24. júna 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Sumár víkendu 5 a 6. marca

8 min read

Napriek prehre naši chlapci nesklamali.
MFC Spartak Bánovce n/B – Baník Lehota p/V 0:2 (0-0)

Ani chladné a veterné počasia neodradilo vyše tristo divákov pozrieť si ďalší jarný zápas IV. ligy SZ. Po dvoch úspešných kolách a zisku 6b sme na umelej tráve privítali prvé mužstvo tabuľky hráčov z neďalekej Lehoty pod Vtáčnikom. Zlepšujúci sa herný prejav nášho mužstva a kvalitou nabitý káder hráčov hostí dával záruku zaujímavého futbalového predstavenia. A musíme konštatovať, že od úvodných minút sa bolo aj na čo pozerať.

Hostia ako sa aj očakávalo diktovali tempo hry a v prvých 10´ dvakrát pohrozili. Najskôr ich priamy kop Zelenického spoza pokutového územia míňa našu bránku. Následne sa musel pri strele Benčáta predviesť výborným zákrokom náš Guniš. Hra sa prelievala z jednej stany na druhú, ale žiadna zo štandartných situácii ( rohov a priamych kopov) na oboch stranách ani strelecké pokusy výsledok nezmenili. Najbližšie k tomu mala v 38´ Turančíková strela z cca.20m ktorá skončila na našej hornej tyčke. Na našej strane sa predviedol individuálne Turoň, ale jeho strelu v dobrej pozícii v pokutovom území zrazil obranca na rohový kop. V poslednej minúte prvého polčasu sme sa mohli radovať, ale Zajacová technická prízemná strela z hranice pokutového územia len tesne minula bránku hostí.

Do druhého polčasu, ako sa dalo očakávať aktívnejšie vstúpili opäť hostia. V 49´sa musel opäť predviesť Guniš, ktorý v páde vychytal z blízka gólovú strelu aktívneho Turančíka. Náš brankár si následne poradil aj so streleckým pokusom Bubláka. Po úvodnom nástupe hostí sme sa postupne dostávali do zápasu aj my. V 59´ pri k strele k tyčke nášho striedajúceho Hlatkého sa musel výborným zákrokom predviesť aj hosťujúci brankár Pipíška. V 60´ sa ocitol hosťujúci Filho osamotený na hranici 16-ky, ale jeho strela letí vysoko nad našu bránku. Hosťom sa podarilo streliť gól, ale ich radosť prekazil hlavný rozhodca Szalai, ktorý gól neuznal pre jasné postavenie mimo hry. Tempo hry sa naďalej stupňovalo a hostia sa snažili svoju aktivitu aj gólovo vyjadriť. Otvorenie hry hostí však bola voda na mlyn pre našich rýchlych brejkových hráčov hlavne Kyselicu a Hlatkého, ktorí vypracovali niekoľko dobrých akcii a štandartiek. A práve z jednej z nich v 68´sme mohli ísť do vedenia, ale Kyselicovú technickú strelu z priameho kopu zastavila tyčka. Futbalové šťastie však nestálo pri nás ani v 70´pri presnej Zajacovej strele z hranice pokutového územia, ktorú nešťastne pred prázdnou bránkou vyrazil náš hráč. Rozuzlenie tohto zaujímavého zápasu prišlo až v jeho závere po striedaniach na oboch stranách. Hostia využili až 5 striedajúcich hráčov. A práve silná lavička na strane súpera rozhodla o konečnom víťazstve hostí. Najskôr v 87´ striedajúci Stovička využil naše zaváhanie v obrane a osamotený z hranice pokutového územia strelou k tyčke posiela hostí do vedenia 0:1. Náš záverečný tlak priniesol už iba dva neúspešné strelecké pokusy aktívneho Turoňa. Bodku za týmto zápasom dal v nadstavenom čase skúsený Turančík, ktorý po rýchlom protiútoku z blízka upravil na konečných 0:2.
Zverenci nášho trénera Halása sa aj v tomto zápase predstavili v dobrom svetle a napriek prehre sa nemajú za čo hanbiť. Podali taktický a hlavne bojovný výkon. O víťazstve zverencov trénera Slezáka rozhodla hráčska kvalita. V družstve hostí nastúpila dvojica zahraničných hráčov a taktiež štvorica bývalých prvoligových futbalistov, čo sa prejavilo spolu so silnou lavičkou hlavne v závere zápasu.
Našim chlapcom po domácej prehre patrí naďalej so 14b aj 14. miesto a o týždeň 13.3. cestujeme do Hornej Krupej. Veríme že naši chlapci nadviažu svojou výkonnosťou na posledné zápasy a dovezú body aj z vonku.

U15: MFC Spartak – FK Topoľčany 2:7 (1:5)

Už úvod tohto zápasu naznačil, ako sa bude uberať predohrávka 33. kola II. žiackej ligy starších žiakov medzi našim družstvom s rovesníkmi z Topoľčian. Hostia v prvých dvoch minútach kopali po našich hrubých chybách dva pokutové kopy. S prvým si síce Hinca bravúrne poradil, ale na druhý u nemal nárok a hostia išli Tejzrom do vedenia 0-1. V ostatných minútach sa hra na ihrisku vyrovnala a naši chlapci začali hrať to, čo sme od nich očakávali. V 8´ sa do výbornej šance dostal náš krídelný útočník Adamus, ale v koncovke mu chýbalo viacej dôrazu. V 11´ sme zahrávali priamy voľný kop a hosťujúci obranca Kubalák si strelu Urbáneka stečoval do bránky 1:1. Obrat zápasu mal na kopačke aktívny Špidlík, ale zblízka presne nezakončil. Na opačnej strane sa o zakončenie pokúsil hosťujúci Kubalák, ale jeho tvrdá strela skončila na hornej tyčke. V 22´sme mali opäť možnosť upraviť skóre, ale Špidlíková strela z priameho kopu tesne minula bránku súpera. Ešte bližšie sme boli ku gólu v 25´, keď po zlom vybehnutí Sporinu, Grgulovú strelu do prázdnej bránky zachytil hosťujúci obranca. Nedáš dostaneš platilo aj tentokrát, pretože hosťujúci Kubalák strelou k tyčke posiela súpera do vedenia 1-2. Tento gól nám zobral vietor z plachiet, pretože aj strela z kopačky Gregoríka z 25m nešťastne skončila v našej bránke 1-3. Následne sa strelecky presadili Igaz a Kubalák a upravili na polčasových 1-5. V závere polčasu sme mali dve dobré šance na zníženie nepriaznivého stavu, ale strela Adamusa ani Zaťka neskončila v súperovej bránke.

Do II. polčasu sme vstúpili aktívnejšie my a Zaťko v 52´ po peknej individuálnej akcii znížil na 2-5. V 51´sme však stredom obrany pustili opäť Kubalaka a ten zvyšuje na 2-6. V následných minútach sa prejavila nie len fyzická, ale hlavne futbalová prevaha súpera a len vďaka 4 výborným zákrokom brankára Hincu sa skóre nezmenilo. Posledný 7 zásah súpera prišiel v 65´ zápasu, keď sa gólovo presadil Karvay. V posledných minútach zápasu sa opäť výbornými zákrokmi predviedol Hinca a tak sa na vysokom víťazstve súpera už nič nezmenilo.
V mužstve súpera nastúpilo až 8 hráčov ročníka 2007 (v našom mužstve len 4), čo sa prejavilo nielen po fyzickej stránke, ale aj futbalovej. Hlavne hosťujúci Kubalák sa so 4 gólmi strelecky presadil. Zverenci trénera Ladického si v tomto zápase futbal užívali a ukázali tvár futbalovej školy u našich susedov. Právom bojujú o čelo tabuľky. Na opačnej strane musíme priznať, že trénerom Kováčovi a Herianovi popri dlhodobo zranenom brankárovi Duchovnom, chýbala hlavne dvojica skúsených hráčov Herián a Pecháč. Našim chlapcom patrí stále 15. priečka a čaká nás ťažká jar. Pevne veríme, že o týždeň sa naším chlapcom v zápase s ďalším ťažkým súperom z Partizánskeho (3. miesto) bude dariť lepšie.

U13: MFC Spartak – FK Topoľčany 1:8 (1:2)

Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročný zápas, čomu sme prispôsobili aj to ako chceme hrať. Snažili sme sa prehusťovať priestor pred vlastnou 16tkou, po zisku lopty smerom k súperovej bránke sme chceli zrýliť prechod a využívať rýchlostný potencial našich ofenzívnych hráčov. Darilo sa nám to len čiastočne. Paradoxne sme ale po strate lopty na súperovej 16tke z rýchlej brejkovej situácie hneď v úvode inkasovali my. Ďalej sa nám ale úspešne darilo získavať lopty na našej polovici, po jednoduchých narazeniach lopty zásobovali Nižňanský a Šinský našich ofenzívnych hráčov peknými kolmicami. Niektoré ale zastavil hlavný rozhodca pre postavenie mino hry, kde hosťujúci brániaci hráči výborne riešili obrannú hernú kombináciu s vystavovaním do ofsajdu.  Keď nám to ale vyšlo, tak z 3 nájazdov na brankára hostí, premenil Lukáč žial iba 1. Náznaky šancí hostí riešil s prehľadom chytajúci Múčka. Keď sme už všetci čakali, že polčas bude 1:1 spravili sme vo vlastnej 16tke hrubicu a po následnom rohovom kope išli hostia do vedenia.

Druhý polčas sme sa snažili hrať ofenzívnejšie, prechádzali sme aj do pressingu, ktorý nás stál veľa síl, ale súper bol s pribudajúcim časom lepší na lopte a trestal naše chyby jednu za druhou. Smerom do ofenzívy sme boli málo nebezpeční, po pravej strane unikal viac krát Scheer,  po ľavej Janík,  ale riešenie finálnej prihrávky v súperovej 16tke bolo dnes veľmi neefektívne. Ku koncu zápasu hostia úplne ovládli hru, zlomili našich chalanov kondične, psychicky sme rezignovali a zrodila sa vysoké víťazstvo hostí. Dnes sme sa veľmi nadreli, aby sme získali loptu a veľmi ľahko sme ju strácali. Ako sa vraví, vždy sme len takí dobrí, ako nám dovolí súper a ten dnešný nám toho dovolil druhý polčas pomenej, pričom bol ale veľmi efektívny v premieňaní šancí.

Druhý polčas si premieru v našej bránke odkrútil Daniel Znášik.V aktuálnej sezóne kvalitnej 2.žiackej ligy nedokážeme adekvátne konkurovať špicu tabuľky, pokiaľ nie sme v kompletnej zostave. Niektoré kľúčové posty pri ich absencii žiaľ nevieme adekvátne nahradiť. 

V budúcom kole privítame doma Partizánske

VW