16. októbra 2024

V 10. kole nás potešili starší dorastenci. Muži s povinným víťazstvom.

V 10.kole nám radosť urobili zverenci trénera Pavla Kováča, ktorí v derby zápase v Partizánskom po dobrom výkone zvíťazili 0:2. Povinné víťazstvo má za sebou aj mužstvo mužov, ktoré pod taktovkou nového trénera Maroša Šagáta zdolalo poslednú M. Hradnú 3:1.

10 .KOLO – III. LIGA SD U19 + MD U17 HUMMEL ZSFZ
U19 (st.dorast): FK Tempo Partizánske – MFC Spartak 0:2 (0:2)

Domáci po vypadnutí z II. ligy dorastu mali pred začiatkom súťaže cieľ hrať o špicu súťaže. Pred zápasom s našim mužstvom im patrila 7. priečka, čo chceli zmeniť ziskom plného počtu bodov. Naši chlapci však mali o zápase inú predstavu a na ihrisku ju do bodky aj naplnili. O víťazstve sme rozhodli už v prvom polčase, keď sa najskôr v 20.min. presadil z priameho kopu Oliver Hinca. Našu poistku na 0:2 zabezpečil o štyri minúty neskôr Samuel Richtárech.
V tabuľke nám patrí s 15b 7.miesto. V sobotu 12.10.2024 privítame v ďaľšom derby zápase doma Topoľčany, ktorým patrí 11.priečka.

U17 (ml.dorast): FK Tempo Partizánske – MFC Spartak 2:0 (1:0)
Naši mladší dorastenci v zápase mužstiev zo stredu tabuľky tentokrát nestačili na rovesníkov z Tempa a prehrali 2:0. O domáce góly sa postarali v 28.min. Marko a 57.min.
upravil na konečných 2:0 Boška. Našim mladším dorastencom patrí s 15b ôsma priečka.

10. KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st.žiaci): FA Horné Saliby – MFC Spartak 2:0 (0:0)

V tomto zápase nestačili naši chlapci na štvrté mužstvo tabuľky a podľahli mu 2:0, keď sa strelecky presadil dvakrát v 17. a 62.min. Zalan Gyursci. Našim chlapcom patrí s 10b naďalej dvanáste miesto. V nedeľu v 11. kole privítame doma hráčov z FK Nitra ktorým
patrí ôsma priečka.

U13 (ml.žiaci): FA Horné Saliby – MFC Spartak 2:2 (0:1)

Naši chlapci sa súpera z hornej polovice tabuľky nezľakli a získali po disciplinovanom výkone cenný bod. V 19.min. nás do vedenia poslal Matúš Klačko. Domáci vyrovnali z pokutového kopu na 1:1 v 35.min. Naša odpoveď prišla onedlho kde sa svojim druhým
gólom predviedol opäť Matúš Klačko. Na konečných 2:2 vyrovnal v 51.min. domáci
Hegedus. V tabuľke nám patrí desiata priečka.

10. kolo IX. ligy ObFZ Prievidza MFC Spartak- TJ M.Hradná 3:1 (1:1)

Po vysokej prehre na Šišove abdikoval na trénerskej lavičke Peter Morávek. Jeho žezlo prebral Maroš Šagát, ktorý je odchovancom bánovského Spartaka. Napriek viacerým zraneniam v našom tíme sme si pripísali do tabuľky plný bodový zisk. Povinné víťazstvo v
pozmenej zostave sa nerodilo ľahko. Napriek úvodnému tlaku a výbornej šanci Cidoríka
v 8.min. sme sa v defenzíve nevyhli chybe a hostia išli do vedia po pokutovom kope Klemensa v 12.min. Našu územnú prevahu sme využili v 23.min., keď sme vyrovnali Markovičom na polčasových 1:1. Strelec jediného gólu hostí, Klemens, sa po urážke rohodcu v 40.min. porúčal pod sprchu.

V 55.min. hosťom pri zakončení Cidoríka ešte pomohla horná tyčka. V 60.min. nastúpila na ihrisko dvojica Divéky, Langer, ktorá svojim pohybom rozbehala obranu hostí a bolo len otázkou času, kedy naše šance pretavíme na góly. V 67.min. sa už Rychtárech nemýlil a poslal nás do vedenia 2:1. Našu jednoznačnú prevahu pretavil následne Rychtárech v 70.min. aj do svojho druhého gólu, ktorým upravil na konečných 3:1.

Pevne veríme, že zranení hráči sa dajú čím skôr do poriadku a pomôžu nám v posledných 4 zápasoch jesennej časti. Po povinnom víťazstve nám patrí so 16 b opäť tretia priečka. V nedeľu cestujeme do V.Krštenian, ktoré prehrali v Horných Ozorvciach vysoko 10:0 a sú na predposlednom 13. mieste.