18. októbra 2024

V 11. Kole nás potešili žiacké mužstvá. Muži s ďaľším povinným víťazstvom.

V 11. kole nám radosť urobili obe žiacke kategórie aj muži. Starší žiaci si po dobrom výkone s FK Nitra pripísali cenné tri body. Ďaľšie povinné víťazstvo má za sebou aj mužstvo mužov, ktoré zvíťazilo vo Veľkých Kršteňanoch 1:3.

11 .KOLO – III. LIGA SD U19 + MD U17 HUMMEL ZSFZ
U19 (st.dorast): MFC Spartak – FC Topoľčany 1:2 (0:1)

Pred týmto zápasom nám patrila 7.priečka a tak snaha o zisk troch bodov s 11. mužstvom tabuľky nikoho neprekvapila. Hostia z blízkych Topoľčian však prišli na tento zápas dobre takticky pripravení. Už v 4.min. nám pri zakončení Kopčeka pomohlo brvno. V 16.min. sa tento hráč už nemýlil a po chybnej rozohrávke v našej obrane poslal hostí do vedenia 0:1. Hostia mohli zvýšiť svoje vedenie v 28.min., ale zakončenie Karvaya nebolo presné. V 37.min. sme naopak mohli po rohovom kope vyrovnať my, ale D. Marko zblízka poslal loptu tesne vedľa.
Našim hráčom nevyšiel ani začiatok druhého polčasu a Valent krížnou strelou zvýšil na 0:2. Našťastie naša odpoveď bola blesková. Divéky po samostatnom nájazde na dvakrát znížil na 1:2. V 65.min. striedajúci Jakub Hinca mal na kopačke vyrovnanie, ale zblízka netrafil bránku. Zápas sa mohlo zlomiť v nadstavenom čase, ale najskôr nepremenil Hubinský samostatný nájazd. Na opačnej strane Kováč ani Janega nevyužili ponúknuté šance a tak si hostia odniesli cenné tri body.

V  tabuľke nám patrí s 15b priebežne 8.miesto. V nedeľu 20.10.2024 cestujeme do Piešťan, ktorým patrí 7.priečka.

U17 (ml.dorast): MFC Spartak-FC Topoľčany 0:5 (0:1)
Naši mladší dorastenci držali krok so štvrtým mužstvom iba v prvom polčase, kedy sme inkasovali v 11.min. z kopačky Francsaka. V druhom polčase sme už na súpera ktorý 4x prestriedal, nestačili. V 66.min. zvýšili hostia Melušom na 0:2. V závere sa ešte presadili
dvakrát Machovič a jedenkrát Rusňák. Našim mladším dorastencom patrí s 15b naďalej
ôsma priečka.

11. KOLO – II. LIGA SŽ U15 + MŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st.žiaci): MFC Spartak – FK Nitra 2:1 (1:1)

Trénerská dvojica Kľačko a Harinek pripravili naše mužstvo na tento dôležitý zápas veľmi dobre. Hosťom patrila sice úvodná desaťminútovka, ale následne sme prevzali iniciativu a
na ihrisku dominovali. Naša herná prevaha sa pretavila aj do vypracovaných šancí. V 11.min. išiel sám na hosťujúceho brankára Kuklu náš Kšiňan, ale zo vzájomneho súboja
vyšiel naprázdno. Podobne to dopadlo aj v 17.min. pri šanci nášho Lukáča. Nedáš, dostaneš platilo aj tentokrát. V 19.min. sa dostal k zakončeniu Burčiar a poslal hostí do vedenia 0:1.
Následne mohlo vyrovnať Lukáč aj Guga, ale Kukla opäť v bránke čaroval. Vyrovnania sme sa dočkali až v 30.min., keď sa náš kapitán Guga po vyrazenom rohovom kope
nemýlil a vyrovnal na polčasových 1:1.
Druhý polčas sme začali aktívnejšie my. V 40.min. svoje sólo Kšiňan gólovo nezakončil.
V 41.min. resp. 50.min. sa musel pri zakončení predviesť aj náš brankár Guniš, ktorý vyrazil nepríjemnú strelu Kočnera. V 56.min. sme po rohovom kope a presnom zakončení Kňazeho zápas otočili. Hostia sa nechceli zmieriť s týmto výsledkom a v závere zápasu
ešte dvakrát nebezpečne zakončili. Opora našej bránky Guniš ani tentokrát nezaváhala a
vychytala nám cenné tri body.

Našim chlapcom patrí s 13b už deviate miesto. V sobotu v 12.kole cestujeme do Serede,
ktorej patrí s 12 b desiata priečka.

U13 (ml.žiaci): MFC Spartak – FK Nitra 1:0(1:0)
Naši chlapci o zisku troch bodov rozhodli už v 2.min., keď sa strelecky presadil v pokutovom území náš Pisklák. Zápas sa následne hral medzi šestnáskami s množstvom
streleckých zakončení. Gól však už nepadol a tak si do  tabulky možeme pripísať tri body
a patrí nám 9. priečka.

11.kolo IX. ligy ObFZ Prievidza V.Kršteňany – MFC Spartak 1:3 (0:1)

Trénerovi Marošovi Šagátovi chýbalo v tomto zápase až sedem hráčov prevažne zo základnej zostavy Mikloš, Zaťko, Kittler, Martiška, Ragan, Klačko a Fekete. Vypomôcť tak
museli hráči z dorastu resp. bez tréningovej praxe. Na ihrisku sa po dlhšom čase predstavili nielen súrodenci Langerovci, ale aj talentovaný Roman Šebeň. Víťazstvo sa v tomto zápase nerodilo ľahko. Našu hernú prevahu a bojovnosť sme gólovo zúžitkovali už v 11.min., keď sa strelecky presadil Aleš Langer. Domáci ktorí hrozili prevažne zo štandardných situácií, sme držali na dištanc a nepustili do vyloženej šance. Naše pološance a strelecké pokusy zostali taktiež nevyužité. V 30.min. sme mohli naše vedenie poistiť, ale strela L.Kmeťa z hranice pokutového územia skončila na hornom brvne.

Druhý polčas sme začali opäť aktívnejšie my. Aleš Langer v 60.min. technickou strelou
z cca.20m prekvapil domáceho brankára a zvýšil naše vedenie na 0:2. Domáci v závere
chceli zápas zdramatizovať a vďaka hlavičke Hlaváča v 72.min. sa im to aj podarilo. Našťastie presná strela Markoviča v 86.min. nás poslala opäť do dvojgólového vedenia,
ktoré sme si už postrážili. .
Po povinnom víťazstve nám patrí s 19 b naďalej tretia priečka. O týždeň v sobotu v 12.kole nás čaká zápas roka, pretože privítáme doma druhé Nadlice, ktoré v tomto kole doma remizovali s lídrom súťaže 2:2. Veríme, že zranení resp. chorí hráči sa dajú čím skôr do
poriadku a zasiahnu do posledných 3 zápasov jesennej časti.