16. septembra 2024

Žiaci získali prvé body. Starší dorast s vysokou prehrou u lídra tabuľky. Muži s prvým víťazstvom v sezóne.

3 min read

V 4.kole nám urobili radosť nielen výsledkom, ale aj predvedenou hrou naši žiaci. Plným bodovým zápisom sa predviedli aj muži. Mužstvo staršieho dorastu nestačilo na vedúce mužstvo tabuľky a mladší dorastenci potvrdili dobrú formu aj vonku a zabodovali naplno.

3 .KOLO – III. LIGA SD U19+ MD U17 HUMMEL ZSFZ
U19 (st.dorast): OK Častkovce – MFC Spartak 5:1 (4:1) (O.Hinca)

O zápase mužstiev z čela tabuľky sa rozhodlo v úvode zápasu, keď domáci už v 6.min. viedli zásluhou Janíka (2x) a Mihála 3:0. V 13.min. sme síce Oliverom Hincom znížili na
3:1, ale v 20.min. Mihál strelil štvrtý gól domácich.V druhom polčase sa síce hrala
vyrovnaná partia, ale gólovo sme sa nepresadili. Naopak v závere zápasu sme inkasovali
z kopačky Janíka aj piaty gól.

U17 (ml.dorast): OK Častkovce – MFC Spartak 1:2 (0:1) (Ľ.Bacho, B.Hinca)
Naši chlapci ani v treťom zápase nezaváhali a doniesli domov 3 body. O presné zásahy
sa postarali v 27.min. Ľubomír Bacho a 58.min. Boris Hinca. Za domácich skóroval
v 42.min. Štefan Herák.

V sobotu 30.8.2024 doma privítajú obe kategórie v 5.kole mužstvo ZFC 1939 Trenčín.

2. KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st.žiaci): MFC Spartak – FK Senica 1:0 (0:0) (J.Duranka)

V druhom domácom zápase sa naši chlapci predviedli v dobrom svetle. Od úvodu zápasu sme diktovali tempo hry a pri vyložených šanciach Mateja Bujnu v 2.min., resp. Jakuba
Duranku v 7. a 15.min. sme mohli ísť do vedenia. Hostia pohrozili v 16.min., ale hosťujúci
Morávek poslal loptu z blízka nad. Zlomový moment zápasu prišiel v úvode druhého
polčasu, keď Sebastián Múčka vychytal pri pokutovom kope hosťujúceho Kocáka. Tento
moment nás opäť futbalovo nakopol a bolo len otázkou času kedy skórujeme. Šanca
Jakuba Duranku v 43.min. zostala ešte nevyužitá, ale v 51.min. sa tento hráč už nemýlil a
zblízka dorazil do bránky Gugov priamy kop. Naši chlapci mohli svoje vedenie poistiť, ale
dobré šance Nicolasa Nižňanského v 46. a 69.min. už zostali nevyužité.

U13 (ml.žiaci): MFC Spartak – FK Lokomotíva Trnava 2:0 (0:0) (J.Jančovič, Z.Otočková)
Naši mladší žiaci sa podobne ako ich starší rovesníci predviedli dobrým bojovným výkonom. V bránke nás podržal Šimon Guniš, ktorý vychytal niekoľko dobrých šancí hostí.
O našom víťazstve rozhodli strelecké zápasy Jakuba Jančoviča v 35.min. a Zary
Otočkovej v 48.min. zápasu.

Vo štvrtok 29.8.2024 cestujú naši žiaci na dohrávku 1.kola do Nových Zámkov. V sobotu
31.8. 2024 cestujeme v 5. kole opäť na juh, tentokrát do Galanty.

Mužský futbal

Spartakovské Á-čko si tentoraz zmeralo sily so súperom z TJ OFK Dežerice. Od úvodného momentu zápasu prejavilo chuť po prvom víťazstve v sezóne, za čo bolo odmenené už v 8.min. gólom domáceho Šimona Kľačku, ktorý sa šikovne uvoľnil na hranici 16-ky a namieril k presne k tyči. Napriek horúcemu počasiu sa hral bojovný zápas so šancami na oboch stranách. Viac z hry mali aj druhý polčas naši chalani, čo dokumentovali aj druhým gólom v 62.min. po brejkovej situácii, keď sa presadil striedajúci Dávid Cidorík. Zlepšený výkon domácich korunoval v 83.min. Enriko Kmeťo, ktorý svojou strelou spoza 16-ky trafil pod brvno a nedal hosťujúcemu brankárovi A.Znášikovi šancu. Zápas tak skončil víťazstvom 3:0 pre domáci MFC Spartak.

Ďalšie kolo odohráme v hodovom zápase na ihrisku v TJ Partizán Miezgovce.