24. júna 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Zhodnotenie pôsobenia A-tímu mužov MFC Spartak v jesennej časti 9.ligy

3 min read

Ako už aktuálne bývalý tréner A-mužstva MFC Spartak Bánovce sa pokúsim zhodnotiť svoje pôsobenie i pôsobenie celého tímu v tejto súťaži.
V lete, po oslavách 100-ročnice som bol oslovený terajším prezidentom klubu Milošom Šagátom, aby som bol súčasťou vedenia klubu. Túto ponuku som napriek pracovnému vyťaženiu prijal, keďže som odchovancom Spartaka a prajem si, aby sa futbal v Bánovciach znovu dostal na vyššiu úroveň. Po zvolení do funkcie viceprezidenta som dostal za úlohu v pomerne krátkom čase, t.j. 2 týždne zložiť mužstvo, ktoré by po roku opäť začalo svoje pôsobenie v najnižšej 9.lige. V opačnom prípade by Spartak prišiel bezodplatne o všetkých svojich hráčov v kategórií dospelých, ktorí sú na hosťovaní po okolitých kluboch.

Chalanom, ktorí sa rozhodli ísť hrať za MFC Spartak Bánovce n/B., chcem týmto poďakovať. Keďže sme narýchlo trénera nezohnali, ocitol som sa pre mňa v ďalšej novej funkcii. Zobral som to ako výzvu a snažil som sa chalanom pomôcť a pripraviť ich na jednotlivé zápasy, ktoré ich čakali. Zároveň som sa na podnet prezidenta klubu prihlásil na trénersky kurz licencie UEFA C, ktorého záverečné skúšky má čakajú v polovici decembra.
Očakávanie verejnosti bolo veľké, ale aj v tejto súťaži je zložité hrať s mužstvami, ktorých hráči sú spolu viac rokov. Napriek tomu, že väčšina našich chalanov futbal súťažne nehrala 2-3 roky, hanbu si určite neurobili. Aj keď niekedy na ich adresu zazneli z tribúny pokriky, ktoré aj mňa osobne škreli.

Áno, sme mesto a mali by sme byť úplne inde, ale zázraky sa z večera do rána robiť nedajú. Konečné 7.miesto a pomer výhier, remíz, prehier 6:2:6 je po konci jesennej časti vzhľadom na všetky okolnosti uspokojivý. To neznamená, že sa nedajú veci robiť lepšie. Funkciu trénera som po odkomunikovaní v správnej rade rád prenechal svojmu skúsenejšiemu kamarátovi a doterajšiemu trénerovi U15 Petrovi Morávekovi. Tomu budem s A-mužstvom aj naďalej pomáhať organizačne. Dlhšia zimná prestávka je čas vhodný na niektoré zmeny, takže verím, že jarná časť bude ešte lepšia ako tá jesenná a naši fanúšikovia si nájdu cestu na štadión minimálne v rovnakom počte ako doteraz.

Na záver prajem našim futbalistom vo všetkých vekových kategoriách príjemne strávené vianočné sviatky, aby si oddýchli a načerpali sily do zimnej prípravy, ktorá začína už v januári. A to isté aj našim trénerom a funkcionárom, ktorí sa snažia robiť svoju prácu najlepšie ako vedia.