28. júna 2024

V posledných kolách jarnej časti súťaže nám radosť urobili dorastenci

2 min read

Sobota 14.6. bola posledná, kedy sa naše družstva dorastu a mužov predstavili v jarnej časti súťažného ročníka 2023/2024.
Na domácom ihrisku sme privítali v 6. kole nadstavby III. ligy ZsFZ dorasty z FK Nitry. V prvom zápase v kategórii U19 nás potešili zverenci Radovana Zaťka, keď po disciplinovanom a bojovnom výkone zvíťazili 2:1. Zápas sme začali veľmi aktívne nepresným streleckým pokusom Jaroša. Pri následných strelách Divékyho a opäť aktívneho Jaroša pomohla hosťom tyčka. V 24.min. samostatný nájazd Divékyho vychytal brankár Vanček. V 30.min. sme sa však dočkali prvého gólu, keď Karol Fekete zakončil svoje sólo strelou k tyčke a otvoril náš strelecký účet 1:0. Naša aktívna hra priniesla ďaľšie šance, ktoré sme však nepremenili. Futbalová šťastena stála pri nás v závere polčasu, keď po samostatnom nájazde Rastislava Divékyho si nešťastne do vlastnej siete zrazil odrazenú loptu hosťujúci Lupka u upravil na polčasových 2:0.
Druhý polčas sme začali opäť veľmi dobre, ale tutovky Divékyho, Jaroša ani Martišku po rohovom kope zostali nevyužité. Zákonitý trest prišiel z kopačky striedajúceho Zábojníka v 60.min., ktorý znížil na 2:1. Súper sa snažil o vyrovnanie, ale naša pozorná obrana hostí už do ničoho nepustila. A keď v 88.min. hostia v dobrej šanci minuli našu bránku, zaknihovali sme si v poslednom našom vystúpení cenné víťazstvo. Celkovo sme v nadstavbovej časti o 13. až 18. miesto obsadili konečnú 15. priečku.
Radosť nám urobili aj mladší dorastenci U17, ktorí po dobrom a bojovnom výkone .porazili rovesníkov z Nitry 3:1 (1:1). V 6.min. sa strelecky presadil Miroslav Drienik. Hostia vyrovnali na konci prvého polčasu Kozlíkom na 1:1. Naši chlapci v druhej časti opäť zabrali a Damián Seer v 52.min. zvýšil na 2:1. V 75.min. upravil z pokutového kopu na konečných 3:1 náš kapitán Václav Herián.
Muži v poslednom zápase siahali na konečné piate miesto v tabuľke. To však bolo podmienené bodovým ziskom na Kolačne, ktorému patrilo 6. miesto. Naši hráči tentokrát bez  dorastencov však nestačili na domácich a prehrali vysoko 3:0. Našim hráčom tak napokon patrí so 43 bodmi konečné 7. miesto.

Správna rada MFC Spartak aj touto cestou ďakuje všetkým hráčom, tréneroma realizačným tímom za reprezentáciu klubu v súťažnom ročníku 2023/2024.