6. mája 2024

Najlepší jarný výkon a zisk cenného bodu st. žiakov. Jednoznačný zápas v Nadliciach si naši muži v samom závere zdramatizovali

3 min read

Dorastenci aj prípravky mali svoje zápasy odložené. Dorast na 1.mája resp. přípravky na 27.apríla 2024. Žiaci príjemne prekvapili v N.Meste, ktorému patrila tretia priečka. Muži si u posledných Nadlíc neustrážili vysoké vedenie 4:0 a v závere sa báli o víťažstvo.

22.KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ

U15 (st.žiaci): AFC N. Mesto n/V – MFC Spartak 2:2 (1:1)
Naši st. žiaci sa na súpera hrajúceho o čelo tabuľky takticky veľmi dobre pripravili. Domáci išli v 8.min. do vedenia gólom Filipa Tótha, ale naši chlapci boli v závere polčasu za svoj výkon odmenený vyrovnávajúcim gólom z kopačky talentovaného Nicolasa Nižňanského. V 58.min. išli domáci opäť do vedenia gólom Simona Augustína, ale naša bojovnosť a dobrý herný prejav boli opäť odmenené gólom, tentokrát Mareka Adamusa.
Našim chlapcom patrí síce až 10. miesto, ale ukázali aj u silného súpera, že máme podstatne na viac. V nedeľu na domácom ihrisku privítáme ďalšieho ťažkého súpera, a to chlapcov zo Šamorína, ktrorým patrí v tabuľke 2.ligy ZsFZ 4. miesto.

U13 (ml.žiaci): AFC N. Mesto – MFC Spartak 3:2 (2:2)
Po vysokej domácej prehre si tentokrát naši chlapci napriek tesnej prehre vylepšili svoj obraz. Polčas sme uhrali 2:2, keď sa za nás presadil dvakrát Jakub Duranka. Domácim sa v druhom polčase podarilo streliť aj tretí gól a ako sa neskôr ukázalo aj získať tri bod. Po tejto prehre nám patrí v tabuľke 10.miesto 28b/41:48).

Mužský futbal / 21. kolo v IX. ligy ObFZ Prievidza

TJ Družstevník Nadlice- MFC Spartak 3:4 (0:1)
Po domácej strate bodov s M.Hradnou sme iné, ako víťazstvo u posledného mužstva tabuľky ani nečakali. Domáci, na rozdiel od zápasu v Haláčoviach, kde nastúpili iba desiati a prehrali vysoko 11:0, tentokrát nastúpili v kompletnej zostave so štyrmi náhradníkmi. Naši muži využili odložené kolo dorastu a posilnili sa o Kittlera, Martišku a Divékyho. Za slnečného, ale veterného počasia sme od úvodných minút diktovali tempo hry. Hneď v 1.min. sme mohli ísť do vedenia, ale Mareka Langera domáci brankár pri samostatnom
nájazde vychytal. V 7.min. Kmeťo peknou strelou z cca. 20 m otvoril náš strelecký účet. Naše ďaľšie pološance však už do polčasu zostali nevyužité. Hostia dvakrát pohrozili nestárnúcim Masným, ale Kováčik bol na svojom mieste.
Do druhého polčasu sme prestriedali. Na hrot útoku poslal tréner Morávek rýchlonohého Divékyho. Hra nabrala na obrátkach a naša územná prevaha sa pretavila aj do skóre. V 49.min. po peknej individuálnej akcii sme zvýšili Alešom Langerom na 0:2. V 62.min. Divéky svoj dobrý výkon okorenil tretím presným zásahom. No a keď si domáci v 76.min. strelili aj štvrtý gól, nikto už nepripúšťal na ihrisku žiadnu drámu. Aký vie byť však futbal nevyspytateľný, sme sa mohli presvedčiť aj tentokrát. Po prestriedaní a strate koncentrácie v 79.min. domáci Šupa využil zaváhanie nášho brankára a znížil na 1:4. V 83.min. domáci zahrávali jeden z mála rohových kopov v druhom polčase a Mário Marko zblízka znížil na 2:4. Domácich tento gól tak povzbudil, že vrhli všetky svoje sily do útoku a pri svojej nátlakovej hre nás prinútili opäť urobiť chybu. Tou bol vlastný gól Enrika Kmeťa po domácom rohovom kope. Našťastie v závere sme už domácích do ďalšej šance nepustili a získali tak povinné tri body.
Je na škodu veci, že sme zbytočne doma stratili body s Miezgovcami resp. M. Hradnou, pretože ako vidieť v tabuľke, mohli sme už atakovať 4. priečku. Takto nám patrí naďalej stred tabulky (7.miesto 30b a skóre 40:34). V nedeľu, 28.4. 2024 privítame doma Oslany-Brodzany, ktoré sú na 8. mieste.