24. júna 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

U13 – Triangel v Trenčíne

2 min read

Naša U13 si zmerala sily v mini-turnaji Triangel s akadémiami U12 MFK Ružomberok a U12 AS Trenčín.

V prvom zápase sme začali trochu ustráchane a prehrávali sme 1:2, postupne sme ale prevzali iniciatívu, boli sme stále dominantnejší na loptea viacerými ukážkovými akciami sme strelili pekné góly a zaslúžene zvíťazili 6:2.

V druhom zápase, nás preveril AS Trenčín, kde sme boli väčšinu zápasu zatlačení do defenzívy, ale aj napriek tomu sme si vypracovali 3-4 sľubné šance. Trenčín zahodil viacero vyložených gólových šancí a trafil 3 x konštrukciu našej bránky. Nám sa podarilo 5 minút pred koncom vyrovnať na 1:1, ale kvalita sa nakoniec presadila a v nadstavenom čase Trenčín predsa len skóroval a prehrali sme 1:2. Chlapcom by som bol za bojovnosť a snahu určite remízu doprial, aj keď vzhľadom na priebeh si zaslúžil vyhrať AS Trenčín.

Ako tréner som bol s väčšinou hráčov veľmi spokojní, pretože v tejto ťažkej konfrontácii sme dokázali prenášať veci z tréningu do zápasu.

V týchto kategóriách nezvyknem vychvaľovať individuálne výkony, ale niektorí chlapci by si to za tieto 2 zápasy zaslúžili, pretože sa svojimi výkonmi minimálne vyrovnali chlapcom z akadémii.

Pri niektorých som naopak nebol spokojný, pretože sme zabúdali pri individuálnych herných činnostiach napríklad pri odchádzaní súpera na klamlivý pohyb, bezpečnú vzdialenosť, neprihrávali sme presne, veľa vecí nám dlho trvalo, nebolo tam prepínanie z útoku do obrany a naopak.

Tieto prvky budeme aj naďalej intenzívne zaraďovať do tréningového procesu.

MFK Ružomberok – MFC Spartak Bánovce

2:6

Góly za Spartak – N.Nižňanský 2, A.Baláž 2, D.Janík 1, D.Scheer 1.

AS Trenčín – MFC Spartak Bánovce

2:1

Gól za Spartak – D.Scheer