MZ  2. kolo (IV. liga SZ) – 16.08.2020 (štadión TJ Nafta Gbely)

TJ Nafta Gbely  –  MFC SPARTAK

2             :             0             polčas (0:0)

Resumé zápasu :

1. polčas : Do zápasu sme vstúpili vcelku pozitívne. Darila sa nám kombinácia v postupnom útoku, kedy nám súper nechával dostatok priestoru pre zakladanie našich ofenzívnych činností. Výrazne nám však chýbala finálna fáza, keď sme sa veľmi málo dokázali presadiť pred súperovou bránou. Chýbal nám moment prekvapenia, zvládnutie situácií 1 na 1 či kvalitná finálna prihrávka. Našu jedinú šancu v prvom polčase spálil A. Zita, ktorý po individuálnom uvoľnení H. Kyselicu a následnej prihrávke pred bránu súpera zakončil len do rúk domáceho brankára. Domáci hráči postavili svoju taktiku na brejkových situáciách. Najväčšiu šancu hostí sme zachraňovali až na bránkovej čiare, keď prvú strelu po brejku domáceho útočníka Guniš vyrazil a následne s pomocou V. Kochana zlikvidoval aj jeho dorážku. Hra v prvom polčase sa odvíjala najmä medzi 16-tkami, obe mužstvá sa dostávali iba k sporadickému zakončeniu, ktoré bolo väčšinou blokované kvalitnou defenzívou oboch tímov.

2. polčas : Druhý polčas sa obrazom hry príliš nelíšil od prvého. Hra v poli bola výrazne vyrovnaná. Po jednej veľkej šanci bolo na oboch stranách, keď najskôr Guniš kryl nebezpečnú strelu Nemca z hranice pokutového územia a následne na druhej strane sa dostal do sľubnej pozície H. Kyselica, ale skôr ako zakončil ho diskutabilne zastavili dvaja domáci obrancovia. Zápas sa nakoniec naklonil na stranu domácich po štandardnej situácii, pri ktorej sme nedôsledne reagovali na odvrátený center. Neskoro sme dostúpili domáceho Neoveského, ktorý z 18 m technickou strelou od žrde prekonal nášho gólmana 1:0. V závere sme sa snažili o vyrovnanie, avšak netaktickou hrou sme súperovi po nakopnutej lopte ponúkli šancu na 2:0, ktorú v 89 min. zúžitkoval Mráz.

zostava a hodnotenie : Guniš – Zelenák, Kochan; Tabak; J. Šiko – Kyselica; Divéky (87. Kráľ); Zajac; Zita; Laco (73. P. Šiko) – Kocan (61. Gális)