Spoločne pre futbal …

III. kolo jesennej časti súťažného ročníka 2020/2021 – mládež MFC Spartak

5 min read

Bod zo Serede priviezli   len  mladší dorastenci (U17)

Starší dorastenci U19 nezachytili prvú štvrť hodinu zápasu v Seredi a inkasovali s kopačiek Paulena resp. Baláža dva lacné góly. Po strelení kontaktného gólu Mekýšom v 22´sme mali  futbalovo navrch, ale strata  lopty v strede ihriska a následný tretí domáci gól Puchla v 40´nám zobral vietor z plachiet. V  II. polčase hlavne po pre striedaní  sa náš  herný výkon zlepšil a aj  za nepriaznivého stavu sme sa snažili zo zápasom niečo urobiť. V 59´sme však opäť urobili hrubku v strede ihriska, čo domáci Záhumenský opäť potrestal. Naši chlapci sa nezlomili pridali na dôraze a vytvorili si územnú prevahu. V 68´ sa peknou strelu do pravého horného rohu predviedol náš kapitán Sluka a znížil na 4:2. Následne sme si vytvorili  niekoľko dobrých šancí na strelenie kontaktného tretieho gólu, ale futbalová  šťastena nestála pri nás. Hlavne dobrá šanca nášho Práznovského na hranici pokutového územia v 75´si pýtala gólovú bodku. Na domácich to napokon už nestačilo a prehrali sme 4:2 (3:1).

Našim chlapcom patrí po dvoch prehrách a jednej výhre 9. priečka. O týždeň 29.8. 2020 pokiaľ to epidemiologická situácia (COVID19) umožní privítame rovesníkov z ŠK 1923 Gabčíkovo, ktorým po odohraní jedného zápasu v Horných Salibách (0:5) patrí 7 priečka.

Mladší dorastenci U17  V 2´sme mohli ísť do vedenia, ale domáci brankár vytiahol pri strele Bezáka dobrý zákrok.  Zápas sa hral následne  v dobrom tempe, ale spravidla medzi šestnáskami.  Ďalšiu výbornú šancu sme si vypracovali až v 32´, keď sme ani na 2x (Martiška resp. Šebeň) nedokázali dostať loptu domácej siete. Do II. polčasu sme vstúpili opäť aktívnejšie, ale  dva rohy sme nevyužili.  V 45´ sme mali  šťastie pretože domáci striedajúci Toráč vo dobrej šanci zaváhal. Naopak v 50´sme mali  možnosť otvoriť skóre zápasu, ale samostatný nájazd nášho Martišku sme nevyužili, pretože lopta skončila iba na ľavej žrdi. Zápas sa mohol rozhodnúť v 78´ Bakoš,  ale náš brankár Kováčik podržal mužstvo pri domácej tutovke.

Naši chlapci nadviazali na dobrý domáci výkon a vo   vyrovnanom zápase sme napokon uhrali spravodlivú remízu.

Našim chlapcom patrí so 4b zatiaľ  8. miesto. V 4. kole doma privítame 29.8. 2020 o 12.30 hod. hráčov ŠK 1923  Gabčíkovo, ktorým po odohraní 1 zápasu patrí posledné miesto.

Povinné body v II. lige st.žiakov (U15)  sa nerodili ľahko.

MFK-Spartak  – CFK 3:2 (1:1)

St. žiaci U/15

RESUMÉ ZÁPASU:

V treťom  kole II. ligy st. žiakov sme na domácom ihrisku privítali mužstvo CFK Nitra, ktorým patrila pred týmto zápasom 3.priečka. Prvá štvrťhodina zápasu sa hrala medzi 16-kami.  Hostia prvý krát udreli v 16´, keď  Tulipán na dvakrát dostal lopta za chrbát nášho brankára Divekyho.  V 20´ náš strelecký pokus z kopačky Kováča letí nad.  25´zahrávame priamy kop. K lopte sa dostal Král, ale jeho strela nemala potrebnú razanciu a brankár  Vanček ju chytá.  V 27´sme stredom ihriska predviedli ukážkovú akciu na jeden dotyk a Seleš vyrovnáva na 1:1.  Následné naše dva strelecké pokusy skončili v rukách Vančeka.  V 33´ strelili hostia gól, ale pre ofsajd nebol uznaný.  Bodku za I. polčasom dal strelou nad bránu náš Hlobeň.

Do II. polčasu nastupujú opäť lepšie hostia. V 38´ nám pomohla horná konštrukcia brány. V 40´ sme však neustrážili  Petríka, ktorý z blízka posiela hostí opäť do vedenia 1:2.  Našich chlapcov tento gól naštartoval k väčšej aktivite a v 46´ sme sa dočkali vyrovnania z kopačky nášho kapitána Kováča.  Naša iniciatíva pokračovala a bola odmenená v 54´tretím gólom. Striedajúci Marko zatiahol pekne loptu po pravej strane a následne posila z ml. žiakov Herián strelil náš tretí gól.    V 57´ sa o zakončenie pokúsil opäť s chuťou hrajúci  Kováč, ale jeho strela letí nad.  V 60´sme mohli poistiť naše tesné vedenie, ale vo výbornej šanci sme ani na dvakrát z blízka nedokázali loptu dostať do siete.   Záver stretnutia sa niesol v dosť nervóznom podaní. Hra bola niekoľko krát prerušená po tvrdších zákrokoch na oboch stranách.   V poslednej minúte sme si poriadne vydýchli, pretože sme v strede ihriska stratili loptu , ale  našťastie pre nás samostatný nájazd nedokázal Tkáčik premeniť.

Záverom zhrnuté:

Zápas splnil  kvalitu druhej žiackej ligy. Za príjemného počasia sa hral obojstranne  pekný kombinačný futbal. Napriek tomu že trénerovi Kováčovi chýbali aj v tomto zápase niektorí hráči, nebolo to na výkone poznať. Aj v tomto zápase mali väčšiu chuť po víťazstve naši hráči a  zaslúžene vyhrali aj keď  v poslednej minúte pri vyloženej šanci súpera sme si riadne vydýchli.

Naši žiaci ktorým patrí  s 3b 11. miesto,  prvé kolo doma nehrali,  dohrávku odohrajú  v utorok 1.9. 2020 o 10.00 hod.  V II. kole sme prehrali na horúcej pôde  v Komárne 6:2. Vo 4. kole 29.8. (sobota) cestujeme do Štúrova, ktoré ešte nevyhralo a patrí mu 14. priečka.  Veríme že chlapci nadviažu na tento domáci zápas a prinesú body aj z vonku.

MFK-Spartak  – CFK Nitra  2:3 (1:1)

Ml. žiaci  U/13

Po minulotýždňovej vysokej prehre v Komárne 18:0 sme boli zvedaví, ako sa naši chlapci vysporiadajú s týmto súperom.  Na prekvapenie všetkých sme začali veľmi dobre a už v 3´sme mohli ísť do vedenia, ale Zaťkovú krížnu strelu brankár hostí chytil.  V 7´sa však už Tobias Zaťko nemýlil a posiela naše mužstvo do vedenia 1:0.  Súpera tento gól  naštartoval väčšej aktivite a vypracoval si dve dobré šance, ktoré však náš brankár vychytal.  V 14´ sme však nezachytili pohyb súperovho útočníka Drančáka  a ten vyrovnáva na  polčasových 1:1.    V 27´sa pri strele hráča hostí Paščáka predviedol výborným zákrokom náš Drienik.

Do II. polčasu nastúpili  lepšie hostia a v 34´ sa vďaka gólu Paščáka dostávajú opäť do vedenia.  Naši chlapci  zvýšili aktivitu a v 40´ sa nám podarilo Grgulom vyrovnať na 2:2.  Posledné slovo však v tomto zápase mali opäť hostia  a v 54´  Drančák svojim 2 gólom upravuje na konečných 2:3.

Sme radi že naši chlapci sa po vysokej prehre v Komárne nezlomili a v tomto zápase ukázali, že vedia potrápiť každého súpera. Objektívne povedané  ak by sme  využili ešte ďalších 2 najlepších  hráčov, ktorí hrali za U15, tak výsledok mohol byť aj opačný. Nevadí na ihrisku bolo už vidieť zlepšenie hry. Treba v ostatnom období len tvrdo pracovať.