25. mája 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Starší žiaci U15 s plným bodovým ziskom. Ostatné mládežnícke družstvá bez bodu.

3 min read

V sobotnajších zápasoch naše dorasty s H.Salibami neuspeli. Starší žiaci si gólom Mateja Bujnu pripísali tri cenné body a definitívne sa vyhli záchranárskym prácam. Mladší žiaci U13 hlavne v druhom polčase podali dobrý výkon, ale gólovú stratu už nedokázali eliminovať a prehrali tesne 2:3. Naši muži mali v tomto týždni voľno. V sobotu cestujeme na horúcu pôdu do Dežeríc, ktoré v poslednom kole prekvapujúco vyhrali u vedúceho mužstva tabuľky v Halačovciach 0:2.

Prvé kolo – nadstavbová časť (13.-18.miesto) – III. LIGA SD U19+ MD U17 ZSFZ
U19 MFC Spartak – TJ H.Saliby 1:5 (1:3)

Naši dorastenci v prvom kole nadstavbovej časti privítali H.Saliby. Trénerovi R.Zaťkovi chýbala až pätica hráčov (Šebeň, Martiška, Kováč, Divéky, Horník) a tak musel v zostave improvizovať. Napriek týmto objektívnym skutočnostiam sme začali zápas veľmi dobre a v 8.min. nás Fekete poslal do vedenia 1:0. Je na škodu veci, že sme nedokázali využiť dve dobré príležitosti na strelenie druhého gólu. Súper mal v 15.min. možnosť zahrávať priamy voľný kop a tečovaná strela Baloga znamenala vyrovnanie 1:1. V 18.min. Jarošova strela tesne minula bránku hostí. V 22.min. sa do brejku dostal hosťujúci Bakman a otočil stav zápasu na 1:2. Následne sme mali opäť dve dobré príležitosti na strelenie gólu, ale strela Cidoríka letela nad a priamy voľný kop Kittlera skončil na hornej tyčke. A keď ani Jarošova dobrá strela neskončila v sieti k slovu sa dostali opäť hostia a svoju efektivitu potvrdili v závere prvého polčasu svojim tretím gólom opäť z kopačky Bakmana 1:3.
V druhom polčase sme museli prestriedať pre zranenie skúseného Ragana. V 54.min. sa zranil a ihrisko opustil aj kapitán Kittler a hostia svoju hernú prevahu pretavili do ďalšieho gólu v 56.min., keď sa strelecky presadil Varga 1:4. Hostia sa do útočenia už nehrnuli a zápas sa následne dohrával vo vlažnom tempe. V závere zápasu ešte Dobynda upravil na konečných 1:5.

Naši dorastenci cestujú na ďalší zápas do susedných Topoľčian už v stredu. Veríme, že mužstvo posilnia ďalší hráči a podáme zodpovednejší výkon.

U17 MFC Spartak – TJ H.Saliby (0:1)
Mladší dorastenci po dobrom výkone a výhre s Hlohovcom 2:0 chceli aj tentokrát nadviazať na plný bodový zisk, ale súper mal svoju kvalitu aj povestné šťastie. Po bezgólovej polčasovej remíze padol jediný gól zápasu až v poslednej minúte, keď si náš obranca po rohovom kope nešťastne tečoval loptu do vlastnej siete.

25.KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st.žiaci): MFC Spartak – OFK Trebatice 1:0 (1:0)
V šesť bodovom zápase sme začali veľmi aktívne ale gólovo sme sa presadili až v 25.min., keď sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Matej Bujna a strelou k tyčke, ako sa neskôr ukázalo, strelil jediný gól stretnutia. V druhom polčase sme hostí nepustili do črtajúceho sa tlaku a Šimon Guniš si s ojedinelými šancami súpera poradil. Zverencom Pavla Kováča tak s 29 bodmi patrí stred tabuľky, čím sa definitívne vyhli záchranárskym problémom.

U13 (ml. žiaci): MFC Spartak – OFK Trebatice 2:3 (1:3)
Naši mladší žiaci podali zlepšený výkon hlavne v druhom polčase, ale na súpera to už nestačilo a prehrali sme tesne 2:3.