26. októbra 2024

V 12. kole nás potešili muži, starší dorastenci aj mladší žiaci

V sobotu sme počas športovej soboty zaznamenali viacero dobrých výsledkov. Najskôr v dopoludňajších zápasoch sme v rámci ligy FATK privítali na domácom ihrisku rovesníkov z Topoľčian. V tejto kategórii nás zaujíma skôr radost z futbalu, ako výsledky. Každopádne chlapci z kategórie U11 ktorí zvíťazili 4:3 sa preto tešili dvojnásobne. Následne nám v 12.
kole urobili radosť nielen muži, ktorí v zápase jesene zdolali na domácom ihrisku druhé Nadlice, ale aj starší dorastenci, ktorí získali cenný bod v Piešťanoch a mladší žiaci, ktorí
zvíťazili v Seredi.

12 .KOLO – III. LIGA SD U19+ MD U17 HUMMEL ZSFZ
U19 (st.dorast): PFK Piešťany – MFC Spartak 2:2 (1:0)

V zápase tabuľkovo susediacich mužstiev začali lepšie domáci, ktorí sa v 14.min. ujali vedenia Gešvandtnerom 1:0. Tento výsledok vydržal až do 54.min., keď sa nám podarilo
Jakubom Hincom vyrovnať na 1:1. Naša radosť trvala iba krátko, pretože Badáň poslal
domácich opäť do vedenia 2:1. Naši chlapci sa nevzdávali, zabojovali a v 88.min. nám Danielov Markov gól zaistil cenný bod.
V  tabuľke nám patrí so 16b naďalej 8. miesto. V najbližšom týždni majú zverenci
trénera Pavla Kováča voľno.

U17 (ml.dorast): PFK Piešťany – MFC Spartak 3:0 (2:0)

Domáci, ktorí bojuju o čelo tabuľky rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase,
keď sa strelecky presadili Hrubý aj Augustín. Domáci následne prestriedali až šesticu
hráčov a Makový strelil aj tretí gól, ktorý rozhodol o zaslúženom víťazstve domácich.
Našim mladším dorastencom patrí s 15b naďalej ôsma priečka.

12. KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st.žiaci): ŠKF Sereď – MFC Spartak 4:0 (1:0)

V šesťbodovom zápase išli domáci do vedenia už v 12.min. gólom Pretáka. Zápas mal následne vyrovnaný priebeh a naši starší žiaci držali krok s domácimi až do 40.min., kedy
sme inkasovali druhý gól z kopačky Čaplu. V 60.min. resp. 62.min. sa po našich chybách
v obrane domáci opäť tešili z gólov, keď sa postupne presadili Lehocký a Szös. Našim
chlapcom patrí s 13b desiate miesto. V sobotu v 13. kole privítame doma Nové Mesto n/V,
ktorému patrí s 12b jedenásta priečka. Pevne veríme, že v tomto ďalšom šesť bodovom
zápase sa nám bude dariť lepšie ako tentokrát.

U13 (ml.žiaci): FK Sereď – MFC Spartak 2:3 (2:2)

Naši chlapci po domácom zisku troch bodov sa aj tentokrát tešili z víťazstva. Úvod zápasu nám vyšiel nad očakávanie a v 1.min. nás poslal Matej Záhumenský do vedenia 0:1. Domáci síce v 18.min. vyrovnali Šonom, ale náš talentovaný Alex Divéky hneď v zápätí svojím gólom zabezpečil znovu zabezpečil jednogólové vedenie. Hostia sa ešte raz dotiahli gólom Rehorčíka v 27.min., ale v 52.min. sa znovu trafil Alex Divéky a dal zápasu konečnú podobu. Po zisku troch bodov nám patrí 8. priečka.

12. kolo IX. ligy ObFZ Prievidza MFC Spartak- TJ Družstevník Nadlice 2:1 (1:1)

V šesť bodovom zápase o druhé miesto začali aktívnejšie Nadlice. Vysoký pressing hostí vyústil do individuálnej chyby v našej obrane a skúsený Tomáš Masný poslal hostí v 7.min. do vedenia 0:1. Tento gólový moment našich hráčov nakopol a v priebehu 15 minút sme si vytvorili tri gólové príležitosti. Strely našich hráčov však skončili na tyčkách súperovej brány. V 23.min. sme zahrávali rohový kop a po nacvičenom signále a hlavičke kapitána Stanislava Mikloša sme vyrovnali na 1:1. Po tomto momente sa hralo medzi šestnástkami. V závere polčasu nás podržal brankár Horník. Najskôr zneškodnil Masného samostatný nájazd a následne vyrazil Markovu výbornú strelu z priameho kopu, ktorá smerovala do horného rohu našej brány.
    Do druhého polčasu nenastúpil zranený najlepší hráč hostí Miroslav Marko. Tréner Maroš Šagát taktiež poslal na ihrisko trojicu mladých talentovaných odchovancov, Martišku, Kittlera a Ragana. Zvýšený pohyb našich hráčov priniesol územnú prevahu, ktorá vyústila do niekoľkých dobrých šancí, ktoré sme však nedokázali premeniť. Naša snaha bola odmenená až v 68.min. zápasu, keď si loptu z priameho kopu postavil Matúš Martiška a prudkou strelou k tyčke nás poslal do vedenia 2:1. V závere zápasu sme zbytočne prenechali iniciatívu hosťom, čo sa nám mohlo vyposmtiť hlavne pri strele Podmanického v 85.min. resp. zakončení Šupu v poslednej minúte zápasu. Našťastie stopér Podolák stál na správnom mieste a vyhlavičkoval loptu na bránkovej čiare. Po tomto víťazstve nám patrí s 22b naďalej tretie miesto. Na druhé Nadlice však strácame už len 2b. O týždeň v nedeľu cestujeme do Návojoviec, ktorým patrí priebežne 5. miesto.