z kopačky Kilacska 0:2. V závere polčasu sa v pokutovom území individuálne presadil Kočík a upravil
na 0:3.

Naši mladí hráči po prestávke a zmene herného systému na ihrisku predviedli dokonalý obrat. Prakticky o všetko sa postaral náš kapitán Tretinár, ktorý svoj návrat po zranení oslávil hetrikom. Po dvoch nepremenených šanciach sa strelecky presadil hlavou po rohovom kope a znížil v 60´na 1:3. V 71´ strelou k tyčke znížil na 3:2 a svoj strelecký triumf uzavrel v 79´, keď svoju individuálnu akciu zakončil gólovo a vyrovnal na 3:3. V 85´ sa musel pri šanci Erseka opäť predviesť Guliš. Bodku za výborným výkonom v druhom polčase a dokonalým obratom dal Martiška, ktorý strelou k tyčke v 87´ stanovil konečný stav zápasu na 4-3.

Trénerovi Kubíkovi sa v tomto zápase podaril v druhej polovici dokonalý obrat zápasu. Hráči splnili taktické pokyny trénera a dobrý výkon okorenili aj gólovo. Tretinár sa po zranení strelecky chytil a vypýtal si tak pozvánku do A mužstva, kde nám strelci chýbajú ako soľ. Plný bodový zisk nás posunul s 30b opäť do stredu tabuľky ( s 1b stratou na 5.miesto) a o týždeň v nedeľu 29.5. o 10.00 hod. privítame opäť doma Šaľu, ktorej patrí 4.miesto.

Prajeme skoré uzdravenie, Saša

U17: MFC Spartak – FC Slovan Galanta 1 : 2 (1:0)

gól: Ragan

U15: MFC Spartak – OFK Trebatice 1 : 1 (1:1)

gól: Harvish

Miloš Šagát: V 28. kole sme na domácom trávniku za slnečného počasia privítali susediace mužstvo tabuľky FK Trebatice. Dôležitosť tohto zápasu sa premietla aj na ihrisku a od prvých minút sa hral otvorený zápas na oboch stranách. Prvé nepresné zakončenie a nevyužitý rohový kop predviedli hostia. Následne sme ich napodobnili aj my a Zaťkova strela minula bránku hosťujúceho Blaška. V 13´sme mohli ísť do vedenia, ale Drienik svoju dobrú šancu nepremenil. Blaško si následne poradil s Harvishovou prízemnou strelou. Naša územná prevaha vyústila do gólového zakončenia, keď po rohovom kope v 22´ Harvish zblízka dotlačil loptu do bránky hostí 1:0. Brankár hostí si poradil následne s Drienikovou strelou. V 28´sme zbytočne stratili pri zakladaní útoku v strede ihriska loptu a hostia svoje brejkové prečíslenie využili na vyrovnávajúci gól, keď sa do našej siete na dvakrát trafil Strečanský. Našu polčasovú aktivitu zakončil peknou prízemnou strelou opäť aktívny Drienik. Strečanský výborným zákrokom vyrazil loptu na roh.
Do II. polčasu sme vstúpili lepšie my. Drienik vybojoval na hranici pokutového územia loptu, ale hosťujúci obranca za cenu ŽK zabránil gólovému zakončeniu. Taktiež Špidlíkova strela z 30m nemohla ohroziť bránku hostí. Hostia ťažili nie len zo svojej telesnej prevahy, ale hlavne z brejkových akcií. V  47´ sa mohli po jednej z nich ujať vedenia, ale Zurek svoj samostatný nájazd nevyužil. Taktiež sa v 62´ musel pri výbornej šanci Uvačeka predviesť náš brankár Hinca. V závere sme si vypracovali menší tlak, ale skóre sa už nezmenilo.

Objektívne povedané, hostia si za predvedenú hru bod zaslúžili. Nám nezostáva nič iné, len stratené body získať o týždeň na horúcej pôde ČFK Nitra, ktorá bojuje o záchranu. Naši st. žiaci nenadviazali na plný bodový zisk z Horných Salíb v strede týždňa. Možno aj tento ťažký zápas a s ním spojená únava, ako aj absencia kapitána Maťasa a Heriana, sa podpísali pod náš nie najlepší výkon. S 32 bodmi nám patrí síce 13. miesto, ale v posledných kolách ( na ČFK, v Chrenovej a Galante resp.  doma so Sereďou ) nás v boji o záchranu čakajú ťažkí súperi. Veríme, že zverenci trénera Kováča a Heriana získajú potrebný počet
bodov, aby sme sa vyhli záchranárskym prácam.

U13: MFC Spartak – OFK Trebatice 1 : 0 (1:0)

gól: Rypák

Vladimír Weldl: Nezvyčajne málo gólov na mladšiu žiacku kategóriu. Hostia výborne bránili, na čo som upozorňoval chalanov pred zápasom, pretože dlhodobo dostávajú minimum gólov. My sme mali veľkú hernú prevahu, kontrolovali sme loptu a hostí sme takmer do ničoho nepúšťali. Drvivá väčšina zápasu sa odohrala pred 16tkou hostí. Mali sme väčšie množstvo štandardiek, nepresných streleckých pokusov, ale gól sa nám podarilo dať po iba výbornom sóle Šinského z vlastnej polovice ihriska, ktorý naservíroval prihrávku Rypákovi ako na podnose a ten sa z 8 metrov nemýlil, 1:0. Naši gólmani,  či 1. polčas Múčka a 2. polčas Znášik, riešili iba po 2-3 herné situácie malá domov, inak boli bez práce. V súperovej 16tke nám ale chýbalo viacej kreativity, dôrazu, lepšie finálne prihrávky, či lepšia a početnejšia streľba. Tu sa dnes prejavila absencia oboch našich útočníkov, ktorí dokážu tieto situácie premieňať na góly. Ale aj výhra 1:0 sa počíta, pri danej kategórii nie v tabuľke, ale v sebadôvere hráčov, či celého mužstva, dodáva chuť do ďaľšieho tréningového procesu a zlepšuje atmosféru v kabíne. Budúci týždeň cestujeme na ihrisko ČFK Nitra, kde by sme veľmi radi potvrdili stúpajúcu formu jarnej odvetnej časti.

U11: FK Tempo Partizánske – MFC Spartak 3 : 4 (2:2)

góly: Kubíny 2, Duranka, Cidorík