16. júna 2024

V tomto víkendovom kole na ihriskách súperov sme získali iba bod.

4 min read

Posledný futbalový týždeň bol rozťahaný, pretože dorasty odohrali predkolo v susedných Topoľčanoch už v stredu. Bodovo sme tam vyšli naprázdno. Nedarilo sa ani chlapcom v žiackych kategóriách, pretože FK Nitra bola v sobotu tentokrát nad naše sily. V ten istý deň si naši muži odniesli cenný bod z horúcej pôdy v Dežericiach Prípravky doma privítali v nedeľu mladé talenty z Partizánskeho.

2.kolo nadstavbovej časť (13.-18.miesto) – III. LIGA SD U19+ MD U17 ZSFZ
U19 FC Topoľčany- MFC Spartak 2:0 ( 0:0)
Naši dorastenci odohrali ďalšie kolo nadstavbovej časti už v stredu v Topoľčanoch. Trénerovi Zaťkovi opäť chýbala zranená štvorica skúsených hráčov Šebeň, Kittler, Ragan a Fekete. Napriek tomu naši hráči podali zodpovedný výkon. Čisté konto sme držali až do 50.min., kedy sme prvýkrát inkasovali z kopačky Macka 1:0. Snahu o vyrovnanie nám prekazil v 77.min. domáci Kubalák, ktorý strelou k tyčke upravil na konečných 2:0.

U17 FC Topoľčany- MFC Spartak 2:0 (2:0)

Mladší dorastenci napodobnili výkonom aj výsledkom starších dorastencov a prehrali 2:0, keď sa za domácich presadil dvakrát v 4.min. resp. 14.min. Francsák.

26.KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st.žiaci): FK Nitra – MFC Spartak 4:0 (2:0)

Po domácej výhre sme cestovali na FK Nitra s cieľom zopakovať dobrý výkon a zabodovať. Všetko narušila už 3.min. zápasu, keď sa domáci po našej chybe v obrane dostali zásluhou Kurča do vedenia 1:0. Domáci nás druhý krát potrestali v závere prvého polčasu, keď sa gólovo presadil Svečula. Naši chlapci sa herne síce snažili, ale veľa dobrých šancí zostalo nevyužitých a tak prišiel zákonite domáci trest v podobe ďalších dvoch gólov. Otvorenú hru a snahu o kontaktný gól potrestal najskôr v 53.min. Kováč a následne aj v 61.min. Kočner, ktorý upravil na konečných 4:0. Našim chlapcom patrí aj po tejto prehre naďalej 11.miesto. V utorok odohrajú naši hráči predohrávku posledného kola u predposlednej Šale. Veríme, že zverenci trénera Kováča tentokrát svoj dobrý výkon potvrdia aj bodovo.

U13 (ml. žiaci): FK Nitra – MFC Spartak 5:1 (2:0)
Naši mladší žiaci tentokrát pri absencii viacerých hráčov nestačili na domácich a prehrali vysoko 5:1. Jediný náš presný zásah zaznamenal v poslednej minúte zápasu Simon Cidorík.

Liga FATK PRÍPRAVIEK:
U9 MFC Spartak – Tempo Partizánske 2:2 (6:1, 17:1, 2:4, 2:11)
U10 MFC Spartak- Tempo Partizánske 2:2 (6:4, 10:4,3:9, 3:12)
U11 – nehrali nakoľko sa obe mužstva zúčastnili na medzinárodnom turnaji
v Taliansku.

A muži / IX. liga ObFZ Prievidza 26. kolo

Domáci po víťazstve nad vedúcimi Haláčovcami chceli opäť naplno zabodovať. Početná divácka návšteva za pekného počasia bola od začiatku zápasu svedkom vyrovnaného zápasu, ktorý sa hral medzi šestnástkami. Naše mužstvo doplnené až päticou dorastencov malo síce loptu na svojich kopačkách a územnú prevahu, ale strelecky sme sa nedokázali presadiť. Najbližšie k streleniu gólu sme boli v 26.min., keď Enriko Kmeťo presným centrom našiel osamoteného Sebastiána Rychtárecha, ktorý z blízka prekopol Pražencovu bránku. Po zranení Adama Kittlera a ŽK Mareka Langera musel urobiť tréner Peter Morávek do druhého polčasu zopár zmien. Na ihrisko prišli dorastenci Rastislav Divéky resp. debutant Adrian Kováč. Domáci, ktorí hrali od úvodných minút svojou tvrdosťou na hranici regulérnosti sa dostali do vedenia v 60.min., keď nevýrazná strela Patrika Brušku z cca 25m skončila v našej sieti 1:0. Naši hráči opäť
pridali na aktivite a odmenou im bol vyrovnávajúci gól z hlavy Marka Markoviča v 88.min. zápasu. Deľba bodov je v tomto zápase spravodlivá aj keď k víťazstvu sme mali bližšie opäť my. Nás môže tešiť, že mladí hráči z dorastu ani tentokrát nesklamali a podali zodpovedné výkony. V tabuľke nám patrí naďalej s 37 bodmi stred tabuľky (7. miesto).
O týždeň v nedeľu 26.5. 2024 o 17.00 hod. doma privítame ôsme V.Krštenany, ktoré prehrali v Haláčovciach  u vedúceho mužstva tabuľky tesne 2:1.