25. mája 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Víťazstvo našich hráčov v Návojovciach bolo prekvapením kola. V mládežníckych kategóriach bez bodu. Začali aj súťaže prípraviek.

3 min read

Slnečný futbalový víkend nášmu klubu veľa radosti neurobil. Dorastenci proti prvému mužstvu v tabuľke z Krakovian síce herne nesklamali, ale bodovo sme ťahali za kratší koniec. Žiaci v susedskom derby v Partizánskom taktiež vyšli bodovo naprázdno. Reputáciu MFC Spartak zachraňovali v nedeľnom zápase naši muži, ktorí po dobrom výkone získali tri body u prvého mužstva v Návojovciach.

18.KOLO – III. LIGA SD U19+ MD U17 HUMMEL ZSFZ

U19 (st. dorast): MFC Spartak- FK Krakovany 0:2 (0:0)
Naši starší dorastenci v tomto zápase ukázali napriek prehre svoj herný potenciál. Prvému mužstvu v tabuľke sme boli viac akom vyrovnaným súperom. Ak by po zápase bolo na sveteľnej tabuli 7:2, nikto by nič nepovedal. Koncert nepremenených šancí počas celého zápasu nás stál 3 body. Hostia boli naopak efektívni a vyťažili s minima maximum. Do vedenia išli Majerským v 71.min. po rohovom kope. Druhý gól padol v nadstavenom čase z kopačky Domina. V tabuľke nám po troch prehrách patrí 9.miesto 21b/32:47). O týždeň cestujeme do Prievidze, ktorá je na 5. mieste.

U17 (ml.dorast): MFC Spartak- FK Krakovany 0:2 (0:1)

Mladší dorastenci napodobnili nielen výsledkovo, ale aj herne svojich starších kolegov. Futbalovo nesklamali, ale futbal sa nehrá na šance, ale na góly. Dva presne zásahy Chnapka v 22. a 79.min. rozhodli o plnom bodovom zápise hostí. Aktuálne nám patrí naďalej 7.miesto. (23b/45:41)

20.KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ

U15 (st.žiaci): Tempo Partizánske- MFC Spartak – 3:1 (3:1)
Starší žiaci herne nenadviazali na posledný domáci výkon a tentokrát sme ťahali v zápase za kratší koniec. Našim chlapcom robil problém nie len súper, ale hlavne terén. Domáci išli do vedenia už v 5.min. talentovaným Knapekom. Nám sa podarilo vyrovnať v 13.min. Janíkom. Domáci nám však do polčasu strelili Bazalom a opäť Knapekom dva góly a rozhodli o konečnom výsledku 3:1. Po tejto prehre nám patrí 12.miesto v tabuľke (22b/34:46) O týždeň 14.4. privítáme doma v šesť bodovom zápase chlapcov z P.
Bystrice, ktorým patrí 11. miesto.

U13 (ml.žiaci): Tempo Partizánske – MFC Spartak 5:1 (3:0)
Domáci v tomto zápase ukázali, prečo im patrí v tabuľke prvé miesto. O svojom víťazstve rozhodli prakticky už v 1.polčase, keď nám strelili 3 góly. Druhý poľčas sa hra vyrovnala, ale domáci zvýšili Ďurišom a Grolmusom na 5:0. Nám sa podarilo v 58.min. už len skorigovať stav Pisklákom. Po tejto prehre nám patrí v tabuľke 7. miesto. (28b/39:45).

Mužský futbal
TJ Slovan Návojovce – MFC Spartak 0-2 ( 0:1)

V 20. kole jarnej časti 9.ligy ObFZ Prievidza sme cestovali k lídrovi súťaže. Káder opäť doplnili hráči z dorastu a na ihrisku to bolo cítiť. Od úvodných minút sme mali hru pod kontrolou a domácích hráčov nepustili do vyloženej gólovej šance. V 9.min. sme našu hernú prevahu potvrdili aj gólovo, keď Viktor Brida umiestnenou strelou k tyčke otvoril skóre zápasu. Domáci hrozili hlavne po štandartných situáciach, ale Kováčika v bráne neprekvapili. S pribúdajúcimi minútami domáci znervózneli a nenašli recept na prekonanie našej dobre fungujúcej defenzívy. V závere zápasu prišiel z kopačky Aleša Langera druhý
gólový trest a tak sme zaznamenali nielen cenné víťazstvo, ale aj zlepšujúci sa herný prejav. V tabuľke nám patrí naďaľej 7.miesto (26b skóre 34:29). Naopak Návojovce si domácou stratou bodov skomplikovali boj o postup do 8. ligy. V nedeľu, 14.4. 2024 doma privítame M.Hradnú, ktorej patrí v tabuľke 6. miesto.

Prípravky

V kategórii prípraviek sme privítali na domácím ihrisku chlapcov z futbalovej Akadémie AS Trenčín. Gólovo sme síce s týmto kvalitným súperom ťahali za kratší koniec, ale chlapci sa napriek tomu za slnečného počasia bavili futbalom.