16. októbra 2024

V 8. kole naplno zabodovali všetky nosné kategórie

V 8. kole futbalových súťaží naprieč všetkými kategóriami klubu nám radosť urobili starší žiaci U15, ktorí si v susedskom derby z Partizánskym zapísali cenné tri body. Podobne si počínali aj starší dorastenci, ktorí v Novej Dubnici zvíťazili rozdielom triedy. Mladší žiaci U13 si body po remíze 1:1 podelili. Mladší dorastenci nestačili na súpera a prehrali vysoko 5:1. Plným bodovým zápisom sa predviedli aj muži, ktorí v 8. kole porazili doma Brodzany
tesne 3:2 a natiahli tak šnúru víťazstiev na štyri zápasy.

8 .KOLO – III. LIGA SD U19+ MD U17 HUMMEL ZSFZ
U19 (st.dorast): FK Nová Dubnica – MFC Spartak 0:3 (0:2)

Domácim dorastencom sa doposiaľ ešte nepodarilo zabodovať a nebolo tomu ani v zápase s našími chlapcami. Našu hernú prevahu sme gólovo vyjadrili v 21.min, keď sa strelecky presadil Marek Adamus 0:1. V závere polčasu Andrej Zaťko zvýšil naše vedenie na polčasových 0:2. V 62.min. Jakub Hinca upravil na konečných 0:3. V tabuľke nám patrí
s 11b 7. miesto. V sobotu o 10.00 hod. privítame doma druhé Krakovany.

U17 (ml.dorast): FK Nová Dubnica – MFC Spartak 5:1 (4:1)
Naši mladší dorastenci v zápase o čelo tabuľky ťahali za kratší koniec napriek tomu, že sme v tomto zápase išli do vedenia 0:1 gólom Ľubomíra Bacha v 23.min. Naše vedenie však trvalo iba 5.min., nakoľko domáci Ižvolt vyrovnal na 1:1. Následne sa strelecky presadzovali len domáci hráči, ktorí naše konto zaťažili ešte štyri krát, keď sa strelecky okrem Ižvolta (hetrik) presadili ešte Prozorov, Dohňaský. Našim mladším dorastencom
patrí s 12b šiesta priečka.

8. KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st.žiaci): MFC Spartak – Tempo Partizánske 1:0 (1:0)

V zápase s mužstvom z čela tabuľky sme využili hráčov so striedavým štartom z AS Trenčín. Uvedená skutočnosť sa prejavila v prvom polčase aj na ihrisku, kde sme jasne dominovali. Talentovaný Filip Šinský sa v 2.min. ešte len zastreloval, ale v 4.min. predviedol svoje futbalové umenie a strelil ako sa neskôr ukázalo víťazný gól našich.
V 8.min. mohla opora z AS Trenčín zvýšiť naše vedenie, ale lopta po jeho strele skončila
na tyčke. Napodobniť sa ho nepodarilo ani Nicolasovi Nižňaskému, ktorý v dvoch šanciach
v 18.min. resp. 28.min. trafil tesne vedľa. Hostia sa dostali do dobrej šance až v 55.min., ale hosťujúci Štálnik nášho brankára neprekonal. V 60.min. sme mohli naše vedenie poistiť, ale v dobrej pozícii sme netrafili medzi žrde. V poslednej minúte zápasu sme mohli prísť o dôležité body, ale Šimon Guniš vychytal pri samostatnom nájazde hosťujúceho Drážovského.
Našim chlapcom patrí po tomto víťazstve s 9b jedenáste miesto. V sobotu cestujeme v 9. kole do P. Bystrice.

U13 (ml.žiaci): MFC Spartak – FK Tempo Partizánske 1:1 (1:1)

Naši mladší žiaci začali veľmi aktívne a v 11.min. sme sa pekným individuálnym zakončením Zárky Otočkovej dostali do vedenia 1:0. V 23.min. sme však nechali vystreliť
z cca. 20 m, hosťujúceho Kollára, ktorý strelou pod hornú tyčku vyrovnal. V druhom polčase už ani jedno mužstvo nedokázalo trafiť do čierneho a družstvá sa rozišli spravodlivou remízou. V kategórii, kde minutáž a herný prejav má prednosť pred
výsledkami resp. tabuľkovým postavením nám patrí 7. priečka.

8. kolo IX. ligy ObFZ Prievidza MFC Spartak – TJ Brodzany 1:0 (1:0)

Po troch víťazstvách sme v tabuľke poskočili na tretie miesto a tak všetci očakávali na domácom ihrisku ďaľší plný bodový zisk. Cieľ sme síce naplnili, ale víťazstvo sa nerodilo ľahko. Výborný brankár pôsobiaci aj v našom klube a skúsený tréner Roman Greguška
pripravil dobrú taktiku s ktorou sme sa nevedeli v úvode vysporiadať. Naša pasivita bola
voda na mlyn hostí, ktorí sa po chybe v našej obrane dostali gólom Pastírika v 4.min. do
vedenia 0:1. Našťastie naši hráči prepli na vyšší prevodový stupeň a zápas v prvom polčase otočili, keď sa strelecky presadil v 29.min. Matúš Martiška a v 33.min. skúsený Marko Markovič. Tréner Peter Morávek do druhého polčasu poslal na ihrisko dvojicu mladých hráčov Olivera Hincu a Rastislava Divékyho. V 58.min. hostia opäť využili zaváhanie v strede našej obrany a Javorský vyrovnal na 2:2. Hostia pridali na aktivite a len vďaka výborným zákrokom nášho brankára Adama Horníka sa stav nemenil. Ďaľšie striedania a náš záverečný tlak napokon priniesol svoje ovocie, keď sa po štandardnej situácii Martišku v pokutovom území hostí najlepšie zorientoval Markovič a zabezpečil nám povinné domáce tri body.
Po štyroch po sebe vyhraných zápasoch nám patrí s 13 b stále tretia priečka. V nedeľu
cestujeme na Šišov, ktorý je v tabuľke siedmy s 8b.