19. mája 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Naši muži pokračujú vo víťaznom ťažení. Mládežnícke kategórie so striedavými úspechmi

5 min read

Naši muži podali v Prusoch zodpovedný výkon a zvíťazili 2:4. Slušný zápas a dobrý herný prejav nášho mužstva narušilo v 40 min. skratové hrubé nešportové správanie sa vylúčeného domáceho hráča a následné aj vylúčenie dvoch našich hráčov za opustenie ihriska. Starší dorastenci v dôležitom zápase o konečné umiestnenie síce doma prehrali s Hlohovcom 1:3, ale pomohlo nám Záblatie, ktoré zdolalo doma Malženice.

Čakajú nás tak spolu s Topoľčanmi, H.Salibami a FK Nitra zápasy o konečné 7-10. miesto. Mladší dorastenci naopak oslabený o vylúčeného brankára dokázali streliť súperom v závere zápasu dva góly a za bojovný výkon zaslúžene vyhrali 2:0. Starší žiaci u prvého mužstva tabuľky v Topoľčanoch síce prehrali 2:0, ale opäť herne nesklamali. Mladší žiaci prehrali 5:0.

22.KOLO – III. LIGA SD U19+ MD U17 HUMMEL ZSFZ
U19 MFC Spartak – FC Slovan Hlohovec 1:3 (1:1)

Naši dorastenci po dobrom výkone a výhre v prvomájovej dohrávke doma s L.P. Vtáčnikom 2:0, chceli opäť naplno bodovať. Cieľ pred následnou barážou bol jasný. Zisk 3 bodov s predposledným tabuľkovým súperom sa pokladal za samozrejmosť. Opäť sme sa však presvedčili, že futbal sa hrá na góly a podceniť nemožno žiadneho súpera. Naši chlapci začali veľmi aktívne a už v 4.min. sme išli peknou strelou Richtárecha do vedenia 1:0. Následne sme zahodili niekoľko výborných príležitostí na skórovanie a trest
z kopačiek súpera prišiel v 33.min. z kopačky Zbyvateľa, ktorý využil hrúbku v našej obrane. V závere polčasu sme mali opäť dve výborné šance na strelenie gólu. V prvom prípade Kotlárova dorážka do prázdnej bránky bola posúdená ako ofsajd a samostatný nájazd Martišku skončil vysokým lobom nad prázdnu bránku.
Druhý polčas začal podobne ako prvý. V priebehu desiatich minút sme si vypracovali tri gólové príležitosti. Zakončenie Martišku, Jaroša aj Feketeho v pokutovom území išli mimo bránku hostí. Nedáš dostaneš platilo aj tento krát. V 59.min. sa hostia dostali do rýchleho brejku a Kluka poslal krížnou strelou hostí do vedenia 1:2. Naši chlapci sa síce nevzdávali, ale koncovka nám aj v tomto zápase robila ohromné problémy a tak, keď šance Divékyho a Richtárecha zostali nevyužité prišiel úder na opačnej strane a Čonka v 80.min. upravil na konečných 1:3.
Našim chlapcom patrí napokon celkovo 9. miesto a čaká nás baráž o konečné 7. až 10. miesto s mužstvami H. Salíb, FK Topoľčany resp. FK Nitra.

U17 MFC Spartak – FC Slovan Hlohovec 2:0 (0:0)

Mladší dorastenci prišli v dohrávke s Lehotou P.V. o dva body v nadstavenom čase a tak si chceli chuť do futbalu napraviť so súperom z horných priečok (4. miesto). Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný a brankári boli na svojich miestach. Z našej strany zaujala výborná strela Jakuba Kráľa, ktorá skončila na hornej tyčke.
Druhý polčas sa hral opäť medzi šestnástkami s nevyužitými pološancami na oboch stranách. Rozhodujúca bola 64.min., kedy bo vylúčený za chytenie lopty mimo 16-ku náš brankár Samuel Sedlák. Na prekvapenie všetkých sme nezložili zbrane a v 67.min. sme strelili Tobiasom Zaťkom náš prvý gól 1:0. Hostia v snahe vyrovnať otvorili hru, čo sme využili v 70.min. a strelili Patrikom Urbánekom aj náš druhý gól a upravili na konečných 2:0. Našim chlapcom patrí v tabuľke konečné 7. miesto.

24.KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ

U15 (st.žiaci): FK Topoľčany – MFC Spartak 2:0 (2:0)

V derby zápase s prvým mužstvom tabuľky naši chlapci síce prehrali, ale futbalovo nesklamali. Domáci strelili svoj prvý gól v 4.min., keď presne mieril Jančovič. Domáci svoje vedenie poistili v 21.min. Slaninákom, ktorý upravil, ako sa neskôr ukázalo na konečných 2:0. Po tejto prehre nám patrí v tabuľke 12.miesto. (26b/40:53). O týždeň v nedeľu v šesť bodovom zápase privítame doma trináste Trebatice.

U13 (ml. žiaci): FK Topoľčany – MFC Spartak 5:0 (3:0)
Naši mladší žiaci nestačili v tomto zápase na domácich hráčov a prehrali 5:0. V tejto vekovej kategórii, kde je skôr dôležitejšia minutáž hráčov, ako výsledky nám v  konečnej tabuľke patrí s 28 bodmi priebežne 11. miesto.

Mužský futbal / 24. kolo v IX. ligy ObFZ Prievidza
FK Prusy – MFC Spartak 2:4 (0:2)

Po vysokom domácom víťazstve 4:1 chceli naši hráči predĺžiť víťaznú zápasovú šnúru a pripísať si ďalšie cenné body, čo sa nám napokon aj podarilo. Zápas sa od úvodných minút hral v našej réžii a keď v 24.min. strela z priameho kopu trénera Moráveka vymietla horný kút domáceho brankára. No a keď nie moc prudká strela Sebastiána Rychtárecha skončila v 27.min. v sieti začal sa napĺňať predzápasový scenár. Slušný zápas narušila 40.min., kedy bol za nešportové správanie sa (urážlivé pokriky) vylúčený domáci hráč
a následne za opustenie ihriska aj naši dvaja hráči. Našťastie sa emócie na ihrisku upokojili a zápas sa v kľude dohrával. V druhom polčase sme mali na ihrisku síce len 9 hráčov, ale domácich sme do ničoho vážnejšieho nepustili. Naopak, ťažili sme z brejkových akcií a Sebastiánom Rychtárechom strelili v 52. resp. 56.min. aj ďalšie dva góly a viedli už 0:4. Na ihrisko sa dostali aj naši náhradníci a zápas sa v kľude dohrával.
V 80. a 88.min. sa domácim síce podarilo odvrátiť dvomi gólmi Škorca a Bittarovského črtajúci sa debakel, ale tri body sa zaslúžene pripíšu na náš účet. Našim hráčom po ďalšom víťazstve patrí s 36 bodmi stred tabuľky (6-7.miesto).
O týždeň máme voľno nakoľko Slatina sa odhlásila. Ďalší zápas odohráme v sobotu 18.5. 2024 o 17.00 hod. v Dežericiach (5. miesto).