24. júna 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

U9 turnaj

2 min read

Dňa 25. februára 2023 sa v športovej hale v Bánovciach nad Bebravou uskutočnil tretí a posledný zo série zimných turnajov prípraviek. Po kategórii U11 resp. U10 si tentokrát zmerali sily hráči a hráčky ročník narodenia 2013 a mladší. Šesť prihlásených družstiev odohralo systémom každý s každým 15 zápasov. Prvé dve miesta v turnaji patrili zástupcom organizátora turnaja klubu MFC Spartak a to družstvu modrých a bielych. Tretie miesto patrilo mladým talentom zo Šišova. Na štvrtom až šiestom mieste skončili družstva Halačoviec, Novej Dubnice a Svinnej.

Najlepším hráčom turnaja, bol vyhodnotený Filip Kližan z mužstva Otrhanky-Halačovce. Najlepší brankárom sa stal Kamil Kuchtiak zo Svinnej a najlepším strelcom domáci Alex Diveky z víťazného družstva MFC Spartak-modrí.

Ceny najlepším mužstvám a jednotlivcom odovzdal šeftréner mládeže MFC Spartak Miloš Šagát a hlavný organizátor turnaja tréner U9 MFC Spartak Andrej Chromík. V tejto vekovej kategórii opäť nešlo o výsledky, ale radosť z hry a športové vyžitie. Turnaj splnil očakávania nielen rodičov a divákov, ale hlavne detí, ktoré sa zamilovali do futbalovej lopty a bavili sa futbalom.

Organizátor turnaja MFC Spartak aj touto cestou ďakuje mestu Bánovce n/B a sponzorom za materiálnu a finančnú pomoc. Poďakovanie patrí aj všetkým hráčom-hráčkam, rodičom, divákom a trénerom, ktorí sa turnaja zúčastnili. Osobitné poďakovanie patrí rozhodcom turnaja Mariánovu Bulíkovi a Dušanovi Berešovi, ako aj trénerom a rodičom kategórie U9 MFC Spartak Bánovce n/B za zabezpečenie a organizáciu turnaja.

Celkové poradie turnaja – najlepší hráč/ka svojho družstva

1. MFC Spartak Modrí – Šimon Žitňan

2. MFC Spartak Bieli – Zárka Otočková

3. FK Šišov – Nikolas Pál

4. Baník Otrhanky Haláčovce – Tobias Kardoš

5. FC Nová Dubnica – Matúš Merička

6. TJ Svinná – Tobias Chudý