28. apríla 2024

Muži v 1. kole Slovnaft Cup-u sklamali.

3 min read

1. polčas : Nastúpili sme v rozostavení  4-2-3-1. Opäť sa nám nepodarilo vstúpiť do zápasu ako by sme si predstavovali. Produkovali sme alibistickú hru do šírky a na spätné prihrávky. Pri kolmých prihrávkach sme sa rýchlo zbavovali lopty s vysokým percentom nepresnosti. Súper nás zaskočil hneď prvou akciou, ktorou sa dostal na dostrel našej brány v prvom polčase. V 11. minúte sme ľahko prehrali súboj o loptu v strede poľa, následne sme nedostatočne dostúpili hráča v krídelnom priestore, ktorému sme dovolili centrovať pred našu bránu. Tu sme nezachytili nábeh stredového hráča domácich z druhej vlny do pokutového územia, ktorý prízemnou strelou dostal domácich do vedenia 1:0. Po inkasovanom góle sme sa paradoxne dostali do tempa hry. Vytvorili sme si niekoľko sľubných príležitostí na strelenie gólu (Zajac, Zita, Kochan) avšak bez gólového efektu. Vyrovnanie prišlo po krídelnom uvoľnení Zelenáka Zajacom. Prvý menovaný presným prízemným centrom našiel Kochana, ktorý z prvého dotyku vyrovnal na 1:1. V závere polčasu sme najskôr mohli po rohovom kope zvýšiť po hlavičke Masaroviča, na druhej strane sme rovnako po rohovom kope hasili príležitosť domácich.

2. polčas : Do druhého polčasu sme nastúpili v rovnakom rozostavení 4-2-3-1. Vôbec sme však nenadviazali na dobrú druhú polovicu prvého polčasu. Naša hra bola plná nepresnosti a zbytočných strát. Výrazným prvkom, ktorý absentoval v našej hre bola komunikácia a bojovnosť. Súper nás prakticky zaskočil prvou nakopnutou loptou za stred našej obrany. Na dlhú loptu si z pravej strany poza Tabakov chrbát nabehol hosťujúci útočník, ktorého nedokázal v šprintérskom súboji zastaviť Morávek. Pri góle dosť neisto zapôsobil aj brankár Korček 2:1. Ani sme sa nestihli oklepať a o 4 minúty sme prehrávali o dva góly. Kedy opäť po nedôraznom dostúpení na našej ľavej strane prišiel center do pokutového územia. Na hlavičku hosťujúceho nepokrytého útočníka dokázal Korček reagovať vyrazením lopty, dokonca sa mu podarilo zneškodniť aj dorážku ďalšieho domáceho hráča, ktorého nepokryl Zelenák. Následne vyrazená lopta sa však dostala opäť len k domácemu kapitánovi , ktorý pohodlne zvýšil na 3:1. od tohto momentu sme sa vôbec nedostali do hry, ktorú súper umne rozkúskoval. Naše náznaky šancí buď výborne blokoval pred a vo vlastnej 16-tke, alebo sme my sami neboli dostatočne presvedčiví pri realizácii št. situácií.

zostava a hodnotenie : Korček – Zelenák , Gális ; Tabak ; Morávek (72. Kyselica)– P. Šiko (63. Kocan); J. Šiko (56. Divéky); Zajac ; Masarovič (72. Kráľ ); Zita (56. Laco) – Kochan