16. októbra 2024

9.kolom sme sa prehúpli do druhej polovice jesennej časti

9.kolom sme sa dostali do druhej polovice jesennej časti futbalového ročníka 2024/2025. Starší dorastenci privítali doma mužstvo hrajúce o špicu tabulky, čo bolo vidieť aj na ihrisku a s bodom môžeme byť spokojný. Mladší dorastenci výkonom sice neoslnili, ale body po tesnom víťazstve zostali doma. Starší žiaci v P.Bystrici získali cenný bod. Mladší žiaci sa podobne ako muži vrátili zvonku s vysokou prehrou.

9 .KOLO – III. LIGA SD U19+ MD U17 HUMMEL ZSFZ
U19 (st.dorast): MFC Spartak – FK Krakovany 3:3 (1:2)

Hostia nezostali dlžný svojej povesti a postaveniu v tabuľke. Druhé mužstvo tabuľky sa predviedlo v zápase dobrým výkonom. Hral sa v prvom polčase síce medzi šesťnástkami, ale hostia zopárkrát nebezpečne zakončili a len vďaka zákrokom Sedláka resp. dobre postaveným tyčkám sme neprehrávali už v úvode zápasu. Vedenia sa ujali hostia až v 22.min., kedy sa po priamom kope najlepšie v pokutovom území zorientoval Drobný a poslal zblízka hostí do vedenia 0:1. V 37.min. sme štandardkou hostí napodobnili. D.Marko zblízka vyrovnal na 1:1. Keď sa už zdalo že do kabín sa pôjde nerozhodne nechali sme z 25m zakončiť Magulu. Jeho strelu síce Sedlák vyrazil, ale dorážka Drobného skončila v našej sieti, 1:2. Druhý polčas sme začali aktívnejšie my a v 53.min. s chuťou hrajúci D.Marko vyrovnal na 2:2. V 63.min. aktívni hostia išli Magulom opäť do vedenia. Náš záverečný tlak priniesol svoje ovocie a D.Marko nám svojim hetrikom zabezpečil cenný bod. V tabuľke nám patrí s 12b síce až 9. miesto, ale iba s trojbodovou stratou na piatu priečku. V nedeľu, 6.10.2024, cestujeme na derby zápas do Partizánskeho, ktorému patrí 7.priečka.

U17 (ml.dorast): MFC Spartak – FK Krakovany 2:0 (0:0)
Naši mladší dorastenci v zápase nepodali síce ideálny výkon, ale na Krakovany, ktoré získali doteraz len 1b, to napokon vďaka gólom Damiána Scheera v 63.min. a Borisa Hincu v 76.min. stačilo. Našim mladším dorastencom patrí s 15b šiesta priečka.

9. KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st.žiaci): FK P.Bystrica – MFC Spartak 0:0 (0:0)

V zápase s mužstvom zo dna tabuľky sme sa strelecky nepresadili no napriek tomu nám to stačilo na zisk cenného bodu. Našim chlapcom patrí po tejto remíze s 10b naďalej jedenáste miesto. V sobotu v 10. kole privítáme doma rovesníkov z Horných Salíb, ktorým patrí 6. priečka.

U13 (ml.žiaci): FK P.Bystrica – MFC Spartak 7:2 (4:0)
V zápase o stred tabuľky sa tentokrát lepšie darilo domácim hráčom, ktorí naše konto zaťažili v prvom polčase až 4-krát. V druhom polčase síce náš Pisklák dvakrát skóroval, ale domáci v závere pridali na dôraze a strelecky sa presadili ešte tri krát. V kategórii, kde minutáž a herný prejav má prednosť pred výsledkami resp. tabuľkovým postavením nám patrí 9. priečka.

9.kolo IX. ligy ObFZ Prievidza TJ Sokol Šišov- MFC Spartak 5:1 (1:0)

Po štyroch víťazstvách nám v tabuľke patrilo tretie miesto a všetci sme očakávali vyrovnaný zápas s minimálne bodovým ziskom, ktorý by nás naďaľej uchoval v hre o čelo tabuľky. Zápas, kde nám chýbala až štvorica hráčov zo základnej zostavy, v prvom polčase mal síce vyrovanný priebeh, ale do šancí sa dostávali spravidla domáci hráči. V 14.min. sa po rohovom kope domácich najlepšie zorientoval Paška a poslal domácich do vedenia 1:0. V 20.min. sme mohli vyrovnať, ale strela Kmeťa skončila iba na hornej tyčke. Tesné vedenie domácich sa nezmenilo ani po strele Stolárika a hlavne Bezáka, ktorú Záhumenský excelentným zákrokom vyrazil na roh. Ani naše dve štandardky z dobrých vzdialeností v závere polčasu neskončili v domácej sieti. Druhý polčas začali domáci opäť aktívnejšie a po ďaľšom rohovom kope a dorážke Báleša išli už do dvojgólového vedenia 2:0. Tretí gól Bezáka z pokutového kopu definitívne zlomil náš odpor. V 76.min. resp. 86.min. sa ešte za domácích presadili Báleš a Paška. Našu vysokú prehru zmiernil v 90.min. hlavou striedajúci Somogyi, ktorý upravil na konečných 5:1.

Po tejto prehre nám patrí s 13b štvrtá priečka. V nedeľu privítame doma poslednú