Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Vo víkendovom kole výsledkovo nás uspokojili len st.dorastenci.

2 min read

Futbalový víkend sme opäť začali dosť netradične a to organizovaním turnaja pre kategóriu prípraviek. 8 mužstiev odohralo spolu 28 zápasov, ktoré mali vyrovnanú úroveň. O jeho konečnom poradí sa rozhodovalo až v záverečných zápasoch. Víťazom sa napokon stalo mužstvo z Topoľčian. Druhá priečka patrila chlapcom z Tr.Stankoviec. Naši chlapci kategórie U11 obsadili tretie miesto.

V nedeľu naši žiaci v poslednom kole privítali ŠKF Sereď. So súperom z hornej polovice tabuľky sme dokázali držať krok len v 1. polčase. Úvod zápasu nám vyšiel veľmi dobre a v 3.min. sme sa Nicolasom Nižňanským ujali vedenia 1:0. Hostia vyrovnali v 16.min. Sigádom. Zlom zápasu prišiel v 41.min., keď sa po štandartke presadil kpt. hostí Špánik a otočil zápas na 1:2. Hostia pridali za minútu Petrovským aj tretí gól a upravili na konečných 1:3. Naši chlapci v II. lige st. žiakov obsadili napokon 14. miesto a zachovali si II. ligovú príslušnosť aj pre ďalší rok.
Mladší žiaci nezachytili úvod zápasu a po prvej polovici prehrávali 0:2. V 2. polčase predviedli dobrý výkon, ale na zvrat zápasu to už nestačilo a prehrali tesne 2:3. Strelecky sa za nás presadili Laššo a Netopil.

Muži posilnení o dorastencov tentokrát nestačili na vedúce mužstvo tabuľky a v Haláčovciach-Otrhánkach sme prehrali vysoko 4:1 (1:0). Strelcom jediného nášho úspechu bol Viktor Brida v 60.min. Našim hráčom patrí 5. miesto a v poslednom zápase cestujeme na posledný zápas do Kolačna, ktorému patrí 7. priečka.

Radosť nám urobili len starší dorastenci, ktorí včera v dohrávke po dobrom a bojovnom výkone porazili hostí zo susedných  Topoľčian 2:1 (1:1), keď sa strelecky presadili v prvom polčase Divéky a v závere zápasu Fekete. Mladší dorastenci hrali so súperom vyrovnanú partiu. Mrzieť nás môže množstvo nepremenených šancí hlavne v remízovom prvom polčase. V dramatickom závere zápasu sa hostia strelecky presadili a vyhrali 2:4. Za nás znižovali skóre v 57.min. Herián a 65.min. Zaťko. V poslednom kole privítame v sobotu na domácom ihrisku dorastencov z klubu ŠK Nitra.