24. júna 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Sumár víkendu 4-5.6.

4 min read

muži: TJ Družstevník Radimov – MFC Spartak 3 : 1 (2:1)

gól: Kochan

U19: FKM Nové Zámky – MFC Spartak 4 : 3 (3:1)

góly: Martiška, Tretinár, Jaroš

U17: FKM Nové Zámky – MFC Spartak 4 : 1 (1:1)

gól: Hájek

U15: MFC Spartak – ŠKF Sereď 3 : 3 (1:1)

góly: Špidlík, Harvish 2

Miloš Šagát: V 30. kole sme na domácom trávniku privítali mužstvo zo Serede. Od prvej minúty sa
hral zaujímavý zápas. V 3´sme zahrávali priamy kop, ale po jeho nepresnom zakončení prešiel súper do rýchleho protiútoku a strelou zblízka poslal najlepší hráč hostí Dáni, hostí do vedenia 0-1. V 6´sme si priamy kop zopakovali, ale opäť sme ho nevyužili. V 8´sme mohli vyrovnať, ale Špidlík v dobrej pozícii minul hosťujúcu bránku. V 15´sme boli opäť blízko k vyrovnaniu, ale tentokrát ani Král zblízka netrafil do čierneho. V 20´sme sa však po peknej individuálnej akcii Tamylovycha a Špidlíkovom doklepnutí dočkali vyrovnania. Aktívny Špidlík nás mohol poslať do polčasového vedenia, ale po získaní lopty pred pokutovým územím hostí už nedokázal presne zakončiť.
Aj úvod druhého polčasu sme začali aktívnejšie my, ale Harvishova strela letí tesne nad hornú tyčku. O slabé zakončenie sa pokúsili následne aj hostia. V 42´ aj Králova strela po rohovom kope letí vysoko nad. V 45´ je naša zvýšená aktivita odmenená gólom. Harvish sa najlepšie zorientoval pri Špidlíkovom rohu a hlavou nás posiela do vedenia 2:1. V 48´ s chuťou hrajúci Harvish posiela tvrdú strelu tesne nad hornú tyčku súperovej bránky. V 50´ sme založili postupný útok, ale zbytočne sme stratili loptu v strede ihriska, čo súper využil opäť do rýchleho prečíslenia. Našťastie  Urbánek vytiahol v poslednej chvíli výborný obranný zákrok pred nabiehajúcim Boškom a loptu poslal na rohový kop. Ten však pre nás nedopadol dobre, pretože strela na prvú tyč nepochopiteľne prešla medzi našu obrannú dvojicu a hostia zblízka opäť vyrovnali. Tento darovaný gól nás naštartoval ešte k vyššej aktivite a zatlačili sme súpera pred ich vlastnú bránku. V 55´ hostia vo vyloženej šanci faulovali, za čo vyslúžil hosťujúci Virág červenú kartu. V 57´nás mohol poslať do vedenia Zaťko, ale zblízka iba nastrelil vybiehajúceho brankára. Ani následné naše dva rohové kopy gól nepriniesli. Ten prišiel až v 65´ po rohovom kope Špidlíka, keď nás Harvish zblízka už
tretíkrát posiela do jednogólového vedenia. Harvishova hlavička v 68´ po centri striedajúceho Kryvdu tesne míňa hosťujúcu bránku. Záver zápasu sme však takticky vôbec nezvládli. Po zbytočnej strate lopty na polovici ihriska využívajú hostia v závere zápasu ďalšiu brejkovú akciu a Boška svoj samostatný nájazd využíva na vyrovnanie 3:3.

Našim chlapcom v tomto zápase nemožno smerom dopredu nič vyčítať. Taktiež bojovnosť prakticky celého mužstva bola hraničná. Proti kvalitnému súperovi sme dokázali streliť tri pekné góly, čo svedčí o našej útočnej aktivite. Naopak prepadli sme v obrannej fáze hry, keď sme zbytočne inkasovali po dvoch rýchlych protiútokoch súpera a jednej nepochopiteľnej chybe pri rohovom kope. Takticky sme záver zápasu nezvládli. Za stavu 3:2 v 68´ sme nedokázali rozkúskovať hru. Dokonca sme po chybe v strede ihriska v poslednej minúte umožnili hosťom využiť ich najsilnejšiu zbraň, ktorou boli smrtiace kontry. Hostia v tomto zápase tak využili z minima maximum.
Po tejto domácej strate bodov nám patrí s 33b stále 13. miesto, ale v posledných dvoch kolách (v Chrenovej a Galante) nás čakajú existenčné zápasy. Zostupová matematika je jednoduchá. V prípade víkendovej prehry ČFK Nitra na horúcej pôde o postup hrajúcich Topoľčian, nám na záchranu stačí získať minimálne bod u poslednej Nitry Chrenovej. Bez ohľadu na ostatné výsledky našich súperov. V inom prípade sa o zostupujúcich rozhodne až v poslednom 35. kole.

U13: MFC Spartak – ŠKF Sereď 1 : 1 (0:0)

góly: Šinský

Vladimír Weldl: Boli sme svedkami 2 rozdielnych polčasov. Prvý polčas sme boli všade o sekundu neskôr, nevedeli sme sa presadiť v krídelných priestoroch, bola slabá ponuka do kombinácie a hostia boli aktívnejší a nebezpečnejší. Na našej strane stojí za zmienku Nižňanského strela z 20 metrov do žrde, či nepresné zakončenie Rypáka po prihrávke Scheera.

Do druhého polčasu sme nastúpili ako vymenení. Pressingom sme často získavali lopty, bola dobrá ponuka do kombinácie, vedeli sme otočiť ťažisko hry a mali sme hernú prevahu. Lenže sme aj napriek tomu nevedeli vyriešiť situácie v súperovej 16tke dobrou finálnou prihrávkou, či presnejšiou streľbou. Do vedenia 1:0 sme šli po priamom kope Šinskeho a hostia vyrovnali v poslednej minúte v prečíslení po našej jednoduchej strate lopty na polovici ihriska. Vo štvrtok odohráme prípravný zápas na ihrisku AS Trenčín a v sobotu cestujeme do Nitry.