muži: MFC Spartak – OFK Trebatice 0 : 3 (0:3)

U19: MŠK Považská Bystrica – MFC Spartak 3 : 0 (1:0)

U17: MŠK Považská Bystrica – MFC Spartak 5: 2 (2:0)

góly: Lytvynchuk, Dmytrenko

U15: FC Slovan Hlohovec – MFC Spartak 2 : 0 (0:0)

U13: FC Slovan Hlohovec – MFC Spartak 1 : 2 (0:0)

góly: Šinský 2

Vladimír Weldl: Dnes sa nám podarilo zlomiť vyrovnaný zápas až v samom závere. Zápas bol svojou kvalitou na kategóriu U13 2.ligy výborný. My sme sa snažili mať loptu pod kontrolou, prípadne sa presadiť svojou typickou krídelnou hrou cez krajné vertikály. Súper hral často jednoducho a dlhými nákopmi za našu obranu zamestnával našich zadákov. 3 domáce šance zmaril včasným vybehnutím Múčka, pričom ale 1 loptu podcenil a tá skončila na konštrukcii našej bránky. Ďalšie 2 dobré akcie nedotiahli domáci do koncovky. Na našej strane hrozil v predu s chuťou hrajúci Bujna, prípadne po krídlach Scheer a Janík.Domáci stopér ale riešil všetky situácie s obrovským prehľadom. Po polčase 0:0. Hneď v úvode ale dokázali naši chalani zrealizovať útočnú hernú kombináciu, ktorú sme si cez polčas ukázali na magnetickej tabuli a Šínsky po prihrávke Scheera premenil s prehľadom 0:1. Hneď o pár minút sa ale dostal do súboja 1:1 po dlhom šprinte dnes výborne hrajúci Filo a nešťastne fauloval v 16tke domáceho hráča. Na penaltu bol Bujna v našej bránke prikrátky a bolo 1:1. Stále častejšie sme sa presadzovali smerom do predu ale domáci nás zastavovali častými faulami zo zadu, prípadne ťahaním za dres, za čo nevidel žiaľ ani jeden žltú kartu. Záver bol veľmi emotívny, keď v poslednej minúte neudržal nervy na úzde Nižňanský a po tretiom faule na neho od zadu oplácal strčením do súpera. Rozhodca mu udelil naštastie iba žltú kartu. Následný priamy kop si postavil tradičný exekútor Šínsky a z 25 metrov nádherne zavesil. U nás explodoval nával radosti a väčšina domácich chlapcov ležala na zemi zo slzami v očiach. Aj o tom je futbal, o emóciach – o emóciach štastia, radosti, hnevu či smútku. Dnes sme sa tešili my, lebo sme zvládli ďalší zápas, v ktorom sme neboli favoritom, ale výborným kolektívnym výkonom sme potvrdili stúpajúcu formu. Budúci týždeň privítame doma Myjavu.

U15B: MFC Spartak – TJ Družstevník Dolné Naštice 1 : 4 (0:3)

gól: Struhačka

U11: MFC Spartak – MŠK Považská Bystrica 3 : 10 (1:4)

góly: Duranka, Cyrzyk, Kubíny

U10: MFC Spartak – MŠK Považská Bystrica 2 : 10 (1:5)

góly: Kopčan, Rác

U9: MFC Spartak – MŠK Považská Bystrica 5 : 0 (2:0)

góly: Záhumenský, Gízel 2, Mišák, Kovalčík

Marek Pristach: Dnešný zápas nás preveril kvalitný súper, ktorý hral odvážne smerom dopredu. Musím pochváliť obranu na čele s brankárom, že nepustili hostí do vyloženej šance, ale zas na druhej strane čakám ešte väčšiu odvahu od obrancov pri prechode a zakladaní útoku. Pred zápasom sme si povedali, že chceme využívať krajné priestori, bohužiaľ niektorí hráči nedodržiavajú pokyny a tlačíme sa s loptou cez stred ihriska a potom len pretláčame. Od útočníkov čakám väčší kľud pri zakončení, lebo každý zápas zahodíme minimálne päť čistých šancí. Ale dnes vás musím pochváliť za nasadenie,bojovnosť a niektoré akcie, ktoré mali hlavu a pätu. Ideme ďalej budúci týždeň nás čaká kvalitný súper.