25. mája 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Reputáciu zachraňovali muži. Mládežnícke kategórie bez bodu.

3 min read


Starší žiaci podali dobrý výkon, ale vyšli bodovo naprázdno. Starší dorastenci v N.Meste tesne prehrali. Reputáciu klubu napokon zachraňovali muži, ktorí doma porazili Oslany vysoko 4:1.

21.KOLO – III. LIGA SD U19 + MD U17 HUMMEL ZSFZ
U19 (st.dorast): AFC N.Mesto n/V. – MFC Spartak 3:2 (1:0), M.Ragan, A.Kováč
U17 (ml.dorast): AFC N.Mesto n/V. – MFC Spartak 6:0 (5:0)

23.KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ

U15 (st.žiaci): MFC Spartak – FC ŠTK Šamorín 0:2 (0:1)

Naši st.žiaci sa od úvodu nezľakli štvrtého mužstva v tabuľke a od úvodných minút diktovali tempo hry. V 4.min. sme nevyužili našu prvú šancu a súper nás z následného priamemu kopu potrestal Bakom 0:1. V 7.min. sa vo výbornej šanci ocitol Janík, ale brankár hostí Trajkovič ho vychytal. Aj naše ďaľšie šance zostali nevyužité a tak sme do kabín odchádzali po prvom polčase s tesnou prehrou 0:1.
Druhý polčas sa niesol opäť v našej réžii. Súpera sme zatlačili pred jeho pokutové územie, ale dobré príležitosti sme opäť nevyužili. V 53.min. hostia zo svojho minima vyťažli maximum a po nakopnutej lopte za našu obranu svoje sólo gólovo zakončil Boháč a upravil na konečných 0:2. V závere sme súpera zatlačili pred jeho bránku, ale Sány ani vo vyloženej šanci nedopravil loptu za chrbát Trajkoviča, ktorý v bráne čaroval. Našim chlapcom nemožno snahu uprieť. Opäť sme doplatili na zahodené šance. Našim chlapcom patrí naďalej 10. miesto.

U13 (ml.žiaci): MFC Spartak – Šamorín 0:9 (0:4)

Mužský futbal / 21. kolo v IX. ligy ObFZ Prievidza

MFC Spartak- TJ Slovan Oslany 4:1 (2:1)

Po tesnom víťazstve v Nadliciach sme na domácom ihrisku privítali hostí z Oslian, ktorým patrila 8. priečka. Úvod zápasu patril nám a v siedmej minúte sme mohli ísť do vedenia, ale Aleš Langer svoj samostatný nájezd nevyužil. V 11.min. sme sa už ale tešili z gólu, keď presne zakončil Ľubomír Kmeťo. Následne sme prenechali iniciatívu hosťom, ale vďaka dobrým zákrokom Kováčika sa skóre nemenilo. Aj tentokrát platilo staré známe „nedáš dostaneš“. Po rohovom kope hostí a nastrelenej tyčke sme išli do brejku a Marekov Langerov strieľaný center skončil v sieti hostí 2:0. V 35.min. nám opäť pri dobrom zákroku Kováčika pomohla aj tyčka. V 38.min. Aleš Langer nepremenil svoj další samostatný nájazd. Záver polčasu vyšiel lepšie hosťom a Pastírik potrestal našu chybu v devenzíve a upravil na polčasových 2:1.

V druhom polčase sme umne kontrolovali hru a v 65.min. sa peknou strelou do pravého horného rohu predviedol opäť Marek Langer a zvýšil naše vedenie na 3:1. Ďaľšie naše šance Kmeťa a Langera zostali nevyužité. V 74.min. uzavrel zblízka výsledok 4:1 Karol Fekete. Záver zápasu si naši hráči na rozdiel od zápasu v Nadliciach už ustrážili a zaslúžene získali 3 body. O týždeň cestujeme do Prus, kde by sme chceli predĺžiť 5-zápasovú sériu bez prehry.

smart

V nedeľu boli povolaní aj naši 2 chlapci, Andrej Chromík a Matej Záhumenský, do výberu trenčianskej akademie, kde nazbierali cenné skúsenosti medzi najlepšími z kraja.