24. júna 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Vydarený futbalový víkend pre MFC Spartak

3 min read

Vo víkendových dohrávkach jesennej časti futbalovej súťaže mužov a žiakov sme zaknihovali plné bodové zisky. V sobotu 26.2. nám urobili svojim víťazstvom radosť v IV. lige SZ naši muži, keď v dôležitom zápase v boji o záchranu v D. Vesteniciach vyhrali 0:2. V nedeľu ich napodobnili v II. lige žiakov aj oba naše kolektívy. Kategória U15 porazila chlapcov z Nitry- Chrenovej vysoko 4:0. V mladšej kategórii U13 sa naši chlapci nedali zahanbiť a vyhrali vysoko v  pomere 5:0. Bodku za vydareným víkendom dali v prípravnom zápase aj naši dorastenci U19, ktorí zdolali rovesníkov z Bytče presvedčivo 4:1.

V poslednej dohrávke 14.kola jesennej časti sme siahli po cenných bodoch.
ŠK Vegum D. Vestenice – MFC Spartak Bánovce n/B 0:2 (0:2)

Za slnečného, ale chladného počasia pred celkom peknou diváckou návštevou sme dohrávku posledného kola jesennej časti odohrali na ihrisku susedných D. Vesteníc. V dôležitom zápase o záchranu sme predviedli hneď od úvodu veľmi taktický a sympatický výkon, ktorí naši hráči aj potvrdili gólovo a plným bodovým ziskom.

O našom víťazstve sme rozhodli už v prvej dvadsať minútovke, keď si najskôr v 10´ skúsený Kochan nabehol na prvú tyčku a po presnej Zajacovej prihrávke nás strelou z blízka posiela do vedenia 0:1. Následne sa v 17´predviedol po strele Kocana náš brankár Guniš, ktorý vyrazil na roh jeho nepríjemnú strelu z cca.20m. Zlomový moment možno aj celého zápasu prišiel v 18´, keď po našej chybe v obrane opäť mladý talentovaný brankár vo vyloženej šanci vychytal z blízka domáceho Štefana. Nedáš dostaneš platilo aj tentokrát, pretože hneď na opačnej strane sme predviedli peknú kombinačnú akciu na konci, ktorej bol s chuťou hrajúci Kyselica, ktorý sa po centri Čapáka zblízka nemýlil a poslal nás do dvojgólového vedenia. Domáci zaskočený dvomi gólmi už do polčasu nedokázali nič vymyslieť.

Do druhého polčasu sme nastúpili lepšie my, ale Turoňova strela z hranice 16-ky, ako aj následné naše dve štandartky zostali nevyužité. Domáci sa síce snažili streliť kontaktný gól a zo zápasom nie čo urobiť, ale naša pozorná obrana riadená kapitánom Halásom a disciplinovaný výkon všetkých hráčov ich už do ničoho nepustil. A keďže aj naše strelecké pokusy Kochana resp. Halasa po štandartných situáciách nemierili do čierneho, výsledok z prvého polčasu sa už nezmenil.

Zverenci našej trénerskej dvojice Halás-Morávek, zaknihovali druhé cenné víťazstvo po sebe. Zisk 6b so skóre 5:0 nás katapultovalo ( so 14b) z posledného 18.miesta na 14. Hráči a realizačný team nášho mužstva  dalo jasný signál ostatným, že musia v rozbiehajúcej sa jarnej časti s nami vážne počítať. Bánovského náročného fanúšika po dvoch plných bodových zápisoch v dohrávkach jesennej časti však teší aj zlepšujúci sa herný prejav celého mladého mužstva a hlavne bojovný prístup hráčov v zápasoch.
O týždeň nás v sobotu o 12.00 čaká na našej umele tráve súper inej kategórie. Družstvo trénera Igora Slezáka z Lehoty pod Vtáčnikom (ktorý pozorne sledoval aj náš výkon v D. Vesteniciach) hrá o postup a nepripúšťa si u mužstiev zo spodnej časti tabuľky bodovú stratu. My však pevne veríme, že naši chlapci nadviažu na ostatné dva zápasy a vysokú potupnú prehru z jesennej časti ašpirantovi na postup odplatíme, prípadne mu postupové ambície riadne sťažíme.