19. apríla 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Sumár víkendu 8-9.10.

6 min read

U19: MFC Spartak – FK Slovan Levice 0 : 1 (0:1)

Miloš Šagát: Po vysokom víťazstve nad Piešťanmi 5:4 sme v 10. kole III. ligy ZsFZ za príjemného slnečného počasia privítali doma Slovan Levice, ktoré hrajú o čelo tabuľky. Zápas mal od úvodu vysoké tempo. Po našom prvom rohovom kope a nepresnej hlavičke Žaťka sa k slovu dostali aj hostia a v 5´, po centri na zadnú tyč strelili Tonkovičom svoj prvý gól, ktorý ako sa neskôr ukázalo mal pre hostí trojbodovú hodnotu. Hostia mohli svoje vedenie potvrdiť v 10´, ale po rohovom kope zblízka hosťujúci Pastorok v dobrej šanci netrafil loptu. Nielen následné minúty, ale prakticky celý prvý polčas patrili nám. Vypracovali sme si územnú prevahu a zahrávali niekoľko rohových kopov a v útočnej zóne, až sedem štadartných situácii, ale ani z jednej sme nedokázali gólovo zakončiť. Najbližšie k tomu sme mali v 24´, keď po našom rohovom signáli si na Šebeňov dobrý center nabehol Bezák, ale hlavou z blízka tesne minul bránku hostí. Taktiež faul na Jaroša v 30´ na hranici pokutového územia a následný priamy kop si pýtal gólové zakončenie. Bezáková strela z priameho kopu z cca. 20m v závere polčasu, akoby odzrkadľoval našu streleckú nemohúcnosť v tomto zápase.
Do druhého polčasu sme nastúpili so snahou zo zápasom nie čo urobiť. Opäť sme si síce vytvorili územnú prevahu, ale koncentrovaná aj tvrdá obrana súpera (odmenená v II. poľčase hlavným rozhodcom 3 ŽK) a sebaistý brankár Lenčeš, nás do gólového zakončenia už nepustila. Naše strelecké pokusy zo stredných vzdialeností hlavne Kittlera aj Oravca letia tesne vedľa. Najbližšie k vyrovnaniu sme mali v 70´, keď výborný Gabuždov center z  pravej strany už nedokázal Bezák z blízka hlavou poslať do siete. Otvorenie našej hry mohol potrestať v 73´ striedajúci Brumlovský, ale ten svoj samostatný nájazd na nášho Cidoríka zakončil strelou tesne vedľa. Náš tlak v závere zápasu bol síce citeľný, ale ani po zbytočnom vylúčení striedajúceho hosťujúceho Kosiukhna v 85´ sme ho už nedokázali gólovo zužitkovať a tak hostia si  odnášajú od nás cenné tri body.
Proti súperovi z čela tabulky, (ktorý hral na hranici regulérnosti a dostal 3 ŽK a 1 ČK) sme nastúpili v kompletnej zostave a nepodali zlý výkon. Dokázali sme si (s mužstvom, ktoré atakuje čelo tabulky) vypracovať počas zápasu územnú prevahu. Zahrávali sme približne 18 štandartiek. Na rozdiel od zápasu s Piešťanmi sme tentokrát strelecky totálne vybuchli, pretože sme za 90´ netrafili súperovu bránu. Hostia z minima vypracovaných šancí využili jednu a získali veľmi cenné tri body.
Našim najbližším súperom bude v sobotu Hlohovec, ktorému z 13b patrí priebežne 13. miesto a herne ho môžeme prirovnať k mužstvám, ako napr. N. Zámky, Piešťany a Myjava, s ktorou prehrali v poslednom kole 4:1. To znamená, že pokiaľ zopakujeme posledné herné výkony, nemuseli by sme prísť domov bodovo naprázdno. Po 10.kole nám patrí s 8b (skóre 15:35) stále 15 priečka.

U17: MFC Spartak – PFK Piešťany 0 : 1 (0:1)

Miloš Šagát: Zápas mladších dorastencov, ako by kopíroval svojich starších spoluhráčov. Hlavne v I. polčase sa hral obojstranne vyrovnaný zápas. Najbližšie k vedeniu sme mali v 30´, keď Diveky najskôr z hranice pokutového územia mieril nad bránu a následne si v 37´ výborne zabehol za obranu hostí, ale svoj nájazd vďaka výbornému zákroku brankára hostí Ihasza gólovo nezakončil. Nedáš dostaneš platilo opäť a hostia po našej hrúbke v obrane nám v 39´strielajú Solčanským jediný gól zápasu.
Druhý polčas obdobne, ako prvý priniesol vyrovnaný zápas. Hostia sa snažili ťažiť z našej  otvorej hry, ale svoje dobré príležitosti v 55´aj 60´nedokázali využiť. Taktiež na opačnej strane aktívnemu Pecháčovi chýbali iba centimetre k prebratiu lopty v pokutovom území. Po zranení najlepšieho hráča Horníka sme znervózneli a následne nedokázali niektoré dobré šance dotiahnúť do vyrovnania.
Aj v tomto zápase chýbala trenerovi Královi trojica nejlepších hráčov (Jaroš, Kováč, Žaťko), ktorí pravidelne hrajú v kat. U19. Napriek tomu chlapcom z U17 treba poďakovať za obetavosť aj keď futbalovo máme na čom pracovať. Našim mladším dorastencom patrí po 9. kole so 7 b a skóre 14:35 priebežne 15. miesto.

U15: TJ Horné Saliby – MFC Spartak 2 : 1 (1:1)

gól: Dobšovič

Rastislav Adamus: V úvode sme videli vyrovnaný priebeh zápasu, bez výrazných šancí na oboch strnách. V polovici prvého polčasu domáci pohrozili dobrou príležitosťou, ale podržal nás brankár Makovník. Následne po nedôslednom dostúpení súpera na ľavej strane sme pripustili dobrú finálnu prihrávku a domáci nás potrestali. Prvý polčas sme mali herne navrch a to sme zúročili po peknej kombinačnej akcii, keď zakončoval Dobšovič.

V úvode druhého polčasu sme nastrelili žrď Dobšovičom, po čom sme menej kombinovali v strede poľa a našu snahu o kolmé prihrávky riešili domáci zadáci. Následne sme opäť urobili chybu na pravej strane a domáci využili prečíslenie na vstrelenie druhého gólu. V záverečnom úsilí sa nám už nepodarilo vyrovnať. Za predvedený výkon sme si bod zaslúžili , bohužial futbalová štastena sa odvrátila od nás.

Za zmienku stojí, že zápas sa niesol v duchu fair play na oboch stranách , k čomu prispel objektívnym výkonom aj hlavný rozhodca.

U13: TJ Horné Saliby – MFC Spartak 1 : 6 (0:5)

Góly: Guga 2, Nižňanský, Duranka, Kubíny, Kňaze

Vladimír Weld: Priebeh hry aj výsledok dopadol podľa očakávania. Mali sme vysoké percento držania lopty, výborne sme kombinovali a napriek niekoľkým absenciam sme zápas opäť zvládli. Teší ma, že sme dokázali výborne pracovať s priestorom, vedeli sme si loptu naraziť, boli tam nábehy do tandemu, otáčali sme ťažisko hry, a v správnych momentoch sa dokázali chalani presadiť aj individuálne. Pri množstve  výborných nábehov z krajných vertikál do 16tky ma trochu mrzí to, že sme z nich mohli vyťažiť oveľa viac, prípadne sme boli niekedy málo dôrazni pri zakončení, inak by bol výsledok oveľa vyšší. Teší ma, že sme po taktickej stránke zvládali veci, ktoré sme si povedali v kabíne. Napríklad prechod zo 4-4-2 na 3-4-3 po zisku lopty a naopak po jej strate,  fungoval dnes na výbornú,  čoho dôkazom sú aj 3 góly stredných obráncov, ktorí striedavo dopĺňali našu ofenzívu.

Piata výhra v poradí z vonku potešila, určite aj šiesty zápas v sérii bez prehry, ale to nie je absolútna priorita U13. Priorita je príprava hráčov do staršej kategórie a tu som spokojný napríklad aj s tým, že sa dnes Filip Šinsky z U13 pri svojom druhom štarte medzi staršími žiakmi v U15 určite nestratil a zvlášť prvý polčas hral výborne. 

V nedeľu privítame v klasickom derby doma Partizánske, ktoré patrí ku kvalitnejším súperom.