27. apríla 2024

U19, U17 – V II. kole sme v H.Salibách nebodovali

4 min read

Horné Saliby -MFC Spartak BN U19 2:0 (0:0)

Na 2.kolo nového súťažné ročníka 2022/2023 sme vycestovali v sobotu s dorasteneckými mužstvami do Horných Salíb. Tento zápas sa v mnohom podobal na našu generálku v Partizánskom. Domácim za slnečného počasia začali hneď od úvodu ofenzívne a to hlavne nakopávanými loptami za našu obranu. V 15´ musel takýto nájazd vyriešiť výborným zákrokom Cidorík. V 24´ sme sa dostali k zakončeniu aj my, ale tvrdej strele Šebeňa z 25m chýbali iba centimetre. V 29´ pri ďaľšom nájazde domáceho Paula opäť hasil Cidorík. Domáci mohli otvoriť skóre aj v 32´, ale Parčetich po rohovom kope zblízka minul našu bránku.
Do druhého polčasu nastúpili opäť aktívnejšie domáci a Cidorík musel vyriešiť nebezpečnú situáciu z pravej strany. Po úvodných minútach ktoré patrili domcim sme hru na ihrisku vyrovnali a vytvárali si územnú prevahu. Zlomový moment zápasu prišiel v 63´, kedy hlavný rozhodca zmenil verdikt postranného rozhodcu, ktorý signalizoval postavenie mimo hry domáceho hráča a nariadil naopak z hranice pokutového územia priamy voľný kop. Loptu si postavil striedajúci Bódis a prízemnou tečovanou strelou poslal domácich do vedenia. Naši hráči sa nevzdávali a snažili sa so zápasom niečo urobiť. Hra sa sice presunula na polovicu domácich, ale vyloženú šancu sme si nevypracovali. Domáci pritvrdili a po nešetrnom zákroku sme museli striedať a z ihriska musel odísť náš Šobáň. V 80´využili domáci naše otvorenie hry a po nákopnutej lopte za našu obranu Bódis svojim druhým zásahom do čierneho stanovil konečný výsledok zápasu 2:0. V závere sme sice prestriedali a vrhli všetky sily do útoku s cieľom streliť kontaktný gól, ale pri strele striedajúceho Feketeho resp. Jaroša vytiahol dobré zákroky aj domáci kapitán a brankár Tomáš Tibor.
Domáci mali na ihrisku až 7 hráčov ročníka 2004 (my iba 3). Tento deficit bolo vidieť hlavne v osobných súbojoch, kde mali domáci na vrch. V tomto zápase nám citeľne chýbali Bezák a Martiška. Opäť bolo na ihriku vidieť veľa dobrých vecí na ktorích sa dá stavať, ale nevyhli sme sa ani chybám, ktoré budeme musieť v tréningovom procese odstraňovať. O týždeň v sobotu privítáme na našom ihrisku mužstvo TJ Senica, ktorému po jednej výhre a jednej prehre patrí stred tabulky. Veríme, že bude platiť „môj dom, môj hrad“ a našim chlapcom sa podarí naplno zabodovať a nestratiť tak kontakt z favoritmi súťaže.

Horné Saliby -MFC Spartak BN U17 3:0 (1:0)

V druhom zápase si naši mladší dorostenci U17 počínali herne veľmi dobre. Nezachytili sme síce úvod zápasu a po ojedinelej strele domáceho útočníka sme prehrávali 1:0. Naši chlapci však prebrali iniciativu a prakticky celý prvý polčas sme hrali na domácu bránku. Domácich podržal brankár, ktorý nás vo viacerých výborných šanciach vychytal. V závere polčasu hlavny rozhodca nepochopiteľne neodpískal penaltu po tvrdom zákroku v pokutovom území na nášho útočníka. Naopak za komentovnie jeho výroku dostal Pecháč zbytočne ŽK.

Druhý polčas sme začali opäť aktívne. Po jednom z ďalších našich rohových kopov však Pecháč nepochopiteľne vytiahol a zahodil rohovú zástavku za čo uvidel 2 ŽK a musel sa z ihriska porúčať. Aj o desiatich sme dokázali na ihrisku diktovať tempo hry a ohrozovať domácu bránku. Zlomový moment prišiel v 60´, kedy sa zranil náš nejlepší hráč Kováč. Prevahu o dvoch hráčov domáci využili aj gólovo a
v závere dvakrát skórovali.
Naši chlapci v tejto vekovej kategórii nesklamali, pretože až do zranenia Kováča (Aďovi prajeme skoré uzdravenie) sme boli jasne lepším mužstvom. Pri oklieštenej zostave (pozn. Zaťko, Jaroš, Diveky posilnili U19) sme doplatili aj na nedisciplinovanosť Pecháča, ktorý sa nechal zbytočne vylúčiť a bude chýbať aj v domácom zápase. Veríme že zranení hráči sa čím skôr uzdravia a budú sa môcť čím skôr zapojiť do tréningového procesu a majstrovských zápasov.