17. júla 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

V  mládežnických kategóriach uspeli len starší žiaci U15. Muži v druhom jarnom domácom zápase nezvládli záver zápasu.

3 min read

Veľkonočné víkendové zápasy začali naši dorastenci v predohrávke už vo štvrtok v Senici. Žiaci privítali v nedeľu na umelej tráve hostí z Hlohovca. A muži sa predstavili v druhom jarnom domácom zápase na hlavnom ihrisku, kde si v zmerali svoje sily s TJ Miezgovce.


17.KOLO – III. LIGA SD U19+ MD U17 HUMMEL ZSFZ

U19 (st. dorast): FK Senica – MFC Spartak 3:0 (1:0)

Naši starší dorastenci na rozdiel od zápasu na Myjave, tentokrát podali takticky veľmi dobrý výkon a pri troche šťastia sme mohli výsledkovo prekvapiť. Gól sme inkasovali do šatne v závere prvého polčasu resp. v závere zápasu. V tabuľke nám po dvoch prehrách patrí 7.miesto (21b/32:36). O týždeň privítame doma prvé mužstvo tabuľky, TJ Krakovany.

U17 (ml.dorast): FK Senica – MFC Spartak 1:0 (0:0)

Mladší dorastenci hrali taktiež s prvým mužstvom v tabuľke viac ako vyrovnanú partiu. Po bezgólovom polčase sme mohli ísť do vedenia, ale kpt. mužstva V.Herian nepremenil v 62.min. pokutový kop.
Domáci strhli víťazstvo na svoju stranu až v poslednej minúte zápasu, keď Vašek strelil víťazný gól. Aktuálne nám patrí po tejto strate bodov 7.miesto. (23b/44:34)

19.KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ

U15 (st.žiaci): MFC Spartak – FC Slovan Hlohovec 5:0 (2:0)
Starší žiaci s posledným mužstvom tabulky nezaváhali a po dobrom výkone vyhrali vysoko 5:0. Strelecky sa v 1.polčase presadil dva krát Adamus. V druhom sa strelecky chytil s dvomi zásahmi Schereer resp. Kšiňan. Po tejto povinnej výhre nám patrí 11.miesto v tabuľke (22b/31:43). O týždeň v sobotu cestujeme na derby zápas do Partizánskeho, ktorému patrí 10. miesto a naposledy remizovalo v Galante 1:1.

U13 (ml.žiaci): MFC Spartak – FC Slovan Hlohovec 4:4 (1:2)
Mladší žiaci v tomto zápase začali veľmi dobre a v 1.min. nás poslal do vedenia Cidorík. Hostia následne otočili priebeh zápasu gólmi Baláža a Košťála. Druhý polčas patril opäť nám a gólmi Netopila, Lašša a Kubínyho sme išli opäť do vedenia 4:2. Záver patril opäť hokom, ktorí gólmi Ščasného a Košťala vyrovnali na konečných 4:4. Po tejto remíze nám patrí v tabuľke 7. miesto. (28b/38:40).

Mužský futbal
MFC- Spartak – TJ Partizán Miezgovce 3:3 ( 1-0)
V 19. kole jarnej časti 9. ligy ObFZ Prievidza sme za slnečného počasia doma privítali mužstvo zo susedných Miezgoviec. Výsledkovo zaujímavý zápas sa od začiatku hral v našej réžii, ale gólovo sme sa dokázali presadiť až v závere prvého polčasu, keď Ragan zblízka hlavou otvoril skóre zápasu 1:0. Keď striedajúci Aleš Langer v 48.min. poslal naše mužstvo do dvojgólového vedenia , nikto z prítomných už nepripúšťal drámu na ihrisku. O tom, že futbal je nevyspytateľný, sme sa presvedčili aj v tomto zápase. V 74.min. si za našu obranu nabehol nestárnuci Herián a znížil strelou k tyčke na 2:1. Hostia chytili druhý
dych a v 80.min. strelou Valjenta vyrovnali na 2:2. Hostia boli blízko k otočeniu zápasu, ale Starychova strela z priameho kopu spoza 16-ky skončila iba na hornej tyčke. Nedáš dostaneš platilo aj teraz. Následná ukážková Raganova strela z cca 20 m nás poslala do vedenia 3:2. Stratu koncentrácie v závere zápasu potrestal bojovný Herián, ktorý v nadstavenom čase zblízka vyrovnal na konečných 3:3. V tabuľke nám patrí naďaľej 7.miesto (23b skóre 32:29). V nedeľu, 7.4. 2024 o 11.00 hod. cestujeme do Návojoviec, ktorým patrí v tabuľke prvé miesto.