19. septembra 2024

V dohrávke a v 6.kole so striedavými úspechmi.

5 min read

V dohrávkách a šiestom kole mladežníckych aj seniorskej kategórii sme sa tešili z víťazstiev aj remízy. Kategória U15 po veľmi dobrom výkone a vysokej výhre v N.Zámkoch 0:6, tentokrát bez posíl z AS Trenčín (Šinský,Baláž) nestačili na rovesníkov zo Šamorína a tesne sme prehrali 1:2. V 40.min. zápasu za stavu 0:2 sme nepremenili pokutový kop, ktorý rozhodol o strate dôležitých bodov. Radosť nám urobili opäť naši mladší žiaci U13, ktorí v dohrávke zvíťazili 1:2 nielen v N.Zámkoch, ale doma porazili aj rovesníkov zo Šamorína tesne 4:3.

U17 po víťazstve 1:2 v Lehote p.V. (dohrávka 1.kola) tentokrát vyšla v Malženiciach bodovo naprázdno, keď prehrala 2:1. Mužstvo staršieho dorastu remizovalo v strede týždňa v Lehote p.V. 2:2 (góly: Marko, Adamus). Cez víkend sme si priviezli za bezgólovú remízu cenný bod aj z Malženíc.
Plným bodovým zápisom sa predviedli aj muži, ktorí v piatom kole v hodovom zápase najskôr získali 3 body v Miezgovciach (Martiška, Kmeťo, Herián) a následne na domácom
trávniku si poradili s Radobicou 2:1 (E.Kmeťo a Ľ.Kmeťo). Tri víťazstva po sebe nás posunuli v tabuľke už na 3. miesto a pokiaľ budeme pokračovať naďaľej vo víťaznom ťažení, črtá sa nám reálna šanca priblížiť sa mužstvám z čela tabuľky.

6 .KOLO – III. LIGA SD U19+ MD U17 HUMMEL ZSFZ
U19 (st.dorast): OFK Dynamo Malženice – MFC Spartak 0:0

Domáci dorastenci sa pohybujú na popredných tabuľkových miestach a preto rátali s plným bodovým zápisom. Naša dobre organizovaná defenzíva posilnená o výborné výkony brankára Sedláka im však nedovolila gólový zápis a tak sme si z Malženíc priniesli cenný bod. V tabuľke nám patrí s 8 bodmi síce až 10.miesto, ale s minimálnou stratou na najbližšieho domáceho súpera Spartak Myjava, ktorému patrí 3.priečka.

U17 (ml.dorast): OFK Dynamo Malženice – MFC Spartak 2:1 (0:1)

Zverenci trénera Zaťka začali v tomto zápase o čelo tabuľky dobre a v 29.min. gólom T.Zaťka sme išli do vedenia. V druhom polčase sme však urobili v defenzíve dve chyby,
ktoré domáci v 59.min. resp. 70.min. potrestali a vyhrali 2:1. Našim mladším dorastencom
napriek tomu patrí s 12 bodmi piata priečka.

V sobotu 14.9. 2024 doma privítajú dorasty v 7. kole tímy Spartaka Myjava.

6. KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st.žiaci): MFC Spartak – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:2 (0:2)

Nie len úvod zápasu, ale celý prvý polčas, patril hosťom, ktorí diktovali tempo hry. Brankár Šimon Guniš mal pri troch šanciach súpera plné ruky práce. Následne sme pohrozili aj my, ale Lukáč svoju dobrú šancu nevyužil. V 16.min. zahrávali hostia rohový kop a na prekvapenie všetkých lopta z kopačky T.Farkaša skončila v našej bránke 0:1. V 29.min. hostia využili svoju ďaľšiu šancu a L.Levák zvýšil na polčasových 0:2.
Druhý polčas sme začali aktívnejšie my, ale Durankova strela letela nad. V 40.min. sme
zahrávali priamy voľný kop. Náši hráči zahrali signál pri ktorom bol v päťke faulovaný Duranka. Patrik Guga však ponúknutú šancu na kontaktný gól z pokutového kopu nevyužil. Brankár Trajkovič si s jeho strelou poradil. V závere zápasu sme prestriedali a vrhli všetky sily do útoku. Naša aktivita bola odmenená kontaktným gólom v 63.min. zápasu z kopačky J.Duranku. V závere sme sa síce snažili o vyrovanie, ale hostia si už zápas ustrážili a získali u nás cenné 3 body.
Našim chlapcom patrí so 6 bodmi priebežne 11.priečka. V najbližšom kole v sobotu cestujeme do Trebatíc, ktorým patrí s 3 bodmi 13.priečka.

U13 (ml.žiaci): MFC Spartak – FC ŠTK 1914 Šamorín 4:3 (0:0)

Naši mladší žiaci začali veľmi aktívne a v 4.min. sme sa gólom M.Klačka dostali do vedenia. V 16.min. sme zahrávali z cca 25m priamy kop a M.Klačko svojim druhým a
ukážkovým gólom zvýšil naše vedenie na 2:0. V 24.min. sa strelecky predviedol aj
M.Záhumenský a poslal nás do trojgólového polčasového vedenia.

2.polčas mal však úplne opačný priebeh. Hostia v priebehu štvrťhodiny vyrovnali na 3:3,
keď sa strelecky presadili dvakrát Mazúrik a raz Milčák. Víťazstvo na našu stranu 4:3
strhol až v závere zápasu T.Pisklák.
Naši mladší žiaci majú na konte tri výhry a priebežne nám patrí 8.priečka.

2. kolo IX. ligy ObFZ Prievidza MFC Spartak – TJ Iskra Radobica 2:1 (1:0)

Po dvoch víťazstvách sme privítali na domácom ihrisku posledné mužstvo tabuľky Radobicu. Hostia vedení skuseným trénerom Petrom Kováčom prišli dobre pripravení a
chceli u nás prekvapiť. Skúsené mužstvo sice pohybovo na našich chlapcov nestačilo, ale
svojou skúsenosťou a dôrazom nám robili problémy. Náš úvodný tlak vyvrcholil v 10.min.
gólom E.Kmeťa, keď ešte tesne pred ním v koncovke zaváhal Ľ.Kmeťo, ktorý nevyužil
výbornú Divékyho prihrávku na prvú tyč a zblízka poslal loptu tesne vedľa. Náš tlak však
nebol odmenený druhým gólom, pretože pri silnom protivetre všetky strelecké pokusy
končili vysoko nad bránku P.Kršiaka. A keď Ľ. Kmeťo nevyužil v 35.min. ponúknutú šancu
na zvýšenie vedenia, dostali sa k slovu aj hostia a len vďaka dvom výborným zákrokom
Adama Horníka sme išli do tesného polčasového vedenia 1:0.
Začiatok druhého polčasu sme nezačali najlepšie. Prvú našu individuálnu chybu ešte
hostia vďaka obetavému zákroku Horníka nepremenili, ale pri druhej nás už súper
potrestal vyrovnávajúcim gólom z kopačky M.Miksu. Našťastie naša gólová odpoveď
z kopačky Ľ.Kmeťa prišla v priebehu 5 minút. Na ihrisko sme poslali čerstvé sily, zmenilo
sa aj rozostavenie hráčov a dostali sme hru pod kontrolu. Naša územná prevaha však
nebola odmenená tretím gólom, pretože hosťom pri strele Martišku pomohla tyčka a pri
strelách Rychtárecha a Kľačka sa zase predviedol gólman Kršiak. V závere zápasu sme
už drámu nepripustili a získali tak tri body.
Po troch po sebe vyhratých zápasoch nám už patrí s 10 bodmi tretia priečka. V sobotu
cestujeme na horúcu pôdu do Kolačna, ktorému s 5 bodmi patrí priebežne 11.priečka